Forum

Kuchenne porady

Cosik na ciepło na urodziny.

  • Autor: irenab Data: 2012-07-03 13:16:23

    Witam.Bardzo Was proszę o pomoc... mianowicie za dwa tygodnie urzadzam urodziny,będzie tort,ciasta,sałatki,śledziki,zimna płyta(alkohol również) i nie wiem co zrobić na ciepło bigos już był,leczo też,nie mam pomysłu-chciałabym coś niedrogiego i aby można było to przygotować wcześniej.Z drugiej strony jak będzie takie gorąco to nie wiem czy nie zrezygnować z ciepłego dania na rzecz czegoś innego-tylko czego???Zawsze mi pomagacie i mam nadzieję że tym razem również mnie nie zawiedziecie... 

  • Autor: renataz36 Data: 2012-07-03 14:05:51

    Ja bym zrobiła jakies paszteciki, np w cieście francuskim albo takim krucho drożdżowym, można je upiec wcześniej i podawać na zimno lub po lekkim podgrzaniu w piekarniku. Do tego barszcz czerwony czysty na samych jarzynach z nowych buraczków będzie wyśmienity

  • Autor: irenab Data: 2012-07-03 17:44:00

    Przyznam szczerze że nigdy nie robiłam pasztecików,boję się że nie wyjdą na urodziny nie będę ryzykować...ale bardzo dziękuję za pomysł,w niedalekiej przyszłości spróbuję zrobić dla moich domowników i w zależności od efektu potem mogę zrobić również na jakieś urodziny.

  • Autor: cerekm Data: 2012-07-03 14:24:16

    a kurczak w warzywach? robi sie go w sposob nastepujacy;-) :

    potrzebujesz piers z kurczaka, marchewka, por, seler, puszka kukurydzy, puszka ananasa, czerwona papryka, keczup pikantny, przecier pomidorowy, ostra i slodka papryka, sol, pieprz.
    Ja robie tak: pol kilo piersi kroje na male kawalki, posypuje dosc obficie sola i pieprzem i smaze na patelni-jak sie podsmaza to wrzucam do brytfanny i tam dusze. Na tej samej patelni podsmazam teraz ztarte na grubych oczkach 4 marchewki, seler i pol pora. jAK podsmazy sie ladnie to dodaje do kurczaka. Jak sie troche poddusi to dorzucam pokrojona w kostke czerwona papryke, znow sie troche poddusi to dodaje kukurydze i pokrojony w kostke ananas. Dolewma troche tego syropu z ananasa, doprawiam slodka i ostra papryka, troche maggi-co tam lubisz. Dodaje 2-3 lyzki przecieru i sredni sloiczek keczupu pikantnego. Danie podaje sie z ryzem, smak ma ostro-slodki=jest naprawde super! Ta porcja ktora Ci podalam to dosc spore porcje na 5-6 osob. Na twoim miejscu zrobilabym z 1 kg piersi a warzyw 3 razy tyle co napisalam;-)MOzesz wtedy ladnie w jakiejs misie podac to danie a obok na talerzu ryz na sypko albo uformowany z filizanek.powodzenia!

  • Autor: irenab Data: 2012-07-03 17:44:49

    Z chlebkiem też by pasowało to danie???

  • Autor: cerekm Data: 2012-07-03 18:15:17

    jasne! ja jadam samo ;-))))) tez jest rewelacyjne ;-) naprawde polecam Ci ten przepis bo to pysznosci...

  • Autor: Jola666 Data: 2012-07-03 15:40:01

    Zamieściłam przepis na bigos z cukinii ,może coś takiego właśnie ? Smaczny i na zimno i na ciepło z pieczywem  albo z  ziemniaczkami młodymi   .Nie całkiem warzywny i można śmiało zrobić wcześniej a na takie upały może też jakiś chłodnik gęsty  ? np jogurtowo -buraczkowy ,każdy chętnie zje bo smaczny  i można wcześniej zrobić  :) też miałam taki dylemat na 24 czerwca, było gorąco,   i  wszystko wyszło ok z tymi potrawami .Można też zrobić sałatkę gyros  ( bo nie leci) - renataz36 .

  • Autor: irenab Data: 2012-07-03 17:39:16

    Przepraszam ale nie mogę znaleźć Twojego przepisu na ten bigosik z cukini,pomożesz mi go nmierzyć???

  • Autor: Fiddle Data: 2012-07-03 20:35:00

    hot dogi jako przekąska: http://wielkiezarcie.com/recipe40705.html bądź takie samo ciasto z pieczarkami i cebulą - pychoootka ;)

    na gorąco: przepyszna jest ta zupka, uwielbiam ja: http://wielkiezarcie.com/recipe68096.html

    lub ta, też ją bardzo lubię tylko że dodaję schab albo cielęcinke: http://wielkiezarcie.com/recipe46415.html

    te oba przepisy są godne polecenia, pycha, ja te zupki podaję z chlebem.

    jeżeli chciałabyś coś na ciepło z mięska, to polecam te udka: http://wielkiezarcie.com/recipe20524.html odkąd zrobiłam te nie robię innych. te warzywa poezja, można tak samo zrobić skrzydełka.

  • Autor: asieksza Data: 2012-07-03 20:53:11

    A może chłodniczek jak mają być upały to gorącego raczej się nie chce

  • Autor: irenab Data: 2012-07-04 13:38:42

    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie pomysły.Będę robiła filety z kurczaka w warzywach.Pozdrawiam

  • Autor: gabigold Data: 2012-07-04 19:58:40

    Ja robię czasem skrzydełka na ryżu, ale chyb a już nie jesteś zainteresowana, wiec nie podaje co i jak:)pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu