Forum

Kuchenne porady

zapiekanka

  • Autor: kinga_d Data: 2006-01-04 15:00:46

    wiem, że jest tu wiele przepisów na zapiekanki ale jest ich od groooma i ciut ciut. Przeglądałam przepisy ale nie mam teraz czasu :P
     Poszukuję przepisu na zapiekankę z warzyw, ewentualnie z ryżem czy makaronem. Chodzi o to żeby nie było mięsa :D
    I najlepiej jeżeli już podacie jakiś przepis to w proporcjach dla 4 osób. Z góry dziękuję

  • Autor: ajra Data: 2006-01-04 15:45:49

    Wejdź w przepisy aga9999 i wypróbuj potrawę Quiche z warzywami. Właśnie skończyliśmy ją jeść i uważam , że jest rewelacyjna. :-)

  • Autor: ekkore Data: 2006-01-04 18:02:18

    http://wielkiezarcie.com/przepis7915.html jest naprawdę rewelacyjna.

    ewentualnie coś takiego - tyle, że bez wędliny. W zimie można wykorzystać fasolkę mrożona. Opcjonalnie dodać kukurydzę i/lub czerwoną fasolę http://wielkiezarcie.com/przepis7916.html

  • Autor: alman Data: 2006-01-04 20:11:44

    Ja dzisiaj robiłam taką:
    makaron /dałam pół paczki/
    śmietana /mały kubek, chyba 250 g/
    2 jajka
    brokuły /pół opakowania/
    ser żółty ok. 30 dkg
    2 duże marchewki
    pieczarki /kupiłam 30 dkg ale kilka zostawiłam/
    duża cebula
    2 ząbki czosnku
    pieprz, sól, majeranek /ok.1 łyżeczki/, po szczypcie tymianku i cząbru, Vegeta
    Makaron ugotować na półmiękko, marchewkę też i potem pokroiłam w kostkę grubszą, brokuły też podgotowałam, pieczarki pokroiłam i podsmażyłam z cebulą.
    Wymieszałam wszystko, dodając śmietanę wymieszaną z jajkami, przyprawy, czosnek przeciśnięty i ok.1/3 sera utartego na grubych oczkach. Na wierzch reszta sera i do piekarnika 180 st. na 20 min. a potem jeszcze 10-15 już odkryte /termoobieg/ - ślicznie się zapiekło no i smakowało.

  • Autor: ABA Data: 2006-01-04 20:50:09

    Moja rodzinka ostatnio polubiła warzywka na patelnię duszone na smalcu lub oleju z drobnymi kluskami. Zamiast klusek dodałam też usmażone  frytki. Całośc polewam na talerzu sosem z 4 serów firmy Knorr. W piątek to danie zrobię na obiad. Ja kupuję 1 opakowanie na 3 dorosłe osoby. Wcześniej jemy zupę.

  • Autor: ABA Data: 2006-01-04 20:57:56

    Warzywa na patelnię duszone zawijam też niekiedy w naleśniki i polewam sosem bolońskim. Też dobre.

Przejdź do pełnej wersji serwisu