Forum

Kuchenne porady

Wegetarianka na imprezie grilowej - doradźcie

  • Autor: Karolina_XV Data: 2007-06-16 11:55:51

    Witam!
    Robię dzisiaj grila. Zaprosiłam kilkoro znajomych. Wśród nich - moja koleżanka wegetarianką, która nie je wogóle mięsa ani ryb.

    Grilować będziemy tradycyjnie kiełbaski oraz szaszłyki w kurczaka z boczkiem,cebulą i papryką. Do grila będzie sałatka z kapusty pekińskiej z pomidorami,ogórkiem,papryką i kukurydzą.

    Zastanawiam się co ugrilować mojej koleżance wegetariance? Jeśli normalne szaszłyki pozbawię mięsa do zostanie tylko cebula i papryka. Co jeszcze mogę na te szaszłyki nadziać? Ewentualnie co innego jej można ugrilować, żeby nie wyszła głodna:) ?
    Liczę na Waszą pomoc.

  • Autor: dana39 Data: 2007-06-16 12:11:20

    szaszłyki warzywne: papryka, pomidor, cebula, cukinia; można też zrobić ziemniaczki w folii do tego serek ze szczypiorkiem, rzodkiewką; pieczarki też się nadają można dolożyć do szaszłyków warzywnych; pomodory tez można zrobić w folii i do środka dać jakąś pastę; grzanki ze zgrilowanym w łypinie czosnkiem; czytałam tu grzes, że można grilować oscypek ale nie wiem czy koleżanka to jada

  • Autor: jamajka Data: 2007-06-16 12:21:31

    Bardzo dobry jest grillowany ser camembert podawany z żurawiną pychotka!

  • Autor: Karolina_XV Data: 2007-06-16 12:28:05

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Faktycznie, całkowicie zapomniałam, że można ziemniaki ugrilować i podać z jakimś sosem.
    Z tym serem też dobry pomysł. Coś innego niż zwykle, chętnie wypróbuję nowości.

  • Autor: Glumanda Data: 2007-06-16 12:49:36

    Zrob jej szaszlyk z bialego pieczywa, poprzekladany zoltym serem...lub grzanki!!

  • Autor: aga1 Data: 2007-06-16 13:18:38

    Salatkę-1ogórek,1 pomidor,1 papryka czerwona grillowana,kilka plastrów grillowanego bakłażana i cukini,sałata lodowa i schłodzony miąższ z arbuza pokrojony w kostkę(można dodac też oliwki).Całośc polej sosem vinegret.Smacznego i udanego grilla!

  • Autor: gosik Data: 2007-06-16 13:44:24

    Polecam cukinię z grilla - cukinię pokroić na plastry, posmarować olejem z przyprawami i na grilla. Podawać z sosem czosnkowym - pycha!!! Udanej imprezy

  • Autor: Gapa_1410 Data: 2007-06-16 15:07:37

    Ze mną też zawsze ten problem:D Polecam pieczarki z wyciętą nóżką i kawałkiem sera pleśniowego w środku. Wierzch można doprawić solą, pieprzem i oregano.

  • Autor: monia00 Data: 2007-06-16 15:34:36

    proponuje to  http://wielkiezarcie.com/przepis18433.html
      lub to    http://wielkiezarcie.com/przepis22888.html

  • Autor: Rosa Data: 2007-06-16 15:49:13

    http://wielkiezarcie.com/przepis18433.html
    http://wielkiezarcie.com/przepis22888.html
    no to na niebiesko

  • Autor: monia00 Data: 2007-06-16 16:07:34

    Rosa a to dla Ciebie za niebieski ...

  • Autor: Rosa Data: 2007-06-16 16:23:36

    dzięki -ale to wcale nie takie trudne

  • Autor: ABA Data: 2007-06-16 17:25:17

    Dzisiaj rano w jedynce proponowali grilla z warzywami i owocami. Podobna pyszny jest grilowany ananas posypany pieprzem.
    Bardzo smacznie wygladał. Sama się jutro skuszę na niego.
    Smacznego ABA

  • Autor: Krystyna911 Data: 2007-06-16 20:16:29

    My bardzo lubimy grzaneczki (z bułki zwanej "wrocławska") posmarowane delikatnie z obu stron masłem czosnkowym. Do tego podaję sałatkę zrobioną z pomidorów, ogórka, sera Fetikos, troszkę cebuli i szczypioru, kawałek papryki z sosem  ziołowo-koperkowym oraz obowiązkowo jest sos czosnkowy robiony na majonezie i jogurcie (świetny również do mięs). Same grzaneczki z sosikiem to już prawdziwa delicja a co dopiero jeszcze z sałatką.

  • Autor: emiloos Data: 2007-06-25 11:30:20

    Kolega, który nie je mięsa robi często takie coś jak chleb czosnkowo-pietruszkowy:

    Składniki:
    chleb zwykły przenny, krojony
    paczka masła
    pęczek natki pietruszki
    pół główki czosnku
    sól

    Wykonanie:
    Masło mieszamy z poszatkowaną natką i przeciśniętym przez praskę czosnkiem i odrobiną soli. Smarujemy każdą kromkę chleba tym masełkiem ziołowym i z powrotem składamy te kromki w cały chleb przyklejejąc kromki do siebie. Zawijamy chleb w folię alu i siup na grilla.

    Mówię Wam - pychotka!

Przejdź do pełnej wersji serwisu