Forum

Kuchenne porady

Gość nie jada mięsa ....co podać na obiad??

  • Autor: attena07 Data: 2017-07-15 20:24:21

    Kochani tak jak w tytule ,w przyszły weekend będę miała gościa który nie jada mięsa . My mięsożercy nie wyobrażamy sobie np.niedzielnego obiadku bez mięsa .Więc co podać do jedzenia?? na obiad? , na grila już mnie głowa boli od tego myślenia bigcryPomóżcie , proszę

  • Autor: nadia Data: 2017-07-15 20:46:42

    Jakąś zapiekankę z makaronem, pieczarkami, brokułami, serem etc. Najszybciej sie robi i dość syte :)

  • Autor: Smosia Data: 2017-07-15 21:03:08

    Zapiekanki lub lazanie serowo-warzywne (zapieczone w małych foremkach).
    Ja lubię pieczone pierogi: ciasto drożdżowe, farsz np. pieczarkowy, serowy ....
    Piekę duże i wtedy każdy zjada 2 lub 3 max. Dodatki to sos czosnkowy i surówki (teraz to obowiązkowo ogórki parodniowe lub mizeria).
    Przepis na ciasto mam z 'Kowalskich pierogów' - zaraz poszukam adresu.
    Mam:

    http://wielkiezarcie.com/przepisy/kowalskie-pierozki-z-ziemniakami-i-boczkiem-30091140

  • Autor: attena07 Data: 2017-07-15 21:13:42

    Samosiu  no właśnie cheesyprzypomniałaś mi że mogę zrobić przecież pierogi !!cheesy

  • Autor: ekkore Data: 2017-07-15 21:12:35

    Ratatuj. Zobacz mój przepis albo Glumandy.

    Zaproponowalabym zielone pomidory - tomatillos, ale nie wiem czy kupisz w Polsce. Tak samo w moich przepisach.
    Nie mogą być czerwone pomidory, są za miękkie.

    Możesz zrobić zapiekankę ziemniaczaną,  rodem z okolic Grenoble. Niby proste danie, ale zachwyca smakiem. Ziemniaki, śmietana, ser. Wpisz w google zapiekanka ziemniaczana z delfinatu, wyjdzie ci cała lista. Polecam z serem z niebieską pleśnią.

    Na Wz powinna być zapiekanka inspirowana briami, z serem feta.

    Poza tym lasagne z serem i szpinakiem.

    Makaron z ostrą papryką,  czosnkiem, pietruszką, smażony na oliwie,  posypany ogromną ilością parmezanu.

    Na zimno pasztet z selera czy cukinii, wszelkiego rodzaju sałatki,  chleb z pastą z bakłażana,  hummusem czy pastą z awokado.

  • Autor: Rzymianka Data: 2017-07-16 16:51:16

    Papryka faszerowana /farsz np. ryżowo - pieczarkowy, dużo zielonej pietruszki/ :)

  • Autor: megi65 Data: 2017-07-16 21:52:17

    Moja Droga ....!
    Nie ma co panikować i stresować się .Gość ''bezmięsny'' będzie miał to samo na talerzu co inni domownicy czy goście tylko nie sięgnie po porcję mięsa .. Jego/Jej wybór ...np. ziemniaki, kasza, makaron i przystawka .
    Podobnie spotkanie grillowe ... pieczywko z sałatkami - mięsiwka zostaną dla pozostałych.
    Nie rób sobie zamieszania w swojej kuchni ... gość zawsze coś znajdzie dla siebie ot i po problemie .
    Ja z pewnych względów zdrowotnych nie zjem pewnych rzeczy ale zawsze na stole znajdę coś dla siebie i nikomu nie robię problemu happy .

  • Autor: attena07 Data: 2017-07-18 09:13:24

    Może masz i rację ... spanikowałam bo pierwszy raz będę miała w swoim domu takiego "bezmięsnego"gościa happy

  • Autor: megi65 Data: 2017-07-18 10:51:28

    Zobaczysz ... kolejnym razem już będzie emocji o ile  wegetarianin jeszcze zawita w Twoje progi wink3 .

  • Autor: ekkore Data: 2017-07-18 15:51:33

    Megi - ja się nie do końca z Tobą zgadzam. Skoro zapraszamy gościa i wiemy, że nie je mięsa - to wypadałoby coś i dla niego przygotować, żeby czuł się gościem - a nie kimś kto skubnie przy okazji.
    Co innego - gdy gospodarz nie wie - ale jak już wiadomo...

    Ile to zrobić jedną potrawę główną więcej - a na pewno i inni też skorzystają. Albo ch0ciaż coś - co nie będzie wyglądało jako dodatek do dania głównego.
    Na wyjazdach z grupami - wiele razy wybierałam tzw danie wegetariańskie. Bo ładne, kolorowe...

  • Autor: mggi63 Data: 2017-07-18 18:36:57

    Mysle podobnie ekkore.Rowniez przy ustalaniu menu przyjecia weselnego np. brane pod uwage zestawy obiadowe dla malych dzieci, ewentualnie tez osob starszych i to lokal ma takie propozycje to nie sa jakies udziwnienia tylko normalne zachowanie.

  • Autor: ursula Data: 2017-07-21 02:12:24

    Witam,

    Podzielam zdanie ekkore i mggi63, wypada przygotowac 1 danie wegetarianskie.
    Moze golabki z ryzem lub kasza i grzybami, albo paszteciki z ciasta francuskiego i barszcz, nalesniki ze szpinakiem i sosem czosnkowym, knedle z truskawkami, placki ziemniaczane z sosem grzybowym (czy juz sa kurki?), albo wloska pasta (makaron)- mnostwo mozliwosci.

Przejdź do pełnej wersji serwisu