Forum

Kuchenne porady

Polski obiad/kolacja dla obcokrajowcow

  • Autor: wi1q Data: 2014-05-29 12:03:46

    Jak w temacie, co byście polecili, żeby przygotować do jedzenia dla obcokrajowców :)? takiego polskiego i smacznego, myślałem o gołąbkach i klopsach :) jakieś sugestie :>?

  • Autor: megi65 Data: 2014-05-29 12:22:08

    Pierogi , bigos i barszcz czerwony czysty pasuje do Twojego menu .. A jak chcesz sprawdzić odwagę '' zagranicznego '' podaj .. flaki . Oj wielu zbladło na myśl co jest przed nimi w bulionówce .. )) .

  • Autor: argennia Data: 2014-05-29 12:25:47

    Dobreeee

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 12:27:24

    A skąd on tam we Francji flaki weźmie?

  • Autor: megi65 Data: 2014-05-29 13:30:21

    Zakładałam ,że Kucharz jest w Pl ..a goście dolecą z zagranicy .. ))Tak na marginesie obserwowałam jak cudzoziemiec ze zdziwieniem w oku i na ustach obserwował mnie jak wcinałam naleśniki z twarogiem i polane wiśniową frużeliną .... ))). No tak jestem kulinarnie zboczona

  • Autor: dorotaibasia Data: 2014-05-29 12:32:27

    Bogos może być nie teges bo to przecie zepsuta kapucha....:) barszcz, pierogi, może zurek, gołabki są hitem,rosół, chleb ze smalcem(domowym oczywiscie), na deser sernik:)

  • Autor: wi1q Data: 2014-05-29 12:44:35

    prawie sie porzygali po ogorkach kiszonych :P wiec nie wiem czy flaki ogarna :)

  • Autor: argennia Data: 2014-05-29 12:46:27

    Oj, toż to mają delikatne podniebienia

  • Autor: argennia Data: 2014-05-29 12:24:46

    Jacy to obcokrajowcy ? Francuzi, Chińczycy, Egipcjanie ? Ja bym połączyła obie kuchnie w takim sensie, że dowiedziałabym się co u NICH się je i pokombinowałabym nad menu tak, żeby jedzenie było po części ICH, ale zrobione po naszemu ... Chyba trochę niejasno napisałam, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 12:30:40

    Stawiam na to, że towarzystwo będzie mieszane.

  • Autor: wi1q Data: 2014-05-29 12:41:43

    Portugalczycy, Hiszpanie i Francuzi :) no rozumiem o co chodzi :) chcialbym cos takiego dac, zeby bylo polskie ale nie odrzucajace, pomysl z zurkiem mi sie podobaniestety tutak nie kupie zuru, nie jestem tez zaawansowanym kucharzem :D wiec myslalem raczej o czyms prostszym, a portugalczycy jedza wszystko z czosnkiem ;/

  • Autor: argennia Data: 2014-05-29 12:45:23

    To zrób tak jak dziewczyny ci podpowiadają a na środek walnij dużą michę z tzatziki

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2014-05-29 12:29:46

    A jakąś delikatną galaretkę z kurczaka i warzyw? Nie narobisz się a można fajnie udekorować. Śledziki różniaste ale nie wiem, czy tam kupisz...

  • Autor: Bahati Data: 2014-05-29 12:36:25

    Moja teściowa ( a jest cenionym kucharzem)  stawia na gołąbki i ci, którzy jedzą je po raz (np) drugi pękają z dumy, że wiedzą, jak się do tego zabrać. :) Ja ostatnio poczęstowałam gości galaretką drobiową (porcje jednoosobowe), sałatką jarzynową w miseczkach z kruchego ciasta, ciastem 3Bit, pieczonym schabem ze śliwkami. Smakowały też pierogi ruskie, z brzoskwiniami i krokiety z kapustą i grzybami.

  • Autor: wi1q Data: 2014-05-29 12:43:49

    pierogi dobry pomysl :) ale nie wiem czy dam rade... moze jakies wskazowki :>

    osoiscie myslalem, o rosole, golabkach, kotletach mielonych, a na deser lody z ajerkoniakiem :D

  • Autor: Bahati Data: 2014-05-29 13:09:42

    Jeżeli masz gdzie kupić kwaśną śmietanę polecam ten przepis na ciasto pierogowe: http://wielkiezarcie.com/recipe70229.html lub ten, bez śmietany: http://wielkiezarcie.com/recipe44836.html. Twaróg w ruskich pierogach zastępuję "cottage cheese", do nadzienia owocowego używam świeżych owoców posypanych cukrem i skrobią kukurydzianą.

  • Autor: Tercia Data: 2014-05-29 13:54:21

    Ja często goszczę u siebie obcokrajowców ( na obczyźnie), więc dostęp do produktów polskich jest ograniczony. Najbardziej smakowały gołąbki, co się ich narobiłam z małych kapust to moje...

    Bigos jak najbardziej, jeżeli masz obawy, że nie ruszą ,,zepsutej" kapusty to pomieszaj ze świeżą, dodaj mięso, grzyby

    Galaretki drobiowe to tez świetny pomysł, można zrobić dzień wczesniej.

    Co do zupy- rosół to dobry pomysł, jeżeli masz dostęp do dobrego makaronu. Ja kiedyś zrobiłam grochówkę z boczkiem - smakowała gościom.

  • Autor: pwyso Data: 2014-05-29 14:12:14

    .... literek dobrej naszej czystej

  • Autor: mggi63 Data: 2014-05-29 15:32:32

    i śledzik !

  • Autor: pwyso Data: 2014-05-29 15:43:56

    trochę świeżego smalcu ze skwarkami i cebulką i świeży chleb ... i imprezka aż się patrzy 

  • Autor: mggi63 Data: 2014-05-29 19:38:56

    Obowiązkowo jeszcze ogóras kiszony

  • Autor: pwyso Data: 2014-05-29 19:53:52

    ... po ogórkach rzygają ....

  • Autor: mggi63 Data: 2014-05-30 16:06:27

    ja nieee

  • Autor: bahus Data: 2014-05-29 18:16:22

    "Moim" obcokrajowcom, dla których miałem okazję wiele razy gotować, z polskich dań najbardziej smakował rosół z domowym makaronem i zrazy zwijane wołowe lub wieprzowe (tańsze!!!) podane z kaszą i buraczkami zasmażanymi lub sałatką z ogórków kiszonych. Inne potrawy, które smakowały to: pierogi z mięsem, pierogi ruskie, bigos, a z zup; barszcz z uszkami, ogórkowa i grzybowa z grzybów leśnych. Należy również pamiętać, że obcokrajowcy ziemniaki traktują na równi z innymi warzywami, zatem należy je podawać w umiarkowanych ilościach.

  • Autor: Jola666 Data: 2014-05-31 18:31:06

    Nich jednak spróbują naszych ,młodych ziemniaczków skrobanych   z koperkiem ! z jakimś sosikiem fajnym np pieczarkowym  ewentualnie  innym  .Moi przyjaciele z ułsa ,którzy tu studiowali wiele lat temu bardzo tęsknili za takimi pyrami młodymi ,skrobanymi  z kopereczkiem i schabowymi z kapuchą młodą na słonince :)

    Raczej nastawiała bym się na naturalność i kuchnię tradycyjną ale nie koniecznie na flaki :)

    PS Mój kolega z usa pierwsze flaki zjadł dopiero po 2 latach pobytu w Polsce( na 5 lat studiów ) a i to ,jak prześledził proces  produkcji ( mojej Mamy ) od A do Z    :) Teraz nieboraczek co przyjedzie pyta o flałki polskie na sposób mamy :) Jest to potrawa dla znających się na rzeczy a nie dla takich " jednorazowych " cieniasów :P

  • Autor: wita Data: 2014-06-02 19:56:54

    Jolu, flaków bym nie ryzykowała bo naprawdę sporo ludzi podrobów nie jada. Poza tym flaki nie są jakimś wybitnie polskim daniem! W kuchni hiszpańskiej, portugalskiej i francuskiej występują w stu różnych smakach, we Francji oprócz flaków w różnych sosach robi się z nich nawet kiełbasę.  

    We Florencji do niedawna można co  i rusz można było się natknąć na ulicznych sprzedawców  bułki z flakami.  Nie tylko my jestesmy wyjątkowymi hardcorowcami!

    Bigos na ogól smakuje wszystkim, pierogi też, ale jak zrozumiałam autor wątku jest młodym, początkującym kucharzem, a pierogi wymagają sporo roboty i troszkę wprawy.                                                                                                    

     

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu