Forum

Gawędy o jedzeniu

Poszukuję przepisów na..

  • Autor: pigula2 Data: 2008-11-03 22:00:51

    Witam wszystkich mam wielki problem , ponieważ zostałam poproszona przez siostrę żebym pomogła jej ustalić menu na chrzciny które są już w tą niedzielę więc czasu mam bardzo mało.Samo przejrzenie przepisów na tej stronce pochłania trochę czasu a i człowiek przy tym nie zdecydowany. Proszę was bardzo może wy mi coś polecicie chodzi mi o jakieś fajne przepisy na dania na gorącą jakieś fajne sprawdzone mięska np do klusek śląskich może coś do ryżu. W was cała moja nadzieja bo za dwa dni muszę jeszcze zrobić do tego zakupy. Z góry dziekuje za pomoc i wiem że mogę na was liczyć.

  • Autor: anay Data: 2008-11-03 22:23:55

    na chrzciny zrobiłabym dla dorosłych ciasto "alkoholik" jamaiki

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2008-11-04 00:14:30

    Masz racje anay,ciacho super ! goscie sie popija i nie beda glodni zrob moj schab,na pewno bedzie wszystkim smakowal.
    http://wielkiezarcie.com/przepis33450.html

  • Autor: drakas Data: 2008-11-04 01:23:23

    Ja bym zrobiła jakieś kluchy i do tego zraziki zawijane np w sosie grzybowym i zestaw surówek:) Nie tak duzo roboty, a jaki efekt:)

  • Autor: anay Data: 2008-11-04 10:52:14

    ;) poza tym rozwiązuje to dylemat stawiania butelki na stole.  niektorzy bardzo upierają się zeby byla.  a to w sumie paskudnie wygląda.

  • Autor: jasia Data: 2008-11-04 01:23:46

    http://wielkiezarcie.com/przepis11383.html polecam ci tą karkówke, ale musisz sie śpieszyć, bo ...
    mozna ja podać na rożne sposoby, tzn na cieplo jak i na zimno, ale pycha- sprawdzone....
    jasia

  • Autor: ekkore Data: 2008-11-04 09:02:41

    na ciepło polecam karkówkę i udka na kiszonej kapuście - roboty mało, a bije pieczenie na ciepło (przynajmniej u mnie). Kurczaka przygotuj ze dwie godziny wcześniej - tzn natrzyj przyprawami. A karkówkę dzień wcześniej - aby była mięciutka i beztłuszczowa użyj soli zmiękczającej Kamisa do marynaty. Upiecz dwie blachy w piekarniku na termoobiegu. Do tego mogą być gotowane ziemniaki. A kapustę super doprawioną masz jako warzywko.

    Na zimno upiecz schab ze śliwką, schab faszerowany białą kiełbasą lub też karkówkę upieczoną w rękawie lub też ugotowana z przepisu na wędlinę. Też proponuję do nacierania czy marynaty użyć soli Kamisa.
    Jeżeli będziesz konkretnie zainteresowana poszukam przepisów - wszystkie są z WZ.

  • Autor: pigula2 Data: 2008-11-04 16:15:25

    Dzięki za pomoc mam ochotę na tą karkówką na kapuście. Interesyje mnie ta sól zmiękczająca z Kamisa bo nigdy jej nie używałam , może zdradzisz mi jak ją używasz i czy mam szukać pod nazwą sól żmiękczająca czy pod inną .

  • Autor: ekkore Data: 2008-11-04 19:16:44

    nazywa się  "sól zmiękczająca mięso" - zawiera ekstrakt z papai, który doskonale zmiękcza mięso, rozpuszcza nadmiar tłuszczu i usuwa wszelkie błony. Doskonale sprawdza się na karkówce i wołowinie. Natomiast na szynce nie (przynajmniej moim zdaniem). Dawkowanie jest na opakowaniu - bodajże 2 łyżeczki  soli na porcję mięsa (u mnie  między 70-100 dag).

  • Autor: cel Data: 2008-11-04 09:31:38

    Jakiś czas temu podobne pytania już pojawiały się na forum. Zajrzyj tutaj może znajdziesz coś interesującego http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=39577&post=39591

  • Autor: agik Data: 2008-11-04 15:59:01

    Kiedyś moja siostra też mnie poprosiła o pomoc w gotowaniu na chrzciny. Ona umyśliła sobie schabowe i kotlety z piersi z ananasem i zurawiną. I choć uroczystoac była tylko na 10 osób i tak musiałysmy włożyć kotlety do piekarnika, tak że z tymi kotletami to był zly pomysł.

    Na roczek już byłyśmy mądrzejsze i zrobiłyśmy karkówkę z kluseczkami i z sałatką z modrej kapusty.
    Upiekłysmy też boczuś, pieczeń z udźca indyka- boczek zwinęłysmy z kremem chrzanowym, a udziec z sosem tatarskim, wszystko zalałyśmy galaretką- pycha
    Upiekłysmy tez moje bułeczki z masełkiem ziołowym i z masełkiem czosnkowym
    Zrobiłyśmy galaretki drobiowe z warzywami.
    Zupe- krem z borowika z groszkiem ptysiowym
    I sałatkę gyros i sałatkę grecką

    Trochę nie na temat się rozpisałam, ale mi się tak miło to wspomina :)

    A co do mięska- obstawiam karkówkę- prawie wszyscy lubią, a sposobów jej przyrządzenia jest wiele. Mięsko prawie zawsze wychodzi mięciutkie i soczyste. bardzo godna uwagi jest karkówka z przepisów Janka i karkówka z przepisów Saburga.

    Do ryżu możesz tez zrobić szaszłyki- równiez łatwo je podać w jednym momencie i fajne wygladają.

    Pozdrawiam serdecznie 

  • Autor: eyta Data: 2008-11-04 17:44:34

    Polecam na obiad http://wielkiezarcie.com/przepis29339.html, ciasto sernik jak snikers, sałatke z paluszkami surimi z moich przepisów. To tak na szybko:) Pozdrawiam Eyta

Przejdź do pełnej wersji serwisu