Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Obiady dla cukrzyka

  • Autor: linka35 Data: 2012-02-23 17:24:06

    Kochani,czy ktoś z Was zna i może mi podać przepisy na dania obiadowe dla cukrzyków?

  • Autor: Olciaa Data: 2012-02-23 18:31:59

    właśnie weszlam na WŻ w celu założenia takiego samego tematu, więc sie podłaczam,prosze także o pomysly na ciasta bezcukrowe o ile to możwlie i przepisy na pieczywo dla cukrzyka

  • Autor: asieksza Data: 2012-02-23 19:23:56

    Gdy byłam w ciąży byłam na takiej diecie. Jedzenie właściwie nie różni się zbytnio od normalnego jedzenia. Różnica jest ilościowa - mniej węglowodanów na rzecz warzyw i mięska. Tak więc jak makaron to razowy, malutko i rzadko ziemniaczki, kasze tak ale takie all dente. Do tego mięsko chude ( tłuszcz nie powoduje podwyższenia poziomu cukru ale nie jest wskazany ze względu na tendencję do tycia. Pieczywko zdecydowanie razowe. Biale bułeczki u mnie podwyższały cukier bardziej niż słodycze. Ciast nie piekłam ale podobno cukier można zastąpić słodzikiem - takim specjalnym do pieczenia. Myślę, że serniczek ze słodzikiem z małą ilością mąki byłby ok.

  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-23 20:44:59

    Ciasteczka:)

    składniki:
    - 3/4 jaja
    - 500 g chudego sera białego
    - szczypta soli
    - 5 łyżeczek słodziku/fruktozy
    Można dodawać różne dodatki typu rodzynki

    Białka ubijamy na sztywna pianę. Żółtka mieszamy z rozdrobnionym serem, dodać sól, słodzik i ewentualnie dodatki. Połączyć piane z mieszaniną sera i żółtek, dokładnie wymieszać. Wylać na blaszce małe kółka. Piec w temp. 180 stopni przez około 30 minut.


    PIEROŻKI SEROWE Z JABŁKAMI

    25dag margaryny, 25dag mąki, 25dag twarogu, kilka jabłek


    Z margaryny,mąki i sera zagnieść ciasto, tak aby wszystkie składniki połączyły się.Włożyć ciasto na ok. pół godzinki do lodówki. Jabłka obrać, pokroić na ćwiartki i jeszcze na mniejsze kawałki. Gotowe ciasto kłaść porcjami na wysypaną mąką stolnicę, rozwałkować na placek grubości ok. 0,5 cm. Szklanką wykrawać kółka. Na środek kółka kłaść jabłko, następnie zlepić kółko tak jak robi się pierogi, ale nie do końca, należy zlepiać brzegi pierożka tak, aby środek został niezalepiony. Piec w piekarniku nagrzanym do ok. 200 st. tak długo, aż pierożki staną się zarumienione.

     

    Jestem cukrzykiem t. I i cukier mi po nich nie rośnie, ale zależy to od organizmu...

    Serniczek: 

     http://mniamusne.blox.pl/2010/12/Sernik-dla-cukrzykow.html Smaczny, robiłam:)


    Chleb dla cukrzyków? Nie słyszałam o czymś takim. Razowy podnosi mniej cukier, więcej czasu trzyma. Może taki spróbujcie. :):)Nie ma hipoglikemii po nim, hiper też nie.

  • Autor: Fiddle Data: 2012-02-23 20:48:50

    Obiady, to tak, hmm...

    Racuszki z jabłkami:

    2 jajka
    jabłko 180 g ( starte ) można więcej wg uznania
    cukier 1 łyżeczka
    mąka razowa 150 g
    mleko 2% 1 szkl

    Kotleciki warzywne:

     Skladniki 

    Warzywa wszystkie starte na tarce o grubych oczkach:
    marchewka,seler,pietruszka,ziemniak,cebulka.Pokrojona w drobną kostkę papryka, poszatkowana drobno kapusta pekińska, można zastąpić brukselką.W sezonie myślę,ze można dodać zamiast ziemniaków ,dynie ,kabaczka , cukinie.Do tego w zależności ile chcemy zrobić tych kotletów 2 lub więcej jajek,starty ostry ser żółty najlepiej wędzony ja daję oscypki.Proporcje aby wszystkiego było po równo czyli jak 10g marchewki to i po 10g wszystkiego.Mieszamy wszystko razem formujemy małe kotleciki,obtaczamy w tartej bułce i smażymy,podajemy z sosem pieczarkowym ,pomidorowym ,beszamel jaki kto lubi i wcinamy.
    Zapomniałam o przyprawach, ale to według gustu.

    Rybka:

     Rybka duszona w mleku:

    -60 dag filetów z morszczuka lub innych
    -2 ząbki czosnku,
    -2 łyżki cząbru,
    -3/4 szklanki mleka,
    -10 dag cebuli,
    -4 łyżki posiekanej zieleniny,
    -sól, pieprz

    Filety rozmrozić natrzeć cząbrem i czosnkiem. Czosnek obrać, przecisnąć przez praskę i rozsmarować równomiernie na powierzchni filetów. Filety ułożyć w misce, przykryć, wstawić do lodówki na 1 godz. Cebulę obrać, opłukać, pokroić w piórka. W niskim szerokim rondlu układać filety, oprószając je solą i pieprzem i przekładając cebulą. Zalać wrzącym mlekiem. Dusić pod przykryciem na małym ogniu. Po około 20 min. wyłożyć uduszone filety na półmisek i posypać zieleniną. 

    Ja jadam takie rzeczy, cukier nie skacze... Ale - zależy od organizmu:) 

  • Autor: Olciaa Data: 2012-02-23 21:20:17

    dziękuje za przepisy. teść ma cukrzyce t.2

    w szpitalu kazali mu kupować chleb FITNESS ale wolałabym piec taki sama bo w sklepach cena 4 zł za mały bochenek,a chcialam tez przepisy na jakies ciasta itp bo chodzi i cały czas cos szuka,korci go wszystko strasznie.

  • Autor: Olciaa Data: 2012-02-23 21:16:26

    dzięki za porady,przekarze tesciowi wskazówki :) pozdrawiam

  • Autor: linka35 Data: 2012-02-24 18:10:47

    Ja też bardzo dziękuję za przepisy.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-02-26 08:55:18

    Proszę, cała gama przepisów :)

    http://wielkiezarcie.com/recipeslist.php?group=82

    http://wielkiezarcie.com/recipe16651.html

  • Autor: linka35 Data: 2012-02-26 09:07:45

    Lolopopa serdeczne dzięki:)

  • Autor: hanah30 Data: 2012-02-26 16:06:33

    Dieta Dukana czyli protal jest idealna dla cukrzyka pomijając te fazy wstępne, dieta Atkinsa , dieta Kwasniewskiego one właśnie opierają się na zasadzie spożywania małej ilości węglowodowanów.

  • Autor: MJane Data: 2012-02-28 13:11:18

    nie jestem specjalistką od cukrzycy, ale ostatnio czytałam w jednym z artykułów, że olej rzepakowy pomaga w walce z cukrzycą II typu - tak więc jak już tłuszcz, to najlepiej chyba właśnie rzepakowy.

  • Autor: Helga001 Data: 2013-02-21 17:47:17

    Ja odkrylam fajne, tanie i proste przepisy i dodatkowo oznaczone spechjalnych znaczkiem jeśli są przeznaczone dla diabetyka. w gazetce "Moje smaki życia". kupiłam w Biedronce. naprawdę proste przepisy i chyba dla każdego.

Przejdź do pełnej wersji serwisu