Forum

Kuchenne porady

jak ugotować zupę kalafiorową lub przyrządzić coś z niego?poradzcie!!!

  • Autor: morisek11 Data: 2006-10-14 12:52:18

     Witam Wszystkich! Mam ogromna prośbe,szukam przepisu na dobrą zupe z kalafiora.Mój mąż wczoraj kupił kalafior i powiedzial,że mam go zrobić na dzisiejszy obiadek,przyznam się szczerze,że nie mam żadnych pomysłów.Poradzcie proszę!!!Pozdrawiam!!!

  • Autor: madziorek Data: 2006-10-14 13:29:21

    Zupe ugotuj jak inne zupki z marchewka,pietruszka,ziemniaczkami a na koniec dodaj kalafior i pogotuj ,mozesz dodac groszek (ja tak robie ) i zaprawic smietana.Pychotka!! Inne danie to ugotuj kalafior w kostce rosolowej tak zeby nie byl za bardzo miekki potem na patelni rozpusc maslo i wsyp bulke tarta -przysmaz na zloto i polej kalafior -to jest po prostu BAJKA (juz mi slinka cieknie).Powodzenia i smacznego!!

  • Autor: Izuś Data: 2006-10-14 13:30:33

    Jeśli masz mięsko (np.udko, percję rosołową), to ugotuj wywar mięsno-jarzynowy(czyli mięsko + włoszczyzna), jak nie masz to kostki rosołowe. Jak podgotujesz, to do tego rozdrobniony na różyczki kalafior. Gdy się ugotuje, to zaprawiasz zupkę przyprawami (sól, pieprz, maggi-co kto lubi), mąką rozmieszaną z wodą i śmietaną. Mój ma długie zęby do warzyw, więc przed zaprawieniem miksuję. Do tego makaron lub grzanki(jeśli krem) i już! Proste, a dobre.

  • Autor: Izuś Data: 2006-10-14 13:32:00

    A jak wolisz drugie danie- to kotlety z kalafiora-przepis Inki21. Pycha!

  • Autor: ekkore Data: 2006-10-14 15:38:10

    ja najbardziej preferuję kalafiora ugotowanego i polanego masełkiem z bułką tartą. I mam cały obiad gotowy - nic nie bedzie mi psuło tego wspaniałego smaku.

    Lubię też kalafiora zapiekanego w sosie serowym. Jadłam takiego w Czechach. Niestety do tej pory, pomimo uruchomienia własnej wyobraźni i wykorzystywania wielu przepisów z WZ nie udało mi się jeszcze tego odtworzyć.

  • Autor: smakosia Data: 2006-10-16 09:02:25

    Bardzo lubię kalafiora, lekko ugotowanego i maczanego w cieście naleśnikowym. Potem na tłuszcz i "niebo w gębie" :-)

  • Autor: eNka Data: 2006-10-16 13:20:50

    Może to zabrzmi jak autoreklama, ale to są naprawdę dobre i sprawdzone przepisy na dania z kalafiorem:) Pozdrawiam:)
    http://wielkiezarcie.com/przepis17090.html
    http://wielkiezarcie.com/przepis14642.html

  • Autor: Ania112 Data: 2006-10-22 14:57:34

    Mi i moim domownikom smakuje sałatka z gotowanego kalafiora .Kalafiora rozdzielamy, na średniej wjelkości różyczki i spażamy parę minut we wrzątku. Pomidory kroimy w średnią kostkę,tak samo robimy z ugotowanymi jajkami,dodajemy kukurydzę ,dużozielonej  natki pietruszki lub szczypiorka majonez i sól może wypróbujeszjest smaczna Ania

  • Autor: emiloos Data: 2006-10-23 14:53:43

    Pycha jest kalafiorek zapiekany pod beszamelem z serem żółtym - miodzio.

Przejdź do pełnej wersji serwisu