Forum

Kuchenne porady

pomysły na tuńczyka

  • Autor: Kwas Data: 2006-10-20 10:08:30

    Witam mam pytanko a nawet dwa. Zostałem uszczęśliwiony duża ilością tuńczyka (w sosie własnym i w oleju)

    Po pierwsze co proponujecie z przepisów z tuńczykiem... oczywiście sałatek jest mnóstwo ale mi chodzi o cos innego. (coś na ciepło na przykład)
    Drugie moje pytanie związane jest z ilościa ponieważ dostałem tego dużo... to czy można tuńczyka zamrozić i przechowywyać przez dłuzszy czas??

    z góry dziękuje i pozdrawiam

  • Autor: Izuś Data: 2006-10-20 10:21:14

    Ja robiłam,,Najlepszy paprykarz" według przepisu gabik. Nie wiem jak smakował na zimno, bo pożarliśmy go od razu po zrobieniu.Pyszny!
    (niestety jestem lajkonikiem komp. więc nie wkleje linka, ale znajdziesz w wyszukiwarce).

  • Autor: smakosia Data: 2006-10-20 10:25:42

    Ja wypróbowałam ostatnio naleśników z tuńczykiem więc polecam http://wielkiezarcie.com/przepis9261.html

  • Autor: ekkore Data: 2006-10-20 10:27:16

    A po co chcesz mrozić tuńczyka w puszce? Bo zakładam, że takowego posiadasz, skoro mówisz o oleju czy sosie własnym.
     Przecież one mają długi termin przechowywania

    Z dań na ciepło zrób pulpeciki - najpierw odsącz z nadmiaru składników płynnych, dodaj jako, zagęść bułką tartą, uformuj kulki, opanieruj i usmaż na oleju. Od razu mówię, że nigdy tego nie robiłam - ale tylko to przychodzi mi do głowy z już rozdrobnionej ryby.
    Bo jednak tuńczyka wykorzystuje się do sałatek czy past do chlebka.

  • Autor: Kwas Data: 2006-10-20 10:33:30

    Użytkownik ekkore napisał w wiadomości:
    > A po co chcesz mrozić tuńczyka w puszce? Bo zakładam, że takowego posiadasz,
    > skoro mówisz o oleju czy sosie własnym. Przecież one mają długi termin
    > przechowywania

    już tłumacze dlaczego chce mrozić. Mam dwa hermetyczne worki po 3kg tuńczyka (w oleju i w sosie własnym) więc jak otworze żeby zrobic cokolwiek to i tak duuuzo zostanie w rozhermetyzowanym opakowaniu, i tu moje pytanie czy mozna to własnie zamrozić... :)

    Co do pulpecików to chyba cieżko będzie osiągnąć taka konsystencję żeby to sie nie rozpadło na patelni??

  • Autor: ekkore Data: 2006-10-20 10:58:43

    dlatego bułka tarta - ona ma całosć ściągnąć

  • Autor: kasia.terlecka Data: 2006-10-20 10:45:57

    Ja ci proponuje szwedzkie ciasto z tunczyka.. to jest ryz zapiekany z tunczykiem.robie dzis na obiadek. ciekawe co wyjdzie, bo autorka jeszcze mi nie odp co zrobic z bialkami. jak zajrzysz do przepisu i sie domyslisz daj znac. pozdrawiam

  • Autor: Malena Data: 2006-10-20 11:01:57

    Ja proponuje:

    http://wielkiezarcie.com/przepis18722.html

  • Autor: Kwas Data: 2006-10-20 11:04:36

    dzieki za wszystkie pomysły ale dalej na drugie pytanie nie wiem co począc...

    > A po co chcesz mrozić tuńczyka w puszce? Bo zakładam, że takowego posiadasz,
    > skoro mówisz o oleju czy sosie własnym. Przecież one mają długi termin
    > przechowywania

    już tłumacze dlaczego chce mrozić. Mam dwa hermetyczne worki po 3kg tuńczyka (w oleju i w sosie własnym) więc jak otworze żeby zrobic cokolwiek to i tak duuuzo zostanie w rozhermetyzowanym opakowaniu, i tu moje pytanie czy mozna to własnie zamrozić... :)

    więc czy ktoś mi powie jak to zamrozic jak juz bede miał otwarte??

  • Autor: smakosia Data: 2006-10-20 11:11:09

    Wiesz co, ja bym zrobiła tak: kupiłabym jedną, najtańszą puszkę tuńczyka, otworzyła, zamroziła zawartość w woreczku a potem rozmroziła i sprawdziła jaki będzie efekt. Jeśli OK, to można porcjować i mrozić te wielkie paki :-)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-10-20 16:36:39

    Ja bym proponowala zrobic duzo sosu czy te kotleciki i gotowe wyporcjowac i zamrozic. Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: chmurki Data: 2006-10-20 12:42:13

    Ja tuńczyka na ciepło robię w taki sposób:
    2 puszki tuńczyka w sosie własnym, makaron penne (rurki), mały słoiczek koncentratu pomidorowego, mały słoiczek oliwek, 3 łyżki oliwy, ok 20 dag sera żółtego, sól pieprz do smaku.
    Tuńczyka podsmażyć na oliwie z przecierem, dodać oliwki i przyprawy, dodać do ugotowanego ciepłego makaronu wymieszać posypać startym serem i jeszcze raz przemieszać, nakładać na talerze i zjadać ze smakiem. Przepis ten pochodzi z Internetu. Byłam prawie pewna że ze strony WŻ jednak nie mogę tutaj znaleźć podobnego przepisu. Pozdrawiam i mam nadzieje że nie naruszyłam praw autorskich.

  • Autor: woila Data: 2006-10-20 12:52:14

    Wiesz, tak na zdrowy rozsądek, to oliwa jest sama w sobie konserwantem więc uważam, że możesz poporcjować do słoików tuńczyka w oleju i przechowywać w ten sposób (tylko nie wiem jak długo?), natomiast te w sosie własnym spróbuj odsączyć i zamrozić lub poporcjuj i część przetwórz wg wybranych przepisów i wtedy zamroź jako półprodukty, a część może zapasteryzować w słoikach? Nigdy tego nie robiłam ale będąc na Twoim miejscu próbowałabym chyba w ten sposób kombinować... Są jeszcze dwie opcje: zrobić z tego wielkie żarcie i zaprosić znajomych na ucztę lub podzielić między bliskich, co by się nie zmarnowało...

  • Autor: maria Data: 2006-10-20 13:54:06

    a ja bym włożyła do małych słoików razem z zalewą ki krótko zapasteryzowała . Ojej podczas mrożenia mętnieje

  • Autor: misiowa Data: 2006-10-20 15:06:43

    Polecam tą potrawę: http://wielkiezarcie.com/przepis13038.html robiłam ją już wiele razy i bardzo mi i innym smakuje :)

  • Autor: Katie Data: 2006-10-20 16:34:07

    - 2 puszki tuńczyka
    - natka pietruszki (duuuużo!)
    - śmietanka 30%
    - ser zółty (proporcje wg. uznania)

    Podsmażyć tuńczyka, dolać śmietankę, wymieszać z serem i natką pietruszki. Wymieszać z makaronem (np. świderki lub spaghetti) i jeść szybciautko. SMACZNEGO!

    Przepis pochopdzi z jednego z forów, mam nadzieję że autor nie ma nic przeciwko umieszczeniu go tutaj

  • Autor: emiloos Data: 2006-10-20 16:38:51

    A ja proponuję tuńczyka z fasolą i pomidorami: http://wielkiezarcie.com/przepis11157.html

    Tą potrawę mroziłam już kilka razy. Co do samego tuńczyka to nie wiem czy się mrozi ale sosie własnym powinno się dać bo to jest gotowana ryba z solą. A masz sałatkowego czy duże kawałki?

  • Autor: kucharkalitewska Data: 2006-10-20 20:50:07

    Na ciepło to może być do pizzy,zapiekanki itp.Można kupić parę spodów lub bagietek (albo samemu wyrobić,obłożyć tuńczykiem i zamrozić.Na bieżąco dodawać ser i wybrane dodatki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu