Forum

Kuchenne porady

czy ktos ma pomysl na Golabki wegetarianskie ale bez pieczarek?

  • Autor: kasia d Data: 2012-04-09 15:31:54

    Mam teraz tydzien ferii czyli duzo wolnego i kolezance wegetariance obiecalam ze jej zrobie / ugotuje cos pysznego polskiego. pomyslalam ze zrobie Golabki bo wtedy zrobie duzo z dwoma roznymi nadzieniami i sobie zamroze ale ona nie lubi grzybow a ja nie moge znalezc zadnego przepisu bez pieczarek .... hmm .....

    ktos ma jakis sprawdzony ciekawy przepis?

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-04-09 15:36:32

    ...może kasza gryczana...ma dość "wyrazisty" smak sama w sobie ale tez trzeba ją lubić....

    albo z ziemniakami...http://www.gotujmy.pl/golabki-z-ziemniakami,przepisy,61051.html

  • Autor: kasia d Data: 2012-04-09 16:20:14

    ten przepis z ziemniakami to taki dziwny jest... same zimniaki nic wiecej??!?!? hm... 

    ale kasza gryczna to tak, dobry pomysl, tylko co jeszcze do tego?

  • Autor: vikunia Data: 2012-04-09 16:50:22

    pyszne są gołąbki z samymi ziemniakami tylko dobry sos trezba zrobic

     

  • Autor: Paola_r Data: 2012-04-09 16:08:53

    Sprawdzonego nie mam, ale jadłam kiedyś w barze wegetariańskim pyszne gołąbki z soczewicą, podobny przepis na WŻ, ale tu w roli "sklejacza" występuje ser żółty. Trafiłam jeszcze na takie z kolorowym farszem, ale sama autorka pisze, że farsz jest sypki, więc pewnie znów pojawi się problem sklejacza.

  • Autor: kasia d Data: 2012-04-09 16:23:14

    soczewica tak! bardzo mi sie podoba.. moze pomieszam troche ryzu i troche soczewicy? troche cebulki, marchewki... pora? troszeczke sera? to moze byc dobre.... !

  • Autor: madzia22r Data: 2012-04-09 17:10:05

    Moja mama dla moich siostr nie jedzacych miesa robi golabki z ugotowanej kaszy jeczmiennej i startych jak na placki ziemniaczane ziemniakow, doprawione sola, pieprzem. Najbardziej lubimy je polane zrumieniona cebulka.

  • Autor: powsinoga Data: 2012-04-09 19:07:47

    Teściowa robi na Wigilię bezmięsne gołąbki - ja akurat nie przepadam ;) Jako farsz pół na pół ugotowana kasza gryczana i ziemniaki, dobrze doprawione. Do tego albo do środka albo jako "sos" podduszona cebulka.

  • Autor: trylobicik Data: 2012-04-09 19:22:03

    U mnie w domu tradycyjnie na Wigilię były zawsze gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami. Ale jak się dzieci pojawiły, to okazało się, że dla nich grzyby są be. Więc zrobiłam nadzienie z kaszy gryczanej i dużej ilości podduszonej na oleju cebuli. Do tego sól i sporo pieprzu (ostre małym jakoś nie przeszkadzało...). Część nadzienia zniknęła wprawdzie w dziwny sposób jeszcze przed zrobieniem gołąbków, ale wszystkim taka bezgrzybowa wersja bardzo smakowała i od tamtej pory takie właśnie gołąbki robię, nie tylko zresztą na święta.

Przejdź do pełnej wersji serwisu