Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Zupa dla rekonwalescenta

  • Autor: abidiasz Data: 2013-05-28 08:48:00

    Pochorowaliśmy się wszyscy okropnie - jakiś wirus, najpierw dziecko, wymioty, biegunka, potem my. Ale powoli dochodzimy do siebie. Pani doktor na ostatniej wizycie zaleciła lekką zupkę. Coś tam upichciłam,ale nie smakowało domownikom, taka tam ryżanka. Może macie jakieś przepisy na lekkie i smaczne zupki dla rekonwalescentów??

  • Autor: jolka60 Data: 2013-05-28 10:00:41

    Nie wiem,jak tolerowalibyście rosół-moze mocny,esencjonaalny,bez kostek rosołowych czy wegety,z kaszą manną?

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-05-28 10:16:24

    rosół, rosół i jeszcze raz rosół:) esencjonalny ale nie tłusty, ewentualnie lekki krupniczek, zupka jarzynowa z pulpecikami

  • Autor: majolika Data: 2013-05-28 11:59:00

    Rosoły esencjonalne dobre są na przeziebienia i rekonwalescencje po wyniszczajacych chorobach.Na zołądek nie są wskazane esencjonalne wywary, bo wzmagają produkcję kwasów zołądkowych.Raczej delikatna jarzynówka na masle,ryzówka, marchwianka. można przetrzeć. Budyń z mięsa, jarzyn. klopsiki drobiowo-ryżowe. Po prostu dieta lekkostrawna.nietłusta.

  • Autor: majolika Data: 2013-05-28 12:05:23

    Zapomniałam o zupie rybnej(najlepsza z leszcza), klopsikach z ryby, delikatnej potrawce z kurczaka,bułeczka z maslem i delikatną wędliną, sok z czarnych jagód , parzone suszone czarne jagody.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2013-05-29 16:01:16

    U mnie najlepiej się sprawdza lekki rosołek , robie lane kluski na nim i wszyscy zjadają ze smakiem, możesz też zasypać kaszką manną, moim bardzo smakuje.

    http://wielkiezarcie.com/recipe47199.html

    Spróbuj zrobić taką zupę, tylko na drobiu lub indyku.

    http://wielkiezarcie.com/recipe52549.html

  • Autor: hanah30 Data: 2013-05-29 22:33:16

    Przy relacjach żołądkowych niewiadomego pochodzenia stosuję się marchwiankę dla dzieci a i dorosłym pomoże rosół jako taki jest dobry na zapalenie płóc oskrzeli ale nie na relacje żołądkowe- najlepiej sprawdza się ryż z jagodami

Przejdź do pełnej wersji serwisu