Komentarze wystawione przez użytkownika DominikWwa

  • Komentarz do KOMPOT BRZOSKWINIOWY JAK w PUSZCE

    (autorstwa DominikWwa ) (2008-09-26 01:12)
    Na drugi dzień już, ale po to był cały proces pasteryzacji, aby mogły stać zdecydowanie dłużej, oczywiście w chłodnym i zacienionym miejscu, inaczej stracą smak, barwę itp.
    autor: DominikWwa
  • Komentarz do KOMPOT BRZOSKWINIOWY JAK w PUSZCE

    (autorstwa DominikWwa ) (2008-08-24 00:53)
    Ja nie zdejmuje, bo wtedy traci się część aromatu krajowych brzoskwiń. Ale jak ktoś chce typowo, jak z puszki, to może sparzyć i zdjąć skórkę z owoców. Pozdro
    autor: DominikWwa
  • Komentarz do ogórki po żydowsku

    (autorstwa nikolka19 ) (2008-08-24 00:51)
    Teresa.Marcjan dziekuje za info. Ale jedna pani przygotowywala w podobny sposob, jak ogorki po zydowsku, male ogoreczki i wychodzily jej konserwowo-kwaszone (słodko-kwaśne) i wcale nie zepsute. Ciekawiło mnie tylko, czy w tym przepisie takie wyjdą. Ona zostawiała ogórki po umyciu w soli na całą noc, a na drugi dzień zalewała gorącą zalewą octową i zamykała bez pasteryzacji, stąd później ten proces "mini-kwaszenia" powstawał. Znacie Panie dokładny przepis na te ogórki?
    autor: DominikWwa
  • Komentarz do ogórki po żydowsku

    (autorstwa nikolka19 ) (2008-08-23 01:37)

    Czy 3 min. pasteryzacji wystarczą? Zalewa po jakimś czasie zmętnieje i zrobi się kwaszono-octowa, czy też zwyczajnie klarowna, jak przy pospolitych ogórkach konserwowych?(Kiedyś u kogoś jadłem podobnie wykonane ogórki, lecz były właśnie kwaszono-octowe).

    Zwykłe konserwowe (takie, jak w sklepie) pasteryzowało się 17-20 min w temp. 80-85 st.C. i woda pozostaje klarowna.

    Podstawowa uwaga dla Drogich Pań co do ogólnego procesu pasteryzacji przetworów w słoikach TWIST-OFF: słoiki winny być zatopione w wodzie do min. 3/4 wysokości, a nakrętki muszą być jedynie nałożone na gwint słoików, tak aby była szczelinka między brzegiem słoika, a pokrywką o szer. ok. 1 mm umożliwiająca ujście powietrza, oparów szkodliwych substancji i drobnoustrojów. Po zakończeniu pasteryzacji, wyjmując słoiki z kotła zakręcamy i odstawiamy np. na podłogę wyłożoną szmatą (bez odwracania!) Niektórzy pasteryzują słoiki TWIST-OFF całkiem zamknięte i zanurzone w wodzie, lub bez całkowitego zanurzenia, lecz wówczas grozi to wybuchem! Poza tym niektóre bakterie mogą pozostać w przetworze, a też substancje chemiczne (środki ochrony roślin, nawozy itp.) pozostają (o ile były używane przy uprawie surowca na przetwór). Pozdrawiam!

    autor: DominikWwa
Przejdź do pełnej wersji serwisu