Forum

Kuchenne porady

Menu na Komunię

  • Autor: marlena1 Data: 2010-01-25 18:56:06

    Witam was
    Pomóżcie zrobić menu na komunie dla dziecka
    Cos dobrego a zarazem innego
    Zawsze tylko bigosy schaby itd.
    Chciałabym czymś zaskoczyć gości.
    Mam nadzieję że mi pomożecie

  • Autor: ella28 Data: 2010-01-25 19:03:23

    witam!!!niedawno robiłam chrzciny i powoidzeniem cieszył sie mój placek do barszczu oczywiscie podany z barszczykiem, no i moze roladki schabowa albo schabik nadziewany weentualnie sakiewki ze schabu a w srodku pieczarki rewelacja, i może serniczek????

  • Autor: marlena1 Data: 2010-01-25 19:05:49

    a jak się robi ye sakiewki schabowe??

  • Autor: ella28 Data: 2010-01-25 19:09:20

    bardzo prosto. rozbijasz i solisz plasterki schabu tak jak na roladki musza być w miarę cieniutke i na to nakładasz farsz ja robie z pieczarek dusze pieczarki z cebulka na masełku z wegeta do smaku i właśnie takie daję na plasterek schabu i związuje nitka u góry takie woreczki zeby sie zrobiły, i podlewam troszke olejem i woda i pieke w piekarniku w blaszce oczywiście przykrywam folia aluminiowa zeby nie wyschły. sa efektowne

  • Autor: marlena1 Data: 2010-01-25 19:14:08

    Dziękuję za tak szybką odpowiedz . Chyba  w niedzielę wypróbuję ,bo brzmi smakowicie.

  • Autor: ella28 Data: 2010-01-25 19:25:30

    bardzo proszę:) tylko przed podaniem pamietaj aby zdjąć nitkę z kazdej sakiewki ja wiążę dekoracyjnie np szczypiorkiem na talerzu:)

  • Autor: ella28 Data: 2010-01-25 19:12:15

    do tego możesz dać pyszna sałatke z kapusty pekinskiej i bedzie dobrze:)

  • Autor: Olciaa Data: 2010-01-25 19:51:33

    a ja bym na obiad zrobila kluski śląskie i rolady wołowe, do tego zestaw np 3 rózne surówki, z czerwonej białej i kiszonej kapusty. i oczywiscie sos z rolad.do tego prawdziwy domowy kompot. na deser lody z bananami i pistacjami i bita smietana i czekolada(dla kazdego ładnie osobno podane) i ciasto, np łabędzi puch(z kokosem) napewno jakis tortt smietanowy i sernik z rossa(zawsze wychodzi i jest tani) i ciasto metrowiec.
    jako zimna płyte podala bym duzy talerz wedlin( takze robionych samemy,np pieczony boczek i karczek oczywiscie na zimno), talerz serowy(zółty,camembert, itp), ze 2 rodzaje sałatek,np z tortellini i warstwowa. do tego pieczywko(weki), miseczke z ogoreczkami korniszonami, papryka konserwowa, i pieczarkami koserwowymi. i np galaretki z kurczaka i warzyw. jako ciepła kolacje 2 rodzaje krokietów(z miesem i z pieczrkami i serem zółtym) i do tego barszcz do picia w dzbankach.duzo z tego mozna przygotowac wczesniej(np krokiety z tydzien wczesniej zamrozic,odmrozic dzien wczesniej i odgrzac w piekarniku zeby byly chrupiace),ciasta mozesz przygotowac dzien wczesniej podobnie jak sałatki i rolady,a nawet kluski ktore zostawisz surowe a potem tylko ugotujesz,tort bym zamowila a do przygotowania lodów z bananami poprosila bym siostre,szwagierke czy kogokolwiek. tradycyjnie(bynajmniej u mnie na śląsku) i pysznie:) pozdrawiam

  • Autor: megii013 Data: 2010-01-25 20:08:16

    Może to będzie dla Ciebie nowością, dania sprawdzone, polecam! http://wielkiezarcie.com/recipe51764.html
    http://wielkiezarcie.com/recipe51527.html
    http://wielkiezarcie.com/recipe51524.html

  • Autor: Mika K Data: 2010-01-25 20:40:09

    U mnie na komunii w zeszłym roku sprawdziły się piersi z kurczaka w cieście francuskim(czyli cudo nad cudami).Robiłam małe kawałki tak że z jednej piersi wychodziło ok.4,5 takich "muminek",schabowe w panierce z orzechów włoskich,parówki po węgiersku i dużo różnych sałatek ale w małych ilościach.Sama robiłam całą komunię w domu więc starałam się tak ułożyć menu żeby jak najmniej robić w tym radosnym dniu i udało się.Goście byli zadowoleni bo wszystkiego było tak na ząb ale różnorodnie i nikt nie wyszedł głodny.Ale i tak współczuję  bo  nie jest łatwo wybrać coś co wszystkich zadowoli.

  • Autor: as Data: 2010-01-25 22:04:32

    Z czym podawałaś piersi z kurczaka w cieście francuskim?

  • Autor: marlena1 Data: 2010-01-26 08:35:06

    A czy  możesz mi powiedzieć jak robisz te schaby w panierce orzechowej ?? Jaki to ma smak??

  • Autor: kordaszka Data: 2010-01-25 21:52:52

    Komunii nie szykuję, ale przepisy juz wrzuciłam do ulubionych, bo wyglądaja smakowicie!

  • Autor: emeska1974 Data: 2010-01-25 20:28:27

    Fajne nie tylko na komunie:) dzięki za przepisy

  • Autor: Mika K Data: 2010-01-26 14:37:18

    Schab w panierce z orzechów:Kotlety rozbijamy.Trzeba przygotować jajka, łyżkę musztardy,Vegete,trochę maślanki(można ją zastąpić śmietaną wymieszaną z mlekiem)no i przyprawy pieprz itp.wkładamy do tego nasze schabowe i odstawiamy na całą noc(to ważne bo kotlety ładnie wtedy przejdą).Panierka z orzechów:orzechy włoskie zsiekałam w robocie kuchennym dość drobno ale bez przesady(nie wiem ile ich było wagowo bo orzechy dostałam a po rozdrobnieniu miałam ich całe wiaderko po serze białym).Orzechy wymieszałam z pieprzem odrobiną soli i papryką ostrą(ale nie dużo by nie było zbyt ostre bo nie każdy lubi.Nasze "wyleżałe" kotlety maczamy w naszej panierce i gotowe! Przyznam szczrze że ja tych panierek zrobiłam 3 rodzaje.Pierwszą już znacie drugą porcje wymieszałam dodatkowo ze zmielonymi na pył płatkami kukurydzianymi a trzecią z bułką tartą pikantną.Siostra podpatrzyła i na swoją komunie też zaserwowała gością i też każdy był zaskoczony.A piersi w cieście francuskim podałam z barszczykiem zamiast krokietów ale dużo gości dobierało sobie do tego surówki i sałatki ze stołu.

  • Autor: lenka075 Data: 2010-01-26 19:10:38

    Ja obiad z deserem miałam w restauracji i tylko kolację szykowałam w domu, ale napiszę co miałam.
    Na obiad klasyczny rosół i z mięs : rolady, sztuka pieczonego mięsa i udka kurczaka w jakiejś czarnej,dalekowschodniej przyprawie, ale bardzo dobrej.
    Na deser wjechał tort i lody z owocami.
    Na ciepłą kolację szykowałam kotlety w waflu z barszczem http://wielkiezarcie.com/recipe45500.html, szaszłyki i muszle z mięsnym farszem oraz oczywiście różne przekąski na zimno, m.in. paterę z przekąskami z ananasem ( z moich przepisów ), cztery rodzaje sałatek itp.

  • Autor: lenka075 Data: 2010-01-26 19:24:17

    Nie wiem czemu link jest nieaktywny, zawsze kopiowałam i wklejałam i były aktywne...? Chyba się cofam w rozwoju...

  • Autor: Lucia55 Data: 2010-01-26 19:42:32

    http://wielkiezarcie.com/recipe45500.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu