Forum

Gawędy o jedzeniu

Świeży szpinak

  • Autor: MonikaK Data: 2007-05-25 12:08:19

    Na straganach można już kupić od pewnego czasu świeży szpinak. Macie jakieś propozycje co można z niego ugotować. Ja zawsze kupuję mrożony, więc nawet za bardzo nie wiem jak obchodzić się z takim liściastym.

  • Autor: patusanka Data: 2007-05-25 12:28:56

    Podam Ci przepis na risotto ze szpinakiem
    ok 70 dag szpinaku obieramy , płuczemy i wrzucamy na wrzącą wodę. Gotujemy ok 10 min po czym odciskamy i siekamy.  W garnku podgrzewamy 2 łyżki oliwy z pokrojonymi 2 ząbkami czosnku, wrzucamy szpinak czekamy chwile az odparuje dolewamy mleka i dodajemy łyżkę masła i chwile dusimy, przyprawiamy wedle gustu. Całość łączymy z ryżem i posypujemy parmezanem. Przepis prosto z południa Italii Polecam Patrycja

  • Autor: luckystar Data: 2007-05-25 12:29:21

    Polecam moja salatke http://wielkiezarcie.com/przepis21905.html wlasnie dlatego, ze szpinak zawiera wiele witamin to jem go na surowo.

  • Autor: smakosia Data: 2007-05-25 14:04:20

    Ponoć jedzenie szpinaku jest bardzo zdrowe, ale tylko wtedy, gdy jemy go na surowo. Pod wpływem wysokiej temperatury traci swoje wartości. Wygląda na to, że przepis Marylki to dobra propozycja.

  • Autor: atas Data: 2007-05-25 14:06:13

    A ja proponuję szpinak, który jadłam będac we Włoszech. Liście należy dobrze wypłukać  i podsmazyć  parę minut na oliwie. Doprawić solą, pieprzem i czosnkiem.
    Można  "posypac" mozzarelą. Proste, ale pyszne.
    pozdrawiam

  • Autor: MonikaK Data: 2007-05-26 12:05:05

    Luckystar na Twoją sałatkę to mam ochotę od dawna tylko na jeżyny u nas trzeba jeszcze poczekać, chyba, że zastapiłabym je gruszką  tak jak ktoś to już zrobił.

  • Autor: aga9999 Data: 2007-05-25 15:23:49

    Tez polecam swiezy szpinak w salatce, to salatka Pascala wielokrotnie przez mnie wyprobowana,

    • 300 g fasolki czerwonej, lub czarnej
    • 200 g pomidorków koktajlowych czerwonych pokrojonych na ćwiartki
    • 2 cebule czerwone
    • 100 g szpinaku bez rdzenia pokrojonego na drobne paseczki
      Sos:
    • 1 ząbek czosnku posiekany na papkę
    • 80 ml soku z cytryny
    • 1 łyżeczka cukru brązowego
    • 60 ml oliwy z oliwek
    • 1 łyżka octu winnego białego
    • 1 pęczek kolendry bez gałązki, bądź natka pietruszki
    • ½ łyżeczki pieprzu kajeńskiego
    • sól
    • słodka mielona papryka
    . Włóż fasolę i pomidory koktajlowe do miseczki.
    2. Cebule pokrój w drobną kosteczkę. Dodaj do miseczki.
    3. Dodaj do całości szpinak, wymieszaj.

    Sos:
    4. Kolendrę, natkę pietruszki umyj pod wodą i mocno posiekaj. Włóż ją do słoika.
    5. Dodaj do słoika czosnek, sok z cytryny, cukier brązowy, oliwę, ocet winny biały, pieprz kajeński, słodką paprykę i odrobinę soli.
    6. Zamknij słoik i trzymając mocno za zakrętkę, wstrząśnij nim mocno.
    7. Polej gotowym sosem sałatkę, wymieszaj całość.



     

  • Autor: iza2 Data: 2007-05-25 16:29:19

    A ja polecam szpinak tak przyrządzić jak sałatę liściastą: umyć szpinak,sos: oliwa,cytryna,sól,ocet winny i oczywiście rozmiażdżony czosnek.Albo druga wersja: surowy szpinak z kwaśną,posoloną lekko śmietaną.Względnie z gotowym sosem tzatzyki. U mnie w domu to idealny dodatek do grila!

  • Autor: Rosa Data: 2007-05-25 19:51:21

    a może wielkiezarcie.com/przepis22869.html

  • Autor: MonikaK Data: 2007-05-26 12:03:15

    No i zostałam zasypana przepisami, część wykorzystam napewno, dziekuję za podanie propozycji, zapowiada się smakowicie :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu