Forum

Kuchenne porady

Kociołek

  • Autor: Mimi Data: 2013-04-29 18:12:35

    http://allegro.pl/zeliwny-kociolek-wegierski-11-l-dvd-art-pak-i3196086793.html

    Interesuje mnie zakup takiego kociołka. Na rynku są żeliwne, żeliwne emaliowane i ze stali nierdzewnej.

    Który polecacie?

  • Autor: Rzymianka Data: 2013-04-29 20:20:23

    Wybrałabym żeliwny emaliowany, który łatwiej utrzymać w czystości /wewnątrz/, nie wiem nic o stalowych nierdzewnych.

  • Autor: mary50 Data: 2013-04-29 22:09:37

    Tylko zeliwny emaliowany mam juz go dziescia lat i jest jak nowy.Nalezy uwazac zeby nie obic bo potem jest do wyrzucenia.Zycze smacznych pieczonych ziemniakow.

  • Autor: Mimi Data: 2013-04-30 08:34:47

    Dziękuję bardzo za pomoc. A jakie potrawy polecacie? Mąż jest myśliwym więc myślę o świeżonce ale jak bór nie obdarzy to chyba bogracz. Co jeszcze?

  • Autor: iwciaG Data: 2013-04-30 09:42:22

    Ja mam cały żeliwny nie jest emaliowany w środku i nie wyobrażam sobie, by mógł być, bo pieczone-prażone....itp. musi się lekko od spodu przypalić, by smaczek był fajniejszy. Po powłoce nie powinno się skrobać, bo potem jest do niczego, dlatego z emalią bym nie wybrała. Pozdrawiam.

  • Autor: pavett Data: 2013-05-01 10:17:41

    Dziękuję bardzo za pomoc. A jakie potrawy polecacie? Mąż jest myśliwym
    więc myślę o świeżonce ale jak bór nie obdarzy to chyba bogracz.
    Co jeszcze?

    U nas w kociołku najczęsciej przyrządza się wszelkiego rodzaju duszone mięsa z warzywami lub bez, bogracz, gulasze, bigosik zapiekanki i ulubione mojego męża zeberka w kapuscie kiszonej.Często też zdarza mi się warzyć w kociołku zupy...Polecam

  • Autor: matani Data: 2013-04-30 11:11:28

    Mam emaliowany, w zeszłym roku miałam ten sam dylemat co ty, do żeliwnych zniechęciło mnie to, że podobno trzeba je smarować tłuszczem, żeby nie rdzewiały w trakcie przechowywania.

    Emaliowany sprawdził się bez zarzutu

    Mój wygląda dokładnie tak

    Ja na razie próbowałam prażonki wg renatyz36 http://wielkiezarcie.com/recipe7985.html

  • Autor: renataz36 Data: 2013-04-30 12:55:38

    Kochane ale autorka wątku pisze o kociołku na zupy , sosy mięsa czy bogracze takim do zawieszenia NAD ogniskiem a nie o garnku (kociołku) do pieczenia w ognisku...........

    chyba że się mylę??

  • Autor: matani Data: 2013-04-30 13:01:58

    no tak, namieszałam....

  • Autor: Mimi Data: 2013-04-30 15:38:15

    Dokładnie tak. Chodzi mi o kociołek zawieszany nad ogniskiem, taki na trójnogu już mam, żeliwny i co rusz problem z rdzą.

  • Autor: pavett Data: 2013-05-01 10:09:49

    Mam dwa jeden żeliwny, jeszcze po babci męża ma x lat i drugi który dwa lata temu dostałam w prezencie taki żeliwny-emaliowany własnie. I szczerze mówiac bardziej jestem zadowolona z tego babcinego, ten emaliowany juz ma troszke rysek, emalia pęka ale nie wiem czy to z nadmiernego eksplatowania czy poprostu trafił mi się dziadowski.

    Ogólnie mogę polecić oba, choć ze zdecydowaną przewagą tego bez emalii.

Przejdź do pełnej wersji serwisu