Forum

Kuchenne porady

Ciasto z automatu do pieczenia chleba

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-01 19:40:35

    Robiliście może ciasto w takim automacie? Nie chodzi mi tylko o wyrobienie tego ciasta, ale również o upieczenie w nim. Może jakieś drożdżowe lub babka? Tak sobie pomyslałam, że możnaby było powrzucać składniki, włączyć program do pieczenia chleba i już... bez jakiś dodatkowych czynności. Znacie jakieś przepisy, które dałoby się wykonać w takim automacie?

  • Autor: iwoniak Data: 2012-01-01 22:07:28

    W mojej maszynce jest program do pieczenia ciast na proszku.

    Piekłam babkę i keks - wyszło. Przepis może być w zasadzie każdy, do którego nie trzeba ubijać jajek, a szczególnie ubijać osobno białka . Ciasto wychodzi jednak takie trochę ciężkie. Dlatego najlepiej sprawdził się keks.

    A drożdżową babkę można spokojnie upiec - tyle, że będzie miała kształt chleba. Można zrobić każde drożdżowe ciasto, tylko pamiętać trzeba o dobraniu takiego przepisu, który będzie "pasował" objętościowo do naszej maszynki.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-02 08:06:35

    A mogłabyś na ten keks podać przepis? Mam kilka przepisów na keks, ale nie wiem, który by się sprawdził.

  • Autor: belkot68 Data: 2012-01-02 08:49:45

    Mam ksiażeczke z przepisami,w tym ala babki , moulinexa (wloska),wiec jesli jestes zainteresowana to jak bede miala troche czasu to napisze.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-02 09:28:57

    Pewnie! Daj znać. Ja mam taki tescowy model. Mnie to potrzebne, bo teraz mam dużo roboty przy dzieciach, a czasem trzeba jakąś babeczkę upiec. Mała chce cały czas na ręce i w kuchni cięzko stać, więc pomyślałam o tym, że powrzucam do automatu i już!

  • Autor: iwoniak Data: 2012-01-04 17:38:09

    W tescowym automacie też jest program do ciast na proszku, chyba nr 10.

    Przepis na keks, który piekę w automacie:

    25 dag mąki pszennej

    1/2 kostki Kasi

    10 dag cukru

    1 cukier waniliowy

    2 jajka

    jakiś zapach (np. pomarańczowy)

    szczytpa soli

    4 łyżki mleka

    1/2 małego proszku do pieczenia

    bakalie

    Włożyć wszystko do maszyny i włączyć odpowiedni program.

    Uważać pod koniec pieczenia, bo program jest jednolity do wszystkich ciast, a może się okazać, że ciasto upiecze się szybciej. Wtedy po prostu wyłączyć.

    Jak upieczesz jedno ciasto to będziesz wiedziała, czy możesz np. podwoić ilość składników. Udanych wypieków

  • Autor: pasibrzusio Data: 2012-01-20 12:01:31

    Dziewczyny, a co to za tescowy automat do pieczenia i ile taka przyjemność kosztuje? Skoro podajecie przepisy to podejrzewam że Wam sie dobrze sprawuje to urządzenie - ja od niedawna marze o czymś takim i robie rekonesans w tym temacie. Ostatnio upiekłam chlebek pita, przepyszny, ale roboty z tym sporo a ja nie z tych co lubią kwitnąć czekając na wyrastanie ciasta po 10 razy... możecie mi coś doradzić w kwestii zakupu takeigo automatu? Marzą mi sie świeże bułeczki codziennie :)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-20 16:55:14

    Za ten tescowy 5 lat temu płaciłam coś ok. stówy. Jakbym teraz kupowała to z takim samochowającym się mieszadłem bo ten tescowy piecze z mieszadłem i potem jest taka dziura w chlebie. Ale na moje potrzeby super. Wypróbuj przepis: http://wielkiezarcie.com/recipe74478.html, to mój ulubiony chlebek. Możesz nie robić w automacie, tylko dobrze wyrobić i piec w piekarniku.

  • Autor: makusia Data: 2012-01-04 20:37:12

    Madziu, mam parę przepisów na takie ciasta, z tym że ma się je piec w blaszce, ale może spróbujesz w automacie.... jesli Cię interesują poszukam, i wkleję tutaj. 

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-04 22:01:11

    Poproszę :)

  • Autor: makusia Data: 2012-01-04 22:25:30

    Proszę bardzo:)

    Croissants

    Składniki na ok:                                    14 sztuk

    jajka                                         1

    wypełnić wodą lub mlekiem do  225 ml

    masło                                       60 g

    sól                                           1 łyżeczka do herbaty

    cukier                                       2 łyżki

    mąka typ 405                            400 g

    drożdże suszone                       ¾ opakowania

     

    Program: „CIASTO”

    ·         Wyjąć ciasto z pojemnika, ugnieść, zostawić do wyrośnięcia i jeszcze raz ugnieść.

    ·         Umieścić przykryte w lodówce i zostawić na 30 min.

    ·         Ciasto rozwałkować na prostokąt i rozprowadzić na nim roztopione masło (pozostawić brzeg ) i nałożyć na siebie wyrabiając. Powtórzyć 3 razy.

    ·         Umieścić w plastikowej torebce i włożyć do lodówki na przynajmniej godzinę lub całą noc.

    ·         Ciasto rozwałkować na prostokąt i pokroić na 9 (18) kwadratów. Każdy kwadrat przekroić wzdłuż przekątnej.

    ·         Trójkąty z szerszej strony luźno rozwałkować, położyć na natłuszczoną blachę do pieczenia

    ·         Posmarować ubitym jajkiem i piec 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 190º.

    Podczas pieczenia nie otwierać piekarnika.

    Ciasto do kawy

    Składniki na formę od                       22                                            do 26 cm średnicy

    mleko                                       170 ml                                      225 ml

    sól                                           ¼ łyżeczki do herbaty             ½ łyżeczki do herbaty

    żółtko jajka                               1                                              1

    masło/margaryna                      10 g                                          20 g

    mąka typ 550                            350 g                                        450 g

    cukier                                       35 g                                          50 g

    drożdże suszone                       ½ opakowania                               ¾ opakowania

    Program: „CIASTO”

    ·         Wyjąć ciasto z pojemnika, jeszcze raz zagnieść i wyrobić.

    ·         Ciasto wyłożyć do okrągłej lub kwadratowej formy a na wierzchu ułożyć dodatki.

     

    masło, stopione                         2 łyżki                          2 łyżki

    cukier                                       75 g                              100 g

    zmielony cynamon                      1 łyżeczka do herbaty 1 ½ łyżeczki do herbaty

    siekane orzechy                        60 g                              90 g

    na życzenie posypać cukrem

    ·         Na cieście rozprowadzić masło.

    ·         W misce wymieszać cukier, cynamon i orzechy i rozprowadzić na maśle.

    ·         Zostawić w ciepłym miejscu i upiec.

    Ciasteczka drożdżowe

    Na życzenie przed pieczeniem na środku położyć morelę. Upieczone i wystudzone „Sadzone jajka” posypać cukrem pudrem.

    Składniki na ciasteczka drożdżowe            9 szt.                            12 szt.

    mleko                                       100 ml                                      200 ml

    sól                                           ¾ łyżeczki do herbaty             1 łyżeczka do herbaty

    woda                                        30 ml                                        45 ml

    masło                                       30 g                                          45 g

    całe jajko                                  1                                              1 + 1

                                                                                                    żółtko

    mąka typ 405                            350 g                                        450 g

    cukier                                       1 ½ łyżki                             2 łyżki

    drożdże suszone                       ½ opakowania                               ¾ opakowania

    Program: „CIASTO”

    Ciasto uformować zgodnie z życzeniem lub przerobić na zawijańce cynamonowe (zawijane kluski) zgodnie z poniższym przepisem:

    Dodatki:

    płynne masło/margaryna          50 g                                          100 g

    cukier                                       50 g                                          100 g

    mielony cynamon                      ½ łyżeczki do herbaty             ¾ łyżeczki do herbaty

    posypać ewentualnie cukrem

    ·         Ciasto wyciągnąć z pojemnika i jeszcze raz ugnieść

    ·         Rozwałkować na kwadraty na powierzchni posypanej mąką i rozprowadzić na cieście miękkie masło. Wymieszać cukier i cynamon, dodać do ciasta.

    ·         Rozwinąć z jednego boku. Popodwijać ze wszystkich stron.

    ·         Zawijańca pokroić w kawałki i układać na blasze w odstępach.

    ·         Zostawić na 40 min.

    ·         Piec w temperaturze 190º 25-30 minut w rozgrzanym piekarniku.

    ·         Posypać jeszcze ciepłe cukrem.

    Świąteczny placek drożdżowy z bakaliami

    Składniki na świąteczny placek drożdżowy z bakaliami

    waga                                        1000 g

    mleko                                       125 ml

    masło płynne                            125 g

    jajko                                         1

    rum                                          3 łyżki

    mąka typ 405                            500 g

    cukier                                       100 g

    cykata                                      50 g

    pomarańczowy                          25 g

    mielone migdały                        50 g

    rodzynki                                   100 g

    sól                                           1 szczypta

    cynamon                                  2 szczypty

    drożdże suszone                       2 opakowania

    Program: „CIASTO”

     

    Wyjąć ciasto z pojemnika, włożyć do formy na placek. Piec w temperaturze 180ºC (Gorące powietrze piekarnika 160ºC ) ok. 1 godziny w proporcjach 1:15 (większa ilość).

     

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2012-01-05 21:45:44

    Ojej Makusiu, ale się napracowałaś. Bardzo dziękuję.

  • Autor: makusia Data: 2012-01-05 22:58:43

    No co Ty Madziu, kopiuj/ wklej..hihihi:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu