Forum

Kuchenne porady

polędwiczki wieprzowe

  • Autor: franitas Data: 2008-03-18 18:41:46

    kupiłam bardzo ładne polędwiczki  wieprzowe i chciałabym "zabłysnąć" jakąś fajną potrawą.Niestety nie mam wielkiego doświadczenia w kuchni i dlatego zwracam się z prośbą bo wiem że można na Was liczyć. Mam tych polędwiczek 15 sztuk(ok. 2,2kg)

  • Autor: Kry Data: 2008-03-18 18:53:14

    http://wielkiezarcie.com/przepis3982.html polecam są pyszne.

  • Autor: franitas Data: 2008-03-18 18:58:20

    bardzo ciekawe i aż się kusi żeby zrobić. Napewno jakąś część moich polędwiczek tak zrobię. Wielkie dzięki

  • Autor: tex55 Data: 2008-03-18 20:20:49

    Jeśli masz ich dużo a tak zapewne jest bo 2,2kg to jakieś ok11 szt. Proponuję byś ponadziewała je albo morelami lub śliwkami i zrobiła w leśnym sosie. Zabejcuje  na około dobę, porób najlepiej okrągłym trzonkiem od łyżki drewnianej wzdłuż polędwiczek dziury w które powciskasz morele, bądź śliwki upiecz to  podlewając winem z dodatkiem rozgniecionych owoców jałowca i paru śliwek luzem. Wyjmij polędwiczki sos zmiksuj przecedź i podawaj w sosjerce. Ja tak robię podaję z warzywami gotowanymi ( malutkie marcheweczki, fasolka,brokuły, kalafior i po kulce ziemniaczków piure. Do tego czerwone wino i kolacja  nawet przy świecach powinna zaskoczyć biesiadników. Pozdrawiam życzę smacznego - przepis ogólnikowy dobór przypraw  pozostawiam w twojej gestii, aczkolwiek pamiętaj , by nie zabić smaku nadmierną ich ilością.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-03-18 20:26:47

    Polecam bardzo smaczne http://wielkiezarcie.com/przepis1609.html

  • Autor: Paola_r Data: 2008-03-18 20:49:43

    A co myślisz o przebiciu polędwiczek bynajmniej-nie-osinowym-kołkiem ;) tylko trzonkiem warząchwi i nadzianiiu polędwiczki obsmażonymi pieczarkami z serem żółtym albo samym serowym rokpolem (Maciej Kuroń), obsznurowaniem polędwiczek lnianym sznurkiem i upieczeniem ?

  • Autor: franitas Data: 2008-03-18 22:21:20

    propozycje są naprawdę bardzo pyszne i efektowne. z taką ilością polędwiczek mogę poeksperymentować na święta. bardzo dziękuję. wiedziałam że mogę na was liczyć. pozdrawiam gorąco 

  • Autor: kokliko Data: 2008-03-19 00:46:50

    A moze w sosie musztardowym?  Jesli: to potrzeba 250 g pieczarek, 4 lyzki musztardy,
    2 srednie cebule, 4 lyzki smietany, 1 kostka bulionowa,1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki
    wytrawnego wina bialego, odrobina masla, ciut oleju, pieprz i sol.
    Gotuje sie to to przez pol godziny, po uprzednim podsmazeniu, rzeczywiscie pyszne,
    jesli sobie zyczysz to "detaliczny przepis" umieszcze. Pozdrowienia.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-03-19 10:26:53

    Polecam moja poledwice wieprzowa z owocami. Jest wikwintna i pyszna

  • Autor: Ave Data: 2008-03-19 10:32:46

    Albo poledwiczki w sosie serowym , był kiedyś taki przepis na WŻ, zdaje sie autorstwa Glombasa

    1 polędwiczka wieprzowa

      1 śmietana kremowa słodka 30% (ja uzyłam 18% , ale ma byc słodka nie kwasna, i też było OK)
      1 ser Camembert naturalny
       maso prawdziwe do smażenia (sklarowane, czyli rozpuszczone, zebrana piana i ponownie wlane na patelnię)
       sól, pieprz,
       wino białe półwytrawne

    Polędwiczke pokroićw poprzek na małe kotleciki i delikatnie rozklepać, następnie posolić i popieprzyć.
    Usmażyć na rozgrzanym maśle (sklarowanym).
    Zlać masło z patelni i wlać ok 25 gram wina i pogdrzewać aby odparowało. (Bez wina tez są pyszne.)

    Następnie wlać śmietane i włożyć ser Camembert (ser musi sie rozpuścić).
    Gotowć ciągle mieszając aby sos zgęstniał. W razie potrzeby delikatnie posolić i popieprzyć sos.  
    Polędwiczki włozyc do przygotowanego sosu . 

    Mnie tak przypadł do gustu ten przepis, że na te święta tez robie :)
    Ewa

  • Autor: marinik Data: 2008-03-19 12:47:20

    dla mnie TO jest mistrzostwem:
    http://poprostugotuj.home.pl/home/cookbook/159
    co prawda ilosc poledwiczek jest wg mnie przesadzona znacznie- na jedna porcje wystarczy kawalek dlugosci ok 10 cm.
    szalwii swiezej tez nie mialem - ale suszona tez byla OK.

  • Autor: Ave Data: 2008-03-19 14:31:17

    szynka parmeńska - rozpusta :))))))), ale jak takie sprawdzone do wpadne do Was, bo przepis zaiste smakowity ;))))))))))

  • Autor: marinik Data: 2008-03-19 20:00:13

    racja Ewciu- ze wzgledu na jej cene w moim wykonaniu byly z szynka szwarzwaldzka - tez z tych dojrzewajacych, ale o 2/3 tansza

  • Autor: franitas Data: 2008-03-19 13:18:18

    bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Wiedziałam że mogę na was liczyć.

  • Autor: Bodek Data: 2008-03-19 14:36:50

    ja polecam >> http://wielkiezarcie.com/przepis21079.html tylko zamienic miesko :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu