Forum

Kuchenne porady

ciasta na komunie

  • Autor: olusia1 Data: 2012-04-11 21:12:05

    Witam wiem , ze to pytanie już parę razy padło ....ale ja potrzebuje ciasta , które można jakiś czas trzymać bez lodówki , bo rano musimy zanieśc ciasta do restauracji a tam z racji 3 komuni nie ma mozliwosci trzymania tego w lodówce , no i żeby były to ciasta na komunię czyli coś w "lepszego" może ktoś ma coś super w swoich przepisach .Z góry dziękuję ...

  • Autor: mariateresa Data: 2012-04-12 11:48:56

    Mysle Olenko,  ze dziewczyny wpisza Tobie linki na wiele wspanialych ciast,  ktore przez  niedziele bez lodowki wytrzymaja,  ale   wszystko zalezy od pogody.   Kiedy moj syn  ( daaawno  temu )  szedl do Komunii  to  byl taki upal,  ze dwie zyczliwe sasiadki oproznily polki w lodowce -  bo przyjecie bylo w domu.    

    Dlaczego  m u s i s z   rano  zawiezc ciasta ?    Gdzie Twoj dom -  gdzie restauracja ?   Spora odleglosc ?   Moze ciasto samochodem by sie po obiedzie  dowiozlo ?   A moze restauracja ma piwnice ?     Musisz  jakos zaradzic,  zeby reprezentacyjny komunijny tort  ( i inne ciasto tez )  stalo w chlodzie,  bo  " poleci '' .  To samo dotyczy galarcikow miesnych na kolacje  -  jesli takie planujesz.

    Powtarzam Olenko -  to na wypadek gdyby bylo b. cieplo -  co musisz brac pod uwage.   Bo w tak wielkim dniu jedyna rzecza ktorej Tobie  nie zycze  -  to stress.   Pozdrawiam serdecznie !

  • Autor: olusia1 Data: 2012-04-12 13:17:27

    ciasto w nocy beda w lodówce chodzi mi o pozniej , własnie moze byc ciepło i nie chce zeby z ciasta byl nie wypal dlatego musi to byc cos co dluzej wytrzyma odpadaja galaretki na górze i śmietana u góry , czekam ba Wasze propozycje

  • Autor: Trusia Data: 2012-04-12 20:50:58

    W tym roku pieke ciasta na dwie komunie chrześniaków, ponieważ w obu przypadkach miejsce w lodówce jest bardzo ograniczone zdecydowałysmy się z mamami "komunistów" na następujące ciasta:

    Sernik bez żadnych owocowych dodatków czy piany, klasyczny albo gotowany.

    Ciasto z katarzynkami ( biszkopt, powidła, katarzynki, gotowany budyń, biszkopt, polewa)

    Tarta z wisniami ( spód z mielonymi migdałami, wiśnie zagotowane z budyniem śmietankowym na soku z wiśni i zapiekane na spodzie)

    Stefanka (placki na miodzie i z sodką przełożone kwaśną konfiturą i masą gotowaną z kaszy manny)

    Babeczki kruche z masą kajmakową

    Rolada makowa

    Tort będzie śmietanowy z owocami jako jedyne ciasto do lodówki.

    Mam nadzieję, że trochę pomogłam.

  • Autor: grazka35 Data: 2012-04-13 19:53:02

    Ja mam też komunię w tym roku. Na razie jestem na etapie planowania, ale raczej na pewno zrobię sernik z makiem i kulkami orzechowymi, katarzynkę  megii013,może snikersa z masą jabłkową, co jeszcze nie wiem.

  • Autor: ulla* Data: 2012-04-15 18:33:02

    Bardzo podobnie chcę upiec ciasta na Komunię- też sernik klasyczny.

    Przypomniałaś mi o Stefance,czy mam konkretny przepis,z którego korzystasz?

    Roladę biszkoptową z makiem (justine75) wypróbowana,pyszna.

    Ciasto wiśniowiec -ale jeszcze nie wiem,który,a ta Twoja tarta z wiśniami brzmi smakowicie..

    Czy babeczki z kajmakiem pieczesz sama,czy kupujesz gotowe spody i gotowy kajmak w puszce?

    Tort śmietanowy lub jeszcze z masą z serem mascarpone plus owoce,na wierzch winogrona.

    Wszystkie przepisy na ciasta,desery będę brała z wż oczywiście!

  • Autor: Ania86y Data: 2012-04-13 21:13:14

    Polecam to ciasto http://wielkiezarcie.com/recipe79658.html jest uwielbiane przez dzieci wiec w sam raz na przyjecie komunijne

Przejdź do pełnej wersji serwisu