Forum

Gawędy o jedzeniu

Przetwory na zimę!!!

  • Autor: anty23 Data: 2008-07-15 10:39:49

    Witam wszystkich serdecznie. Założyłam ten wątek gdyż mamy akurat porę na robienie przetworów. Myślę, że moglibyśmy się tutaj podzielić doświadczeniami i ulubionymi przepisami na konfitury, dżemy, sałatki itd. od siebię dodaję przepisa na sałatkę, którą robię już od ponad 5 lat. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta z przepisu. 

    OGÓRKI Z PAPRYKĄ

    4KG ZIELONYCH OGÓRKÓW
    1/2 KG SŁODKIEJ CZERWONEJ PAPRYKI (DODAJE TEŻ ŻÓŁTA WTEDY ŁADNIE WYGLĄDA)
    1/2 KG MARCHEWKI
    1/2 KG CEBULI
    1 SZKLANKA OCTU 10%
    1 SZKLANKA CUKRU KRYSZTAŁU
    1 SZKLANKA OLEJU
    3 PŁASKIE ŁYŻKI SOLI
    2 ŁYŻECZKI PIEPRZU MIELONEGO
    2 MAŁE GŁÓWKI CZOSNKU

    ogórki obrac i poszatkować w plastry, cebulę pokroić w drobną kostkę. Obraną marchewkę zetrzec na tarce o grubych oczkach. Paprykę pokroić w paseczki. Wszystkie składniki wymieszać, dodać ocet, olej, cukier, sól i resztę przypraw, zostawić na 2 godz. Następnie włożyć sałatkę do słoików, zakręcić, wstawić do garnka z wodą i gotować przez 15 min.

    GORĄCO POLECAM....
    I CZEKAM NA WASZE PRZEPISY I KOMENTARZE.

  • Autor: Mari Data: 2008-07-15 10:56:41

    Lepiej bedzie jak wpiszesz swoj przepis do "przetworow", tu na forum szybko zginie. No i jest zwyczaj na WZ ze nie piszemy duzymi literami bo jak pisze zawsze Janek, to oznacza krzyk!
    Przepis ciekawy, napewno ktos skorzysta! Pozdrawiam

  • Autor: nadia Data: 2008-07-15 11:16:54

    Zgadzam sie z Toba Mari,ze lepiej bedzie wpisac ten przepis do ''przetworow'', ale jesli chodzi o wielkie litery w przepisie, to mi sie wydaje,ze nie oznaczaja one krzyku tylko sa pisane po to,aby przepis byl bardziej wyrazny lub przejrzysty...co innego w watku. Pozdrawiam :)

  • Autor: alman Data: 2008-07-15 12:26:18

    tu nie chodzi o "krzyk" - przepisy tak pisane źle się czyta, ja takowe omijam dużym łukiem, a "okularników" jest tu wielu, stąd prośba aby pisać normalną czcionką a nie drukować wielkimi literami...

  • Autor: anty23 Data: 2008-07-15 17:27:18

    Przyjmuję do wiadomości uwagi o wielkości czcionki

  • Autor: tineczka Data: 2008-07-16 00:47:20

    Bardzo fajny przepis, przykro , ze zawsze znajda sie osoby krytykujace nie wiadomo co i po co:) Oczywiscie zalacz przepis do wlasnych bo inaczej zniknie tutaj w morzu krytyki:). Moze ja rowniez nie rozumiem , ze watek "gawedy o jedzeniu" nie jest watkiem na wkladanie przepisow. Uwazam natomiast, ze ton komentarzy jest niemily, mozna bylo napisac to w inny sposob. Niestety taki jest czar tej strony:)
    Pozdrawiam

  • Autor: Bodek Data: 2008-07-16 00:59:42

    nie wydaje mi sie aby Mari


    "Lepiej bedzie jak wpiszesz swoj przepis do "przetworow", tu na forum szybko zginie. No i jest zwyczaj na WZ ze nie piszemy duzymi literami bo jak pisze zawsze Janek, to oznacza krzyk!
    Przepis ciekawy, napewno ktos skorzysta! Pozdrawiam"

    byla krytykiem w tym watku, lecz podpowiedziala aby wpisac ten przepis na WZ. co do duzych liter jak napisala nadia i alman to jest to ze na forum jak ktos napisze duzymi literkami to inni odczytaja jako krzyk. :)

    pozdr....

  • Autor: tineczka Data: 2008-07-16 02:15:42

    Hejka Bodek, nie wymienilam zadnych imion :)  Jak wszyscy bedziemy bali sie  tego co Janek pisze , to po co to forum??? Na forum pisza uzytkownicy duzymi literami, grubymi literami,  czerwonymi literami i jakimi tylko chca:) Wytlumacz mi:  dlaczego przepis na ogorki pisany duzymi literami  uwazany jest  za "krzyk"? Autorka przepisu chciala podzielic sie ze swoim fajnym przepisem i proponowala rozwinac watek w nastepne inspiracje na temat sezonowych przetworow. Zostala odrazu zkrytykowana i wycofala sie bardzo grzecznie. Ja nie jestem grzeczna i nie moge czytac bzdur o "duzych literach" i "jankach".Pozdrawiam

  • Autor: Bodek Data: 2008-07-16 10:19:40

    nie chodzi o to ze janek :) chodzi o to ze kiedys istniala rozmowa na temat pisania duzymi literami i kolorowo itd itp.
    janek moze kiedys zwrocil uwage na to komus :):):):)
    tak samo jest na czacie :) duze literki to kazdy odbiera jako krzyk :):):)
    sam przepis moze byc pisany duzymi -- choc osobiscie uwazam ze lepiej jak sie nie koloruje i nie daje duzych liter :)
    pozdr.

  • Autor: kokliko Data: 2008-07-17 01:46:19

    LUDZIE, a dajcie sobie spokoj z psychoanalitycznym odczytywaniem czcionek, ze brazowy
    wskazuje na to, ze  osoba chce zwrocic na siebie uwage, ze  kursywa tez strasznie duzo znaczy,
    ze duze litery to krzyk! Jakos prawie nikt nie reaguje na straszliwe bledy ortograficzne, ze o innych
    nie wspomne, a tylko na wielkosc i poprawnosc czcionki.
    Jesli juz demokracja, to do konca: bo niby dlaczego latwiej zaakceptowac "odsmarzanie" w wersji czcionki
    ogolnie przyjetej, niz odsmazanie  zielona kursywa???

  • Autor: tineczka Data: 2008-07-17 19:44:22

    Hehe , nic dodac, nic ujac:)

  • Autor: Janek Data: 2008-07-31 00:29:25

    Droga Grazynko/tineczko. Przeczytaj najpierw porządnie:
    http://wielkiezarcie.com/forum.php ....
    jest tam wypisane czemu służą różne działy, a potem zacznij w końcu mysleć nim połozysz paluszki na klawiaturze, skończ wreszcie z ordynarnymi (już!) wycieczkami osobistymi. Mnie np. nie podoba sie Twój styl dosrywania i ciągłego pouczania czemu służy nasze forum, pisania totalnych bzdur o wolności i jej ograniczaniu przez Właścicieli Wielkiego Żarcia. Kiedyś zarzekalaś się , ze masz nas dość, ..po jaką za przeproszeniem cholerę wróciłaś pod innym nickiem. Tylko po to by prowokowac do nowych awantur i niesnasek na WŻ?
    Jeszcze raz Ci powtórzę to co kiedyś Ci napisałem: gdyby głupota umiała latać, nie musiałbyś wydawać pieniędzy na bilety lotnicze.
    Pisałem również: nie życzę sobie Twoich impertynenckich wycieczek pod moim adresem.
    Chyba dosc jasno i ostatecznie wyłuszczyłem Ci Twoje zachowanie się na WZ.
    Co do autorki rzeczonego przepisu... zobacz w ustwieniach od kiedy z nami jest..powinna więc wiedzieć gdzie wstawiamy przepisy.
    Czy ty półmisek wstawiasz w domu na półke z pościelą, a nóż do szuflady z serwetami?

  • Autor: orszulka88 Data: 2008-07-16 07:01:15

    Ciekawy przepis,napewno z niego skorzystam,dzięki .
    A krytyka uczy nas,jakie błedy popełniamy w życiu,głowa do góry.

  • Autor: piszczalka Data: 2008-07-16 10:49:33

    Ja również skorzystam z ciekawego przepisu, zrobie z polowy porcji na probe :)
    Na pewno w tym roku bede robic ogórki z chilli wg mamawiesia http://wielkiezarcie.com/przepis24009.html , te beda dla mojego meza ktory je uwielbia, dla mnie osobiscie sa za ostre.
    oraz ogórki z czosnkiem wg emiloos http://wielkiezarcie.com/przepis7702.html ktore ja bardzo lubie :)
    Jak co roku zrobie też przeciery z ogórkow, szczawiu i pomidorów aby miec gotowe juz na zupe :)
    Czy ktos z Was robił kalafiora konserwowego? Dostalam przepis i zamierzam go wyprobowac w tym roku.

  • Autor: anty23 Data: 2008-07-16 10:59:07

    Ciesze się, że ktoś się wypowiedział na temat (bo jednak wątek jest o przetworach) Czy ma może ktoś przepis na sałatke z fasolki szparagowej??? Byłabym wdzięczna.... Pozdrawoam wszystkich

  • Autor: małgoska Data: 2008-07-17 23:52:53

    http://wielkiezarcie.com/przepis24408.html tu jest przepis na sałatkę z fasolki jeszcze nie robiłam ale zamierzam w tym roku, a nawiasem mowiac swietny watek miło byłoby poczytac najlepsze wg wz-owiczow przepisy na przetwory zamiast szukac w gaszczu tych na stronie

Przejdź do pełnej wersji serwisu