Forum

Kuchenne porady

cukinia-sałatka do obiadu

  • Autor: lizbona Data: 2013-07-11 20:18:16

    Witam..poszukuję ciekawego przepisu na sałatke/surówke z cukini do obiadu...ze świeżej cukini nie ze słoika...pozdrawiam i dziękuję!!

  • Autor: dorotaibasia Data: 2013-07-11 20:22:44

    leczo/bigos z cukinii,cukinia panierowana, na surowo chyba się tego nie je...

  • Autor: jolka60 Data: 2013-07-12 07:48:55

    Oczywiście,że się je.Tyle,że młodą.Jest słodziutka i  chrupka.

  • Autor: grazka35 Data: 2013-07-11 20:34:42

    Mam w ulubionych taką:http://wielkiezarcie.com/recipe45509.html ,ale jeszcze nie robiłam, chociaż wygląda smakowicie:)

  • Autor: bahus Data: 2013-07-11 21:18:34

    Wypróbuj mój przepis.

    http://wielkiezarcie.com/recipe99870.html

  • Autor: mary50 Data: 2013-07-12 00:27:29

    Ja robilam kiedys cukinie na cieplo:

    Na patelni rozpuscic maslo dodac zgnieciony czosnek/wg uznania co do ilosci/ na to dac starta cukinie i tylko dobrze podgrzac.Doprawic sola i pieprzem .Na koniec dac duzo siekanego koperku.Mozna dac tez troche soku z cytryny.Sprobuj nam smakowalo.

  • Autor: TeresaC Data: 2013-07-14 05:18:24

    Ja robilam kiedys cukinie na cieplo: Na patelni  dodac  olej
    pokroic  cukinie  w plasterki  podsmazyc  dodac  chinska prrzyprawe  soya souce  i tylko
    dobrze podgrzac.Doprawic sola i pieprzem . .Sprobuj nam smakowalo.  wspaniale

    Mozna  tec  pokroic  w paseczki   smazyc  na oleju    jak osiagnie  zloty kolor   dodac  pamesan ser  starty albo suchy    smazyc 3 min   PYCHA

  • Autor: peggy83 Data: 2013-07-12 14:59:21

    Robiłam taką surówkę, ze swieżej cukinii, była z sosem z dodatkiem curry, ktoś podał ją na forum, neistety nie mogę jej odnaleźć. Jakw rócę do domu, poszukam, bo mam ją gdzies wydrukowaną.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2013-07-12 17:33:21

    My bardzo lubimy z patelni grillowej (lub zwykłej, ale smaży się "na sucho"), taką na wpół surową. Do niej oliwa z odrobiną soli, czosnkiem w cieniutkich plasterkach i natką pietruszki. Jeśli ktoś lubi, można też dodać posiekane maggi, koperek lub papryczki chilli. Taką oliwę w ogóle warto mieć w lodówce w sezonie, do warzyw z grilla ale i mięska też.

  • Autor: majolika Data: 2013-07-12 19:30:30

    A ja ci proponuję- spaghetti z cukinii. To nie mój przepis, może go wstawie, bo na WŻ nie ma. Narazie podaję tobie. Cukinię młodą kroisz w cienkie plastry ze skórką.Potem w cienkie słupki. Powstają jakby makaroniki spaghetti. Gotujesz je krótko w osolonej wodzie. Na talerz kładziesz garść takiego cukiniowego spaghetti, a na to coś mięsnego z sosem.Wspaniały świeży smak młodej jarzynki i sos. Pycha!a jakie oryginalne i widowiskowe. Polecam!

  • Autor: olena Data: 2013-07-12 23:11:23

    Ja też tak robię.

    Cukinię nie przerośniętą, bo przerośnięta  to według mnie już do niczego się nie nadaje, tak

    jak pisze Majolika trzeba pociąć w cieniuśkie słupki i tylko zblanszować, nie gotować!!!  Cukinia musi być jak makaron: al dente, twardawa i bez żadnej pestki!

    Potem obsuszyć w papierowy ręcznik i podać z sosem do spagetti takim na jaki mamy ochotę.

  • Autor: majolika Data: 2013-07-13 15:49:28

    Uwielbiam taką cukinię. Robię ją z młodszych sztuk, bo lubie zostawić skórkę.wtedy spaghetti jest kolorowe.Ze skórką , żeby zmiekła, trzeba chwilkę podgotować, ale dosłownie chwilkę, żeby nie rozciapkać.to też fajny sposób na starsze cukinie, ale wtedy raczej obrać ze skórki. Zawsze mam ochotę jakoś zachować cukinie na zimę-w plastrach, czy takich słupkach.ale nie w occie. niestety nigdzie nie znalazlam takiego przepisu. A późnym latem cukinia jest najsmaczniejsza i tania.

  • Autor: Paola_r Data: 2013-07-14 11:28:42

    Wielokrotnie robiona sałatka Elki. Z rozmarynem balkonowym. Plastry z młodej cukinii ścieram obieraczką do warzyw. Są cienkie i chrupkie. Zamiast octu winnego używam białego octu balsamicznego. Z czosnkiem nie przesadzam, ale daję go sporo

Przejdź do pełnej wersji serwisu