Forum

Kuchenne porady

twarog z Biedronki

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-01 20:41:28

    czesc i czolem!

    zamowilam sobie z Polski twarog potrojnie zmielony, znam taki pakowany we "flaczki", wyglada jak duza kielbasa koloru bialego. dostalam natomiast taki w kubelku, kupiony w Biedronce, nazywa sie "Luxmilk" Twarog sernikowy, firmy Mlekovita. Czy to rowniez jest taki potrojnie zmielony? Czy moge zrobic z niego sernik wiedenski?

    I jak juz tu jestem to prosilabym o podanie sprawdzonego przepisu na sernik wiedenski, sama nigdy nie robilam.

    Z gory wdzieczna,
    maddalena

  • Autor: mloda21 Data: 2006-11-01 20:52:55

    ja właśnie tylko ten daje do serników
    wspaniały jest ;)

    przepisu nie mam
    ale napewno ktoś Ci poda ;)

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-01 22:04:57

    no to odetchnelam! bo obiecalam zrobic sernik wiedenski, a tu klops bylby gdyby ten twarog byl nieodpowiedni. Naprawde kiedys byly tylko w sprzedazy w tym "flaczku". Czasy sie zmieniaja! A na tym kubelku nie ma zadnej informacji, czy to twarog potrojnie zmielony:(
    dzieki za dobre wiesci:))

  • Autor: woila Data: 2006-11-01 21:41:43

    Już taki wątek był niedawno... : http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=93180&post=93180 zajrzyj do niego. Ja niestety nie mam możliwości zakupić normalnego twarogu jak w kraju, tu takiego nie mają . Pozdrawiam.

  • Autor: sylwia123 Data: 2006-11-01 21:46:44

    Maddalenop ja również kupuję ten w kubełku.

    Podaję ci kilka przepisów na sernik wiedeński,napewno coś wybierzesz
    http://wielkiezarcie.com/przepis10958.html
    http://wielkiezarcie.com/przepis13598.html
    http://wielkiezarcie.com/przepis20995.html

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-01 22:09:30

    dziekuje Sylwia, ale czy sa sprawdzone? bo nie maja zybyt wielu komentarzy, a na wpadke nie moge sobie pozwolic.

    http://wielkiezarcie.com/przepis10958.html -w tym przepisie dodaje sie gotowanych ziemniakow. troche to podejrzane:)

    http://wielkiezarcie.com/przepis13598.html -jakie bakalie dodajecie, tylko rodzynki, czy cos jeszcze? czy gdy dodam do skladnikow twarog, to miksowac, czy mieszac lyzka, boe to nie jest jasno napisane.a moze to nie ma znaczenia, a moze ma? naprawde nie znam sie na sernikach.

    http://wielkiezarcie.com/przepis20995.html - ten jest na 750g twarogu, ja mam caly kg, wiec zrobie wielki big sernik:)

    Ludzie ratunku, czy sa jakies kruczki w robieniu sernikow? Po upieczeniu trzymac w piekarniku, czy uchylic dzwiczki, czy walnac blacha o podloge, hahah, jak juz tutaj ktos kiedy sugerowal? co jeszcze, co jeszcze.Oswieccie laika w kwestii sernika!:))

  • Autor: sylwia123 Data: 2006-11-02 09:03:01

    Kochana jeżeli masz jakieś obawy to poprostu upiecz http://wielkiezarcie.com/przepis11903.html
    Ja piękę go dość często i jest naprawdę smaczny.Pozdrawiam.

  • Autor: elo Data: 2006-11-02 09:20:59

    Też polecam ten sernik napewno wyjdzie. I ja go robię z 1 kg twarogu w wiaderku, pozostałe składniki jak w przepisie.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-02 19:21:42

    dzieki, wyglada bosko, ale ja uparlam sie na wiedenski tym razem:) ale ten bedzie nr dwa, bo mam dwa kubelki sera w domu.hura!

  • Autor: Glumanda Data: 2006-11-02 17:09:45

    Hej Maddalenko! wiesz, nie uwazam, ze przepisy z mala iloscia komentarzy musza byc zle.... poprostu nie zostaly jeszcze odkryte.. ja np.robie sernik z serka homogenizowanego, wszyscy ktorzy go jedli pytali o przepis...  a tu jakos nikogo narazie nielicznych zainteresowal..  naprawde nie az tak wazne jest , ile dany przepis ma komentarzy, pewnie mowia one o czyms ale to nie regula, ze tylko to jest dobre... pozdrawiam i milego pieczenia.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-02 19:20:07

    wiem Glumandziu, wiem:) chocby na podstawie moich przepisow, mam ich co prawda nie wiele, ale wszytskie sprawdzone i smaczne:) a komentarzy malutko, moze dlatego, ze nie wstawiam zdjec do przepisow.
    komentarze pomagaja mi osobiscie, bo wlasnie w nich sa zadawane pytania, odpowiedzi sa bardzo pomocne. ale dam rade, mam wszytskie skladniki i zaraz bede dzialac.

    co do sernika z serka homogenizowanego, jadam bardzo czesto, bo to hicior mojej mamy, jest pycha. nie chce robic jej konkurencji, wiec pomysl z tym wiedenskim. zreszta ktos niedawno, a mianowicie kolezanka poznana na urlopie w Maroco opowiadala mi jak to lubi sernik wiedenski, ze jest w calosci z tlustego sera, taki pelny, rozplywajacy sie w ustach. inspiracja, wiesz jak to jest.jadasz rozne serniki, az w koncu czujesz, ze przyszedl i twoj czas na sernikowa premiere:)

    rowniez pozdrawiam!!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-11-03 18:40:52

    Witaj Maddalenko wiec i ja sie wtrace . Ugotowany zmielony lub rozgnieciony ziemniak to nic strasznego- dodaje go tez do sernika bo sernik jest wtedy dlugo wilgotny i taki pulchniutki. Swoja droga chodzi tu o skrobie zawarta w ziemniaku. Niektorzy dodaja budyn albo mieszaja zwykla make z ziemniaczana.

    ja daje rodzynki, starta skorke z cytryny mozna dac tez skorke pomaranczowa (kandyzowana czyli usmazona w cukrze i drobno posiekana. W Niemczech jest taka w plastikowym opakowaniu nazywa sie Orangenat.) Ja ja tylko jeszcze drobniej siekam bo tak lubie.

    Sernik robie caly czas mikserem tylko ubite bialko mieszam na koncu delikatnie z masa.

    Jak robie sernik wiedenski czyli bez spodu to uzywam zawsze kilo sera - wychodzi mi wtedy duza tortownica.

    Serniki zawsze troche opadaja. Ja trzymam po upieczeniu z kwandrans w piekarniku potem wyciagam i okrajam delikatnie od obreczy tortownicy. Bardzo lubie gotowy sernik polany polewa czekoladowa (tu w Niemczech kupuje Kuwerture).

    Swoja droga kupuje ser w Niemczech jest w plastikowych pudeleczkach. Nazywa sie Quark, biore Halbfettstuffe 20% czyli poltlusty, Nieraz mieszam dwa poltluste (250g jeden) i dwa chude czyli (Magerquark). Jest rowmierz tlusty 40%. A jak mi sie uda to kupuje tzw. TOPFEN tez takie opakowania ale jeszcze delikatniejszy w smaku. To na wypadek gdybys dostawy z Polski nie miala .

    Moze Ci moje uwagi pomoga. Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-03 18:53:24

    Dorotko, jestes taka kochana, ze bym Cie wysciskala najchetnie:)
    odpowiedzialas na wszystkie moje pytania! dziekuje.
    skorke cytrynowa kupilam, sernik robilam w mikserze, wszytsko wyszlo bardzo dobrze, sernik wyszedl jak ta lala. posypalam go cukrem pudrem, bo moim zdaniem nie byl za bardzo slodki sam w sobie.

    ale z tego co widze, to robisz dokladnie taki sam sernik ze znanych m i twarozkow, a przeciez to sa honmogenizowane? i tez wychodzi??? to jest dobra wiadomosc. zawsze myslalam, ze prawdziwy sernik trzeba robic z tlustego miesistego sera. dla odmiany tzw.Rose mozna robic z homogenizowanych, jak juz Glumanda wyzej pisala, to wiem.

    ale mam jedna watpliwosc. nie chce narzekac, sernik wiedenski wg.ww przepisu smakuje ok. ale mi sie wydaje, ze to nie jest ten PRAWDZIWY sernik! mi chodzilo o taki niski, scisly sernik.prawdziwy wiedenski. a tymczasem wyszedl mi bardzo smaczny, ale puszysty. a ja chcialam ten pierwotny, sernik nad serniki.
    ten co robilam jest pulchny i wysoki dzieki proszkowi do pieczenia i puchu z bialek i ma taka smietankowaty posmak dzieki budyniowi.

    a jak zrobic taki sernik o ktorym pisze wyzej.sernik moich marzen? czy ktos to wie???

  • Autor: smakosia Data: 2006-11-03 19:07:12

    Maddalenko, przyszło mi do głowy, że taki ścisły sernik, to się chyba nazywa "krakowski". Może, to bedzie jakiś trop dla Ciebie. Pozdrawiam :-)

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-03 19:25:14

    wlasnie znalazlam sernik krakowski Sweetyi, pojdzie podn noz...to znaczy mikser:))
    dziekuje:)

  • Autor: smakosia Data: 2006-11-03 19:27:25

    Użytkownik Maddalena napisał w wiadomości:
    > wlasnie znalazlam sernik krakowski Sweetyi, pojdzie podn noz...to znaczy
    > mikser:))dziekuje:)

    Daj znać jak smakował :-) Ale sobie smaka narobiłam, ech!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2006-11-04 17:36:15

    Maddalenko fajnie jak sie moj post przydal. Kochana, Speisequark czyli jak pisalam w skrocie Qark to nie jest serek homogenizowany tylko mielony na homogenizowanych pisze "warmbehandelt"- ja ide jeszcze dzis do sklepu wiec spojrze dla pewnosci czym sie roznia. Ten ktory ja kupuje na sernik jest firmy Milbona. Pozdrawiam serdecznie! I sciskam cieplutko! Moj wiedenski wychodzi taki jak Twoj wiec pewnie przepis o ktorym mowisz to jeszcze inna odmiana.

  • Autor: Maddalena Data: 2006-11-05 21:24:14

    ja zawsze te Quarki bralam za homo, bo konsystencje maja niescisla. ale rzeczywiscie, przeciez Quark oznacza twarog.jakie to proste. ale on raczej nie nadaje sie na sernik krakowski, ciasto wyjdzie, ale nie bedzie takiego pelnego sernikowego smaku.
    pozdrawiam:)

  • Autor: bahus Data: 2006-11-02 14:44:31

    Być może to uprzedzenie, ale jakoś nie odpowiada mi jakość towarów z Biedronki. Chodzi o te przerobione. Mąka, sól cukier, to ok.
    Bahus

  • Autor: holly Data: 2006-11-02 15:23:03

    ja także ograniczam się tylko do niektórych produktów ;)

  • Autor: ekkore Data: 2006-11-02 15:51:22

    Ale ten twaróg w kubełku mają naprawdę dobry - teściowa bardzo przeżywała kiedyś, że nie ma w pobliżu biedronki, bo na przepyszny sernik, który jadła u znajomych był jej potrzebny. Wykorzystała inny i twierdzi, że to nie ten smak

Przejdź do pełnej wersji serwisu