Forum

Kuchenne porady

Co dla 22 miesiecznego maluszka na sniadanie

  • Autor: baska Data: 2012-09-20 17:12:37

    Mam dylemat bo moja corcia nie chce z apetytem jesc na sniadanie kaszki manny. Co proponujecie innego, szybkiego ale rowniez pozywnego. Chce jej troche urozmaicic sniadania i kolacje ale nadal chce zeby mleko bylo w jadlospisie. Dziekuje za wszystkie pomysly.

    Baska

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-09-20 17:15:29

    Może płatki ryżowe błyskawiczne na mleku, lub lane kluski na mleku , mojemu bardzio smakują:)

  • Autor: baska Data: 2012-09-20 17:19:06

    Moze to banalne pytanie ale jak robic te lane kluski :)?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-09-20 17:48:31

    http://wielkiezarcie.com/recipe47199.html

    Ja gotuję swoim na mleku , rosole i na zupie pomidorowej. Na mleko jak wlejesz , a będzie za gęste, dolej po ugotowaniu mleka przegotowanego i trochę trzeba posłodzic.:)

    Polecam Ci jeszcze nasze kluseczki śmietankowe, moje dzieci je uwielbiają:)Nie musisz polewac bułką tartą, wystarczy posypac trochę cukrem.

    http://wielkiezarcie.com/recipe31937.html

  • Autor: Olciaa Data: 2012-09-20 18:53:47

    mój synek(ma niecałe 2,5 roku) od 6 mc-a zycia je kaszki mleczno ryżowe lub mleczno kukurydziane.

     tak jadł przez 6 mcy az mu sie znudzilo i zaczelam mu dawac płatki z mlekiem (zwykłe kukurydziane),teraz je codziennie cos innego ale zawsze cos z mlekiem,kaszka,płatki z mlekiem(różne,2 razy w tygodniu je jakies słodkie np z Bobovita z miodem lub z kakao),kaszka manna z różnymi sokami owocowymi lub świeżymi owocami. moje dziecko to niejadek wiec wszelkie kanapeczki i inne takie odpadają :)

  • Autor: Piper Data: 2012-09-20 20:21:42

    Platki owsiane z jablkiem i cynamonem

  • Autor: Fiddle Data: 2012-09-20 21:38:17

    mam 16 miesiecznego synka i on roznie je, zazwyczaj tak jak my po prostu

    kubeczek kakałka , kanapeczkę z serkiem, kaszkę manną, wlasnie kluseczki na mleku lane, parówkę od czasu do czasu, jajecznicę, kanapeczkę z szynką / jajkiem, uwielbia pomidory :D , niecodziennie je mleko bo po prostu czasem nie chce.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-09-21 04:44:58

    moja mala jest w tym samym wieku i na sniadanie je to, co chce. Zawsze pytam ja co chcialaby zjesc i robie to na co ma ochote. Lubi owsianke, kasze manna z dodatkami, roznego rodzaju platki. Staram sie zeby np kanapka zachecila do jedzenia, a owsianka nie przyprawiala o odruch wymiotny

  • Autor: Fiddle Data: 2012-09-21 19:25:57

    moja mala jest w tym samym wieku i na sniadanie je to, co chce. Zawsze pytam
    ja co chcialaby zjesc i robie to na co ma ochote. Lubi owsianke, kasze manna z
    dodatkami, roznego rodzaju platki. Staram sie zeby np kanapka zachecila do
    jedzenia, a owsianka nie przyprawiala o odruch wymiotny

    ja robie identycznie, piąteczka :)

    synek ma 16 , prawie 17 miesięcy i tez zawsze pytam sie go co chce zjeść, nie daję na siłę. jest jajecznica, jest parówka, jakaś kanapka, kakao, chałka, kaszka manna czy płatki na mleku

    synkowi pierwszy ząb wyszedł w wieku 4,5 miesiąca. wcześnie. Na rok pamiętam, że miał 8 zębów bodajże.

    Szybko zaczął ząbkować i nie ma problemów jak na razie z gryzieniem.


    Córka ma prawie pół roku, i kilka dni temu wyszedł jej pierwszy ząbek :) Ale ona jest na cycusiu i od czasu do czasu na marchewce czy jabłuszku ;)

  • Autor: Iza29 Data: 2012-09-21 21:09:35

    mój syn ma 21 miesięcy i też zajada co mu się podoba :))Najbardziej lubi jajka w każdej postaci :)

  • Autor: Bubel Data: 2012-09-21 07:47:11

    Mój wnuk ma dwa lata i od dawna nie je kaszki manny , na jej widok miał odruch wymiotny ,teraz to rano tylko samo ciepłe mleko wypija , póżniej kromkę chlebka z kiszonym ogórkiem (uwielbia) i herbatkę owocową, czasami jajecznicę , parówke, owoc no i bakusia bo też lubi ,to zjada do drzemki

  • Autor: BernadettaP Data: 2012-09-21 11:38:08

    Po rozmowach ze znajomymi lekarzami i przeczytaniu kilku artykułów, podaję mojej Małej krowie mleko bardzo sporadycznie- raz na dwa tygodnie gotuję Jej budyń lub lane kluski. Czasem zje jakiś jogurt. Poza tym dostaje domowy chlebek, wędlinę domową, drób, rybki (zwłaszcza łososia, dorsza i tuńczyka), czasem parówki z szynki, uwielba kaszę gryczaną, jęczmienną i ryż oraz warzywa i owoce. Modyfikowanego mleka nigdy nie piła. Wystarczy to, które znajduje się w kaszkach, na które od czasu do czasu ma ochotę. A Wy z czym podajecie maluchom płatki, kakao czy lane kluski ? Podobno krowie mleko ma bardzo zły wpływ na organizm dziecka do 3 roku życia i zastanawiam się czym je zastępujecie ?

  • Autor: Bahati Data: 2012-09-21 13:15:48

    Moje dziecię pije mleko sojowe wzbogacone w wapń, ostatnio mąż przytaszczył ze sklepu sojowe lody... ale Maleńka miała radochę! Kakao na mleku sojowym lubi, płatków i kasz na mleku nie lubi. Zjada jako dodatek do obiadu kasze i ryż gotowane w wodzie.

  • Autor: as Data: 2012-09-21 15:40:08

    moje dzieci pierwszy posiłek w tym wieku to mleko z kleikiem ryżowym. Moje dzieci w tym wieku mleko piły jeszcze 3 razy dziennie. Córka w tym wieku nie umiała jeszcze dobrze gryźć więc pokarm musi być odpowiedni dla umiejętności dziecka. Problem z gryzieniem powstał przez mądrych lekarzy i rodzinę. Kazali dawać dziecku produkty do gryzienia jak dziecko nie miało zębów. Pierwszy ząb wyszedł gdy miała 10 miesięcy. Na roczek miała 1-2 zęby. Efekt: dziecko połykało, a nie gryzło, dławiło się i czasem zwracało. Podawać produkty stałe należy nie wtedy kiedy każą poradniki tylko gdy dziecko jest na to gotowe. Z synami już byłam mądrzejsza. duzo dłużej byli na papkach. wszyscy mnie krytykowali, że źle karmię. W odpowiednim dla nich czasie pokarmy zmieniały swoją konsystencję i jest wszystko super. Teraz córka ma 9 lat. Niby gryzie ale bardzo słabo. Stanowczo za mało.

  • Autor: tymek Data: 2012-09-22 10:52:06

    Ja często robię takie sniadanie: mleko podgrzewam, dodaję błyskawiczne płatki owsiane, kaszkę mleczno-ryżową. Jak zgęstnieje, to następnie dodaję starte jabłko, pokrojone owoce (np. jabłko, brzoskwinia, kiwi, banan - w zależności co jest w domu) i łyżkę jogurtu. Za każdym razem smakuje to inaczej, bo co innego mam w lodówce, jest bardzo pożywne i chętnie zjadane przez synka :-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu