Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Bardzo silna anemia. Co jeść?

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 12:20:18

    Witam. U mojego syna(21lat) zdiagnozowano wrzoda dwunastnicy, który sam pękł około trzech tygodni temu i krwawił, w wyniku czego powstała bardzo silna anemia. Lekarz stwierdził że syn kwalifikuje się nawet do podania krwi, lecz ze względu na młody wiek organizm syna sam upora się z anemią i nie będzie podawana krew. Zalecił jedynie spożywanie produktów bogatych w białko i żelazo. Mam prośbę czy możecie podrzucić parę propozycji co należy spożywać aby pozbyć się tak silnej anemii. Będę wdzięczna.

  • Autor: attena07 Data: 2015-05-04 13:13:09

    Wiele lat temu miałam anemię i piłam sok z buraka ,mnie pomógł . urak wykazuje dobroczynny wpływ w przypadkach zapalenia żołądka, wrzodów żołądka or). Wspaniale zwalcza zgagę i aparcia.nbsp;Polecane również w chorobach jelita. 
    strong style="line-height: inherit;">Składniki na sok z buraka:
    3 średniej wielkości buraki, jabłko, szczypta soli, dwie szczypty majeranku, woda.

    rzepis na sok z buraka: o blendera wlewamy dwie szklanki wody i nastawiamy na miksowanie po czym dodajemy pokrojonzęści buraki i jabłka. Pod koniec miksowania wrzucamy sól i majeranek. Całość wylewamy na drobniutkie metalowe sito i odcedzamy „przemieszując” zmiksowaną masę łyżką.

    ok z buraka musi być rozcieńczony wodą. Inaczej jego silne działanie zasadotwórcze mo 
    nbsp;Piłam szklankę soku dziennie przez 3 miesiące. Można też dłużej. Mam nadzieję że s

  • Autor: attena07 Data: 2015-05-04 13:24:45

    Przepraszam za zjadane litery i słowa  , nie mam pojęcia czemu tak wyszło ?? Składniki na sok są widoczne na szczęście . 

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-05-04 13:59:06

    Dodam, że trzeba uważać, bo sok z buraka bardzo obniża ciśnienie.

  • Autor: attena07 Data: 2015-05-04 14:49:45

    Tak obniża ciśnienie , jestem niskociśnieniowcem i dlatego sok piłam wieczorem . U mnie się sprawdził a miała silną anemię , tabletki , zastrzyki zbytnio nie pomagały. Dodam jeszcze że sok polecany jest  przy chorobach nowotworowych , oraz depresji.

  • Autor: kaszanka 011 Data: 2015-05-04 15:08:07

    Najwazniejsze czy lekarz przepisał żelazo i ile ma hemoglobiny w krwi?

  • Autor: kaszanka 011 Data: 2015-05-04 15:15:05

    zapomniałam wątróbka ma dużo żelaza i drobiowe podroby,pestki dyni ,morele suszone ,znam to z doswiadczenia ,córka miała ale taką ostrą ze kilkakrotnie przetaczali jej krew

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 16:02:46

    Na razie lekarz nie przepisał żadnych leków na anemię, wypisał controloc, amoksiklav, metronidazol, trilac. Ma kontrolę w poradni za dwa tygodnie i być może wtedy wypisze coś na anemię.
     

  • Autor: kaszanka 011 Data: 2015-05-04 16:10:15

    Moim zdaniem powinien ,no chyba ze nie taka grożna córka brała zelazo ale miała hgb 2 to z poradni lecieli biegiem z wynikami ,szybko szpital i transfuzja  no było strachu co nie miara ,był tez sok z buraków jednodniowy ,tylko ze tyfus do jedzenia straszny .

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 16:17:41

    Hemoglobinę ma 7,3 lecz pani w aptece mi powiedziała że prawdopodobnie lekarz dlatego nie wypisał leków na anemię iż nie można łączyć z tymi wypisanymi lekami, ponieważ na razie trzeba zaleczyć wrzoda a po lekach na anemię mogłoby nastąpić krwawienie. Niestety nie było mnie przy wypisie ze szpitala gdy lekarz przyniósł receptę.

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 16:19:46

    Możesz mi napisać jak robiłaś ten sok z buraków?

  • Autor: kaszanka 011 Data: 2015-05-04 16:29:44

    Reniu ja kupowałam taki gotowy jednodniowy z buraka ,płacz był przy jedzeniu wątróbki ,ale łagodziło to masło orzechowe tez ma duzo zelaza

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 16:33:04

    Dzięki wielkiesmiley o wątróbce to wiedziałam, była w piątek na obiad tylko wieprzowa nie drobiowa, ale myślę że też zdrowa

  • Autor: kaszanka 011 Data: 2015-05-04 16:38:25

    mogą byc jaja ,szpinak, noi pomidory,i tak pisałam do podjadania suszone owoce i pestki dyni .

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2015-05-06 06:38:31

    Mam wielką prośbę - czy na wrzody żołądka też pić sok, czy też buraki w innej postaci jeść?

    będę wdzięczna za informację. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  • Autor: iwett Data: 2015-05-06 08:10:33

    Buraki to na anemię a na wrzody profilaktycznie - siemię lniane! Naprawdę działa zbawiennie i leczniczo. No nie mówię już o sytuacjach kryzysowych.    Tak kurowałam córkę i jak do tej pory jest ok. Poczytaj też o lucernie. Link podałam wyżej.   Powodzemia!

  • Autor: dorotaibasia Data: 2015-05-04 15:18:00

    Po pierwsze sok buraczany, po drugie sok buraczany i po trzecie sok buraczany...Kilka osób z mojego najbliższego otoczenia w ten sposób "leczyło" silną anemię-były to soki z gatunku "jednodniowych" choć oczywiscie mozna samemu taki zrobić. Kolejnym lekiem moze być wyciąg z pokrzywy-choć tutaj nie wypowiem się co do ewentualnych przeciwskazań bo po prostu nie mam pewnosci...ale poczytac nie zaszkodzi http://www.sklep.kuzdrowiu.pl/sok-z-pokrzywy-konserwowany-alkoholem-p-39.html

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 16:09:07

    Dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi, możecie podrzucić jeszcze jakieś informacje jak przygotować sok z buraków? Bo niestety blendera nie posiadam. Chociaż bardzo bym chciała zrobić sok z przepisu Atteny07.

  • Autor: iwett Data: 2015-05-04 17:33:13

    No ja nie wiem......ale soki to robię w sokowirówce czemu w blenderze?

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 19:42:05

    Attena07 taki właśnie robi blenderem. Tu na forum wyżej jest przepis.

  • Autor: iwett Data: 2015-05-04 19:49:47

    Tak, czytałam ale ostatecznie i tak mase przeciera przez sitko więc chyba lepiej w sokowirówce. A jak ktoś chce się bawić to może tarka jarzynowa o oczkach do placków. Jestem za sokowirówką!

    Możesz też robić surówkę z surowgo buraka http://wielkiezarcie.com/recipes/30044033

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-04 20:41:44

    Dziękuję za przepis na surówkę, na pewno zrobię.

  • Autor: gruba Data: 2015-05-05 07:21:03

    moja koleżanka robi zięciowi choremu na nowotwór,kiszony sok z buraków,można go  z apetytem wypić,bo jest smaczny nie tak jak sam sok z buraków.Wyniki po 2 tygodniach bardzo dobre,jak chcesz to mogę popytać jak go dokładnie robi.
    Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-05 09:32:41

    Dziękuję. Byłabym wdzięczna gdybyś popytała i podrzuciła mi przepis na ten soksmiley

  • Autor: as Data: 2015-05-05 09:42:29

    nie wiem czy kiszony sok z buraków można pić na wrzody żołądka. Wydaje mi się, że tak. Ktoś wyżej pisał o soku z buraków do którego daje się jabłka. Osoby z chorym żołądkiem jabłek nie mogą jeść. Bez tabletek nie wyjdzie z tej anemii. wiem z doświadczenia. Lekarz pewnie czeka by ten żołądek pierwsze podleczyć i wtedy da żelazo w tabletkach. 

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-05 12:14:53

    To był wrzód dwunastnicy.

  • Autor: gruba Data: 2015-05-06 16:49:13

    1kg buraków,pokroić bardzo cienko,tak jak na mizerie,1łyżka cukru,1łyzżeczka soli,2listki laurowe,5,6 ziarenek ziela angielskiego.
    Wszystko do słoja i zalać ciepłą wodą,nie gorącą,przykryć nie zakręcać.W zależności od temperatury w pomieszczeniu powinno się kisić 5,6 dni.Można przemieszać,bo buraki podchodzą do góry.
    Przecedzić,trzymać w lodówce,można zrobić od razu 2 słoje.
    Przepis jest od lekarki.

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-06 20:07:51

    Dziękuję bardzo. Na pewno zrobię.

  • Autor: iwett Data: 2015-05-05 10:37:27

    U mojej córki w wieku lat 12 zdiagnozowano nadżerkę błony dwunastnicy. Ale wcześniej odczuwała silne bóle brzucha (no a ja głupia myslałam,że do szkoły się nie chce chodzić:)). Więc długie profilaktyczne leczenie - siemie lniane ,dieta, mleczko (takie białe w aptece kupowałam, nie pamietam nazwy coś ze srebrem). Teraz jest ok. robiła badania i jest zaleczone ale trzeba uważać.
    Zastanawiam dlaczego u Twojego syna nastąpiło peknięcie błony przecież wczesniej musiał mieć chyba też jakieś objawy?

    Mam taką w domu książeczkę o zielarstwie i wyczytałam - na anemię - "zażywać przed spaniem po 1 łyżeczce soku z liści świeżej lucerny". Tylko nie wiem gdzie świeżą uzbierać/:)

    Poza tym jak poczytałam też jest świetna w chorobach przewodu pokarmowego. Zresztą poczytaj sobie; http://www.panacea.pl/articles.php?id=265 .Powodzenia!

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-05 12:22:29

    Najczęstszą przyczyną choroby wrzodowej dwunastnicy jest zakażenie bakterią "Helikobacter pylori". U mojego syna właśnie wykryto tę bakterię. Wcześniej bolał go brzuch i miał zgagę, ale nie przypuszczaliśmy że to może być wrzód dwunastnicy. Dziękuję na pewno poczytam.

  • Autor: iwett Data: 2015-05-05 12:29:21

    Tak, tak u mojej córki też tą bakterię wykryto. Nie mogłam uwierzyć ale w szpitalu malutkie dzieciaczki leżały chore na te paskudztwo. Miała robioną kilkukrotnie endoskopie. Teraz ma 24 lata i jej mówię aby trzymała dietę zwłaszcza teraz wiosną no ale wiadomo - mozna gadać.......:))

  • Autor: dorotask Data: 2015-05-05 09:44:19

    https://portal.abczdrowie.pl/wlasciwosci-pietruszki

  • Autor: attena07 Data: 2015-05-05 21:46:33

    Reniutka1 sok z buraka można zrobić i w sokowirówce dobrze radzi iwet .Nie ma znaczenia czym 
    ważne żeby ten sok pić bo naprawdę daje efekt .Natomiast rzeczywiście siemie lniane jest  też dobre  na dolegliwości jelitowe . Powodzenia w kurowaniu syna .

  • Autor: reniutka1 Data: 2015-05-05 22:00:30

    Dziękuję bardzo. Zrobię w sokowirówce.Pozdrawiam.

  • Autor: jolka60 Data: 2015-05-06 16:46:12

    Dopiszę jeszcze sałatę.

  • Autor: Malinaa27 Data: 2015-11-05 11:27:15

    Podobno czerwona porzeczka pomaga na anemię. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu