Forum

Pomysł czy Problem?

Nie polecam Oetkera!!!

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 09:29:46

     A Wy?

  • Autor: iwciaG Data: 2015-02-20 09:34:07

    A na mnie każda WCISKANA reklama, działa jak płachta na byka.....

  • Autor: makusia Data: 2015-02-20 10:40:23

    Ta reklama jest "spokojna" nic nie zasłania, jakoś WŻ musi zarabiać, jak każdy inny portal, abyśmy mogli za darmo korzystać :)

  • Autor: Gluba666 Data: 2015-02-20 10:51:02

    Ta reklama jest "spokojna" nic nie zasłania, jakoś WŻ musi zarabiać, jak
    każdy inny portal, abyśmy mogli za darmo korzystać :)

    Tu się zgadzam, ale nie w ten sposób, że się komuś coś do przepisu dopisuje.

    Tutaj przykład, wczoraj Oetkera nie było, natomiast był ser żółty podlaski z firmy MOŃKI, dziś Oetker jest, natomiast MOŃKI zniknęły! Czy to jest Twoim zdaniem fair???

    http://wielkiezarcie.com/recipe113808.html

  • Autor: makusia Data: 2015-02-20 10:53:03

    Mońki, był niezgodny z regulaminem, zdjęcie i nazwa zostały usunięte.

    W sumie ten Oetker, mógł by być wstawiony na zasadzie "np"

    Teraz widzę w innych przepisach, wszelkiego typu posypki do dekoracji , u mnie:

    Zaczekajmy na odpowiedź właścicieli.

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-02-20 11:07:47

    No cóż, tu akurat ja uważam, że ... usunęli Mońki, powinni pousuwać majonez "Kielecki". Też reklama.

  • Autor: Gluba666 Data: 2015-02-20 11:11:26

    Dokładnie.

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:05:44

    Bez przesady! To ingerencja w tekst, ktory ja napisala, pid ktorym sie podpisalam! Moze jutro bede zachwalac terroryzm albo pedofilie?! To tez lukratywna reklama bedzie!!!

  • Autor: makusia Data: 2015-02-20 11:09:30

    Nie denerwuj się Karolina, już przekazałam sprawę Wkn.

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:13:15

    Jestem pewna, ze nie miala o tym pojecia... Taaaak...Te zle reklamy imreklamodawcy nie maja nic lepszego do roboty tylko panoszyc sie akurat TU.

  • Autor: Gluba666 Data: 2015-02-20 11:13:20

    Bez przesady! To ingerencja w tekst, ktory ja napisala, pid ktorym sie
    podpisalam! Moze jutro bede zachwalac terroryzm albo pedofilie?! To tez
    lukratywna reklama bedzie!!!

    Właśnie tylko i aż o to chodzi. Bez naszej zgody!

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:15:53

    Tak, dokladnie o to. Bo mi lata, czy i ile zarabia sie na WZ. Napisalam "drozdze" i tak ma zostac, reklame prosze sobie na domu wymalowac, jesli sie ma chec.

  • Autor: kaszanka1 Data: 2015-02-20 11:21:57

    Tak, dokladnie o to. Bo mi lata, czy i ile zarabia sie na WZ. Napisalam
    "drozdze" i tak ma zostac, reklame prosze sobie na domu wymalowac, jesli sie
    ma chec.

    Lepiej na autobusie wymalowac ,zawsze to objazdowy cyrk

  • Autor: GosiaAga Data: 2015-02-20 09:54:43

    My się zgadzamy i też nie polecamy :)

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 09:55:02

    :)

  • Autor: pasia50 Data: 2015-02-20 10:04:34

    też nie polecam

  • Autor: iwciaG Data: 2015-02-20 10:28:23

    Bahatek, jeśli założyłaś wątek, to może powinnaś wyjaśnić o co ,,kaman".....bo nie da się z wyjca później wyłapać.....taka moja sugestia, by inni też do swoich przepisów zaglądnęli :)

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2015-02-20 10:33:11

    A mnie wszystko jedno. I na pewno się nie sugeruję reklamami. Jeśli dodają tego Oetkera do przepisów, to też mi wszystko jedno - strona zarabia i to nic złego. Dzięki temu nie ma zrzutek na serwer.

    P.S. I będzie mi przykro, jeśli usuniesz swoje przepisy!

  • Autor: makusia Data: 2015-02-20 10:37:33

    A mnie wszystko jedno. I na pewno się nie sugeruję reklamami. Jeśli dodają
    tego Oetkera do przepisów, to też mi wszystko jedno - strona zarabia i
    to nic złego. Dzięki temu nie ma zrzutek na serwer. P.S. I będzie mi
    przykro, jeśli usuniesz swoje przepisy!

    I znowu mi brakuje przycisku

  • Autor: bahus Data: 2015-02-21 12:45:49

    A mnie wszystko jedno. I na pewno się nie sugeruję reklamami. Jeśli
    dodajątego Oetkera do przepisów, to też mi wszystko jedno - strona
    zarabia ito nic złego. Dzięki temu nie ma zrzutek na serwer. P.S. I będzie
    miprzykro, jeśli usuniesz swoje przepisy! I znowu mi brakuje przycisku

    Makusia...mi też tego przycisku brakuje

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:08:23

    Wlasnie przez polityke nie wstawiam tu przepisow, no przez wredny geby rowniez . ;) wszystkie drozdze, lukry posypki sa teraz w naszych przepisach wymienione pod marka Oetkera, ktora to marka moim zdaniem jest sredniej jakosci i nie chce jej polecac. A polecamy wszyscy, z automatu. Nie polecam niczego. Kwestia etyki.

  • Autor: Basialis Data: 2015-02-20 11:22:18

    I tu sie z Toba zgadzam,Oetker jest drogi i nie odbiega jakosciowo od taniutkich i bardzo dobrych firm.Zdarzylo mi sie kupic Oetkera w Polsce ale tylko i wylacznie ze wzgledu na polskie smaki ktorych w Niemczech nie uswiadczysz.A te podchody z "dopisywaniem" reklam do przepisow sa wrecz niepowazne !

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 11:42:27

    Dziękujemy za ten głos rozsądku. Zrzutki na serwer i comiesięczne utrzymanie strony to nic dobrego - kiedyś taką sytuację przerobiliśmy i oby nigdy więcej! Na samą myśl, ile to wywołało kłótni i rozliczeń robi mi się lodowato :(

    Ktoś kiedyś na forum z żalem napisał, że ludzie usuwają przepisy "po złości" - choć prostymi słowami, pięknie to ujął. Jak to dobrze nas określa - nie Polaków, ale ludzi właśnie. Ponieważ nie ma idealnych ludzi, nie ma idealnych stron internetowych. W pamięci mam wciąż rozmowę, w której zostałam nieźle "zinwektywowana" - w skrócie i po przeredagowaniu myśli wyglądało to tak:

    - "Nie znasz szczegółów sytuacji, było zupełnie inaczej niż myślisz. Jest mi przykro, że tak mówisz..."

    - "Mam w dupie twoje przykro."

    Nie róbcie tak :) A jeśli mimo wszystko tak zrobicie i tak będę dla Was dodawać swoje przepisy :)

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:44:54

    A prosze cie...

  • Autor: Lea2 Data: 2015-02-20 11:14:20

    Popieram i nie zgadzam się na dopisywanie firmy Oetker w moich przepisach. Napis z nazwą tej firmy dodany jest we wszystkich przepisach, takich jak proszek, lukier, dekoracje, drożdże... A w tych przepisach były używane dodatki zupełnie innych firm, których zresztą też się nie ujawniało, bo nie było takiej potrzeby. Jedynie w przypadku konkursu była dodawana firma, np. Gellwe.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-20 11:17:15

    O w mordę ja też ma wstawionego Oetkera!!!!!!!

  • Autor: nadia Data: 2015-02-20 11:56:49

    Przepraszam mggi63, ale moj wpis powinien byc pod WKN. dwa razy probowalam i za kazdym razem podkleja sie pod Ciebie. A moze to znowu cos o czym nie wiemy? :(

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 11:22:07

    Chciałoby się napisać "samo życie" - jedni dr Oetkera polecają, inni nie polecają, większość jednak kupuje i... korzysta... Produkt jak produkt, dobrze że jest na rynku i mamy wybór :)

    Słowo korzystanie fajnie odnosi się też do Wielkiego Żarcia, którego utrzymanie to kwoty przerastające nasze możliwości finansowe - nie jesteśmy w stanie sponsorować serwisu, zwyczajnie, po ludzku i tak po prostu, prosimy o pamiętanie, że Wielkie Żarcie jest stroną szczególną, prowadzoną przez zwyczajnych ludzi, a nie wielką firmę. Wiele razy odmawialiśmy zamieszczania tego typu reklam, ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na taki komfort. Pewnie zrobiliśmy błąd, że nie poinformowaliśmy oficjalnie na forum, że przez kilka tygodni przy składnikach pojawi się dopisek produktowy - przepraszamy i bardzo prosimy o potraktowanie go z wyrozumiałością. Będziemy wdzięczni, jeśli to zrozumiecie. WuŻet to jest nasze/Wasze miejsce spotkań, czytelnia, inspiratornia, forumowa wygłupialnia i narzekalnia. Nie niszczmy jej, dając się wpisać w ramy jakże dobrze na świecie znanego stereotypu "wezmę a nie dam" :(

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:26:46

    Mogliscie zapytac. P mnie nikt tu plakac nie bedzie wiec...  po prostu stworzcie nowy regulamin, w ktorym jesli ktos zgodzi sie na bycie geba reklamowa tomzostanie, a jesli nie zaakceptuje takiej polityki, po pristu zmuszony bedzie do odejscia. Proste. To co zrobilismie jest nieetyczne i nie cudujmy z ta oplacalnoscia. Nikt nie doklada, gdyby tak bardzo sie nie iplacalo, to sprzedalibyscie Wz poki jest cos warte lub zmkneli.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-20 11:28:43

    Tak to był błąd i sądzę,że świadomy.W takim razie rozumiem,że przy zamieszczaniu przepisów mogę spokojnie podawać produkty danej firmy z których użyłam.Właśnie zwyczajni ludzie powinni odrobinę myśleć ponieważ z tej szczególnej strony korzystają również zwyczajni ludzie....

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 11:30:35

    Po prostu uznano nas za takich debili, ktorzy nie zauwaza.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-20 11:37:54

    Albo zauważa i nic nie powiedzą bo ciemnogród to siedzi cicho i się nie odzywa...przymykam oczy na wiele spraw,które mi się nie podobają ale tu to już polecieli po bandzie....

  • Autor: nadia Data: 2015-02-20 11:51:48

    Nie tylko Ty, wszyscy, ktorzy maja w skladzie drozdze ;p

  • Autor: nadia Data: 2015-02-20 11:54:07

    Jesli to tylko kilka tygodni, to nie ma sprawy, ale nastepnym razem, to wypadaloby poinformowac uzytkownikow WZ, bo to sa ich przepisy i moze sobie nie zycza takiego dopisku do swoich -produktow. Na wiele mozna sie zgodzic rozumiejac,ze musza byc reklamy, ale obowiazkiem wlascicieli jest poinformowac o nawet tymczasowych zmianach. No niestety, to my wybieramy Prezydenta a nie on nas i podobnie tutaj, na co komu Wielkie Zarcie bez przepisow uzytkownikow. Napisalam, to, gdyz moderatorzy koryguja uzytkownikow jesli cos jest nie tak, ale zdarzaja sie sytuacje, ze i uzytkownicy musza skorygowac moderatorow ;) Pozdrawiam :) 

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 12:13:48

    Dziękuję za zrozumienie :)

    Jeszcze raz przepraszam za to całe zamieszanie, niestety o finalnej wersji dowiedziałam się, jak już została podpięta na stronie - mam nadzieję, że nie wpłynie to na emocjonalne decyzje usuwania przepisów, z których tylu Żarłoczków korzysta. Będę się starała poprosić o zamieszczenie logo Oetkera w innym miejscu przepisu. Pamiętajcie proszę, że to tylko czasowe.

  • Autor: as Data: 2015-02-20 12:17:40

    70 tyś osób. Łał. Aż sprawdziłam z nie dowierzaniem. Jak ostatni raz patrzyłam to było 40 tyś. Super, że jest nas co raz więcej. 

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-20 12:17:46

    Mi na przyklad tez wasza akcja nie da spac po nocach, bo staram sie wydac ksiazke i zapowiedzialam, ze nie bede NIKOGO reklamowac, i co ? Teraz wychodzi na to, ze oszukalam osoby, ktore mnie wspieraja w moim planie, tak? Niefajnie, niefajnie. I tez moge sie rozplakac i powiedziec, ze nikt mnie nie rozumie. Wlasnie przez takie krzywe akcje mam tu kilka i to slabych przepisow, bo juz ktorys raz cholernie sie zawiodlam. 

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-20 12:51:27

    :)

  • Autor: megi65 Data: 2015-02-20 13:43:57

    Dziękuję za wytłumaczenie, do mnie dotarło ..nie szukam kamieni do wrzucania do ogródka lub obrzucania personalnie .Każdemu zdarza się od czasu do czasu,że zrobimy rozmyślnie czy mniej świadomie coś nie tak ..Komu to jest obce no to siuuup kamieniem w ekran )))

  • Autor: kasiachodziez Data: 2015-02-22 13:32:57

    Droga Wkn,

    wszyscy zdajemy sobie sprawę że nawet WŻ musi z czegoś się utrzymać.....

    a kiedy zacznie się tutaj coś zmieniać? Kiedy w końcu nas użytkowników ktoś posłucha,wiele osób pisało o koniecznych zmianach,jak widać bez efektu.

    Kiedy zaczniecie rozwiązywać zaistniałe problemy,pisałam do Pampasa w 2013 roku!!!!!! do dzisiaj bez odpowiedzi,w 2014 powtórzyłam to samo pytanie......cisza.......

    W listopadzie miałam problem i nie tylko ja problem został......

    Mam wrażenie że nie jesteśmy traktowani tu poważnie,a szkoda bo to wyjątkowe miejsce,tworzą wspaniali ludzie lecz po "zakalcu z dr" pozostał niesmak.....

    Czy naprawdę dzisiaj liczy się tylko kasa?????????

  • Autor: bea39 Data: 2015-02-22 15:24:38

    Droga Wkn, wszyscy zdajemy sobie sprawę że nawet WŻ musi z czegoś się
    utrzymać..... a kiedy zacznie się tutaj coś zmieniać? Kiedy w końcu nas
    użytkowników ktoś posłucha,wiele osób pisało o koniecznych
    zmianach,jak widać bez efektu. Kiedy zaczniecie rozwiązywać zaistniałe
    problemy,pisałam do Pampasa w 2013 roku!!!!!! do dzisiaj bez odpowiedzi,w
    2014 powtórzyłam to samo pytanie......cisza....... W listopadzie
    miałam problem i nie tylko ja problem został...... Mam wrażenie że nie
    jesteśmy traktowani tu poważnie,a szkoda bo to wyjątkowe miejsce,tworzą
    wspaniali ludzie lecz po "zakalcu z dr" pozostał niesmak..... Czy naprawdę
    dzisiaj liczy się tylko kasa?????????

    Kasia jako długoletni uzytkownik,(chociaz od paru dobrych lat cichy czytaczel - upomnienie banem za słowo piaskownica) zauważam jedno.

    Wiem, Dorocie pewnie znów sie odbiije czkawką, Pampas znów pogrozi mi banem, ale po walce o być albo nie być WZ przez uzytkowników, ich zaczęto uważać za.............Ci którzy zrzucili sie na nowy lepszy serwer zostali albo zbanowani albo zniechęceni do wypowiadania sie na forum. Tyle.to że zlikwidujesz konto nie znaczy,że znikniesz jako uzytkownik i znikna twoje przepisy. Teraz nawet nie możesz ukryc swoich przepisów....

  • Autor: bea39 Data: 2015-02-22 15:40:28

    Chciałoby się napisać "samo życie" - jedni dr Oetkera polecają, inni nie
    polecają, większość jednak kupuje i... korzysta... Produkt jak produkt,
    dobrze że jest na rynku i mamy wybór :) Słowo korzystanie fajnie
    odnosi się też do Wielkiego Żarcia, którego utrzymanie to kwoty
    przerastające nasze możliwości finansowe - nie jesteśmy w stanie
    sponsorować serwisu, zwyczajnie, po ludzku i tak po prostu, prosimy o
    pamiętanie, że Wielkie Żarcie jest stroną szczególną, prowadzoną
    przez zwyczajnych ludzi, a nie wielką firmę. Wiele razy odmawialiśmy
    zamieszczania tego typu reklam, ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na taki
    komfort. Pewnie zrobiliśmy błąd, że nie poinformowaliśmy oficjalnie na
    forum, że przez kilka tygodni przy składnikach pojawi się dopisek
    produktowy - przepraszamy i bardzo prosimy o potraktowanie go z
    wyrozumiałością. Będziemy wdzięczni, jeśli to zrozumiecie. WuŻet to
    jest nasze/Wasze miejsce spotkań, czytelnia, inspiratornia, forumowa
    wygłupialnia i narzekalnia. Nie niszczmy jej, dając się wpisać w ramy
    jakże dobrze na świecie znanego stereotypu "wezmę a nie dam" :(

    Dorota, nie oszukujmy się.Nam nie było wolno w przepisach wskazywać firm jakich produktów używamy. Ja akurat te firmę omijam szerokim łukiem, na szczęście mogli sie podpiąc wyłacznie pod jeden przepis.

    Wszyscy wiedzą,że utrzymanie strony kosztuje, dobrze wiecie z Pampasem,że ludzie sporo zrobią ,żeby ja utrzymac, ale nie w ten sposób.Postaraliście się,żeby stara gwardia odeszła..........jak zresztą nie pierwsza i nie ostatnia.

  • Autor: bahus Data: 2015-02-22 16:12:04


    :( Dorota, nie oszukujmy się.Nam nie było wolno w przepisach wskazywać
    firm jakich produktów używamy. Ja akurat te firmę omijam szerokim
    łukiem, na szczęście mogli sie podpiąc wyłacznie pod jeden
    przepis. Wszyscy wiedzą,że utrzymanie strony kosztuje, dobrze wiecie z
    Pampasem,że ludzie sporo zrobią ,żeby ja utrzymac, ale nie w ten
    sposób.Postaraliście się,żeby stara gwardia odeszła..........jak
    zresztą nie pierwsza i nie ostatnia.

    Beatko nie przesadzaj, aż tak źle nie jest. Też się wkurzyłem na dr Oetkera i na mało profesjonalne (w tym i tylko w tym konkretnym przypadku) zachowanie wkn. Powiedziałem co myślałem i tyle. Nie znaczy to jednak abym był skłonny wylewać pomyje na portal, który stał się cząstką mojego życia. Nie widzę również powodu tolerowania takich zachowań u innych. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Z tą "starą gwardią" to różnie bywało i nie czas ani okazja ku temu aby bić pianę. Krytyka jest zawsze dopuszczalna ale krytykanctwo na wskroś niepożądane. Ot co.

    PS. Oceni nas historia jak mawiali Napoleon i Bahus

  • Autor: bea39 Data: 2015-02-22 16:27:29

    :( Dorota, nie oszukujmy się.Nam nie było wolno w przepisach wskazywaćfirm
    jakich produktów używamy. Ja akurat te firmę omijam szerokimłukiem,
    na szczęście mogli sie podpiąc wyłacznie pod jedenprzepis. Wszyscy
    wiedzą,że utrzymanie strony kosztuje, dobrze wiecie zPampasem,że ludzie
    sporo zrobią ,żeby ja utrzymac, ale nie w tensposób.Postaraliście
    się,żeby stara gwardia odeszła..........jakzresztą nie pierwsza i nie
    ostatnia. Beatko nie przesadzaj, aż tak źle nie jest. Też się wkurzyłem
    na dr Oetkera i na mało profesjonalne (w tym i tylko w tym konkretnym
    przypadku) zachowanie  wkn. Powiedziałem co myślałem i tyle. Nie
    znaczy to jednak abym był skłonny wylewać pomyje na portal, który
    stał się cząstką mojego życia. Nie widzę również powodu
    tolerowania takich zachowań u innych. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Z
    tą "starą gwardią" to różnie bywało i nie czas ani okazja ku temu
    aby bić pianę. Krytyka jest zawsze dopuszczalna ale krytykanctwo na wskroś
    niepożądane. Ot co. PS. Oceni nas historia jak mawiali Napoleon i Bahus

    Napoleon... wysoko mierzysz :P

    mam po prostu żal,nam nie było wolno, wszystko dalibyśmy za tę stronę i w imie dochodu (zrozumiałego) nikt nie pytał o zgodę w ingerensje przepisów.

  • Autor: iwciaG Data: 2015-02-20 11:26:42

    ...można np. tak zrobić i wtedy już dość śmiesznie reklamowanie wygląda a nie zachęcająco, ale dlaczego ja mam się znowu przed czymś bronić..... http://wielkiezarcie.com/recipe105026.html

    Są reklamy, konkursy i artykuły na, które wchodzę i czytam....biorę udział lub nie, ale mnie nie nerwią nachalnością lecz są zrozumiałą częścią stroki WŻ

  • Autor: Gluba666 Data: 2015-02-20 11:31:58

    Wielkie brawa dla Ciebie Iwciu za tą edycję!!!

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-20 11:38:28

    Też dokonałam :)

  • Autor: iwciaG Data: 2015-02-20 12:32:34

    Też dokonałam :)

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-20 14:21:13

    hhehe - o tym samym pomyślałam nie czytając Twojego postu. I wprowadziłam w życie - choć to sporo pracy

    http://wielkiezarcie.com/recipe113536.html

    ie mogę, nie chcę polecić reklamowanego produktu. Bo go nie używam. Jest (o ile są) niewiele produktów oetkera, które używam - więc nie mogę się podpisać pod zaleceniem

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 14:24:09

    Ja też nie używam lukru - wolę zrobić w domu - to łatwe. Z drugiej strony rozumiem ludzi, którzy wolą kupić - z różnych powodów, często z lenistwa, a czasem bo myślą, że lukier to trzeba gotować nitki, najlepiej stojąc nad rondlem przez pół godziny i zamaszyście machając kopyścią :)

    Kupuję suche drożdże, nawet nie wiem, czy jakieś inne firmy, które by je produkowały :P

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-20 14:44:07

    Nigdy nie używałam (poza paroma próbami) suchych drożdży w Polsce. Można kupić inne - patrz Bogutyn Młyn. Parę razy się nacięłam, zaparzyłam (wystarczyło ledwie kilka stopni za dużo), nie wyrosło. Każdy przepis zmieniałam na drożdże świeże.

    W Stanach z musu zostałam przestawiona na drożdże suche - bo nie ma świeżych, chleb głównie przemysłowy (nie ma małych piekarni). I jeszcze nigdy nie udało mi się zepsuć wyrobu - bez względu na to jakiej wody użyję (oczywiście nie wrzątku).

    Staram się dawać wybór - podając i suche i świeże (bo nie ma to znaczenia co kto użyje - co komu wygodnie). Natomiast nie chcę reklamować czegoś - czego nie używam. Bo to czyste żywe kłamstwo.

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-02-20 17:01:26

    Oczywiście, że są i to całe mnóstwo. Mnie wyroby Oetkera nie podobają się. Miałam kłopoty z galaretkami i właśnie drożdżami, których szczerze NIE polecam.

  • Autor: małpiatka Data: 2015-02-20 12:00:26

    A mnie jest zwyczajnie przykro..

    Można zrobić wiele dla utrzymania strony - nie włączać adblocka, klikać raz dziennie w jedną czy dwie reklamy. Myślę, że gdyby padła propozycja takiej akcji ze strony właścicieli, każdy z nas (a przynjamniej ci, którzy są tu zadomowieni) zrobiliby to bez wahania, bo oczywiste jest, że strona musi zarabiać.

    Natomiast ingerencja bez powiadomienia i akceptacji (bo to jest chyba kluczowe w tej sytuacji) w cudzy tekst i sugerowanie, że ktoś reklamuje coś, czego nie używa (ja nie korzystam z produktów tej marki) to nadużycie.

  • Autor: Gluba666 Data: 2015-02-20 12:04:30

    100%

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 12:22:03

    Małpiatko kochana, mnie też jest najzwyczajniej przykro i głupio, ale miałam szansy Was o to spytać na forum - bo nie wiedziałam, że ta kampania właśnie startuje! Też była dla mnie niespodzianką, którą obejrzałam na stronie i zanim zdążyłam na forum napisać, już czytałam obecny wątek - w tej sytuacji, choćbym i kadryla w majtkach z dyni na forum zatańczyła, i tak niewiele by to pomogło :( Tak jak pisałam w innym miejscu, spróbuję wpłynąć na możliwość zamieszczenia logo w innym miejscu, ale jeśli się nie uda, bardzo Was proszę o wyrozumiałość - to przecież tylko kilka tygodni.

  • Autor: bahus Data: 2015-02-21 13:03:55

    Małpiatko kochana, mnie też jest najzwyczajniej przykro i głupio, ale
    miałam szansy Was o to spytać na forum - bo nie wiedziałam, że ta kampania
    właśnie startuje! Też była dla mnie niespodzianką, którą
    obejrzałam na stronie i zanim zdążyłam na forum napisać, już czytałam
    obecny wątek - w tej sytuacji, choćbym i kadryla w majtkach z dyni na forum
    zatańczyła, i tak niewiele by to pomogło :( Tak jak pisałam w innym
    miejscu, spróbuję wpłynąć na możliwość zamieszczenia logo w
    innym miejscu, ale jeśli się nie uda, bardzo Was proszę o wyrozumiałość
    - to przecież tylko kilka tygodni.

    Wkn...tłumaczenie, że nic nie wiedziałaś jest tłumaczeniem dziecka, które nie postrzega pewnych uczynków jako złe. Nic nie dzieje się samo. Jeśli nie wiedziałaś to znaczy, że nie posiadasz odpowiednich kompetencji. Niech zatem opowie się osoba lub  instytucja za fakt ten odpowiedzialna. Przepis posiada prawa autorskie, które są niezbywalne. Zgodnie z prawem przepis, który jest dobrem osobistym podlega prawnej ochronie i ingerencja w jego treść jest naruszeniem tego prawa. Rozumiem Twoje racje ale pamiętaj to nie szkoła podstawowa i czytają Cię nie dzieci,a ludzie dorośli. Proszę Cię więc o odrobinę powagi i traktowanie nas jak przystało osobie o Twoim statusie, a "infantylizmy" zostaw sobie proszę na inne okazje.

    Dopisano 15-02-21 13:18:48:

    PS. Istnieje wiele form reklamy ten jednak jest wyjątkowo inwazyjny i wręcz odrażający.

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-21 16:44:25

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-21 20:36:53

    Zostawię ten wpis bez komentarza, szczególnie że tego wymaga status. Tłumaczenia są bezcelowe. Informacyjnie:

    - prawa autorskie nie zostały złamane, odebrane

    - w przypadku reklam niezgodnych z umową lub sygnałów od użytkowników dotyczących niepokojących form reklamowych staramy się reagować natychmiast - zapytanie o możliwość usunięcia logo z listy składników zostało natychmiast wysłane, czekamy na odpowiedź

  • Autor: anatema Data: 2015-02-21 21:55:51

    Szkoda , że pajacowanie zajęło miejsce staroświeckiej przyzwoitości ...

  • Autor: Bahati Data: 2015-02-21 22:49:43

    Co do zlamania prawa przez Was to,akurat dopiero jest sprawdzane. Jednak wiele wskaxuje na to, ze pogwalciliscie prawa do wlasnosci intelektualnej. Regulamin chyba dawno nie byl aktualixowany, prawda?

  • Autor: iwciaG Data: 2015-02-20 12:45:54

    Można zrobić wiele dla utrzymania strony -
    klikać raz dziennie w jedną czy dwie reklamy.
    Myślę, że gdyby padła propozycja takiej akcji ze strony właścicieli,
    każdy z nas (a przynjamniej ci, którzy są tu zadomowieni) zrobiliby
    to bez wahania, bo oczywiste jest, że strona musi zarabiać.

    Zgadzam się w 100%, dokładnie to samo pomyślałam, gdy padło tłumaczenie o finansach......:((

  • Autor: anatema Data: 2015-02-20 22:09:16

    Tak , to nadużycie , jeśli nie wykroczenie ... Przykro ( a nawet żenująco ) jest wtedy , gdy właściciel strony próbuje dowcipkować na tak poważny temat . Lekceważenie i zbywanie użytkowników , którzy w dobrej wierze wstawiają przepisy jest przykre ...

  • Autor: Basialis Data: 2015-02-20 22:53:41

    Sama kwintesencja,niestety!

  • Autor: Smosia Data: 2015-02-20 12:59:56

    Przegapiłam wątek:( Sama dokonam korekty, jak Iwcia, na szczęście mam tego niewiele i jeden wieczorek starczy.

    Wiem, że musimy wszyscy zarabiać, ale czy na pewno aż tak natarczywie, by nie powiedzieć 'bezczelnie' i bez jakichkolwiek skrupułów i zahamowań???

    Pozdrawiam.

    A to na poprawę humorków, zupełnie bez związku ...

  • Autor: Agapis Data: 2015-02-20 13:43:41

    Cuuuuuudny poprawiacz humoru A tak z ciekawości zapytam, to jeśli w przepisie napiszę galaretka firmy Ge...we to zamienią mi na Oetker?

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 14:00:38

    Nie, nie zamienią - podejrzewam, że mechanizm zadziała w sposób humorystyczny i zrobi hybrydę "Gelwe firmy Oetker" :P I tym optymistycznym akcentem... aha, niezupełnie - wysłałam już prośbę o zgodę na przeprowadzkę loga - czekamy na odpowiedź. Wyluzujcie trochę - więcej poprawiaczy humoru poprosimy - nie dajmy się zwariować :) Ja ze swojej strony muszę się przyznać, że czego jak czego, ale akurat drożdży suchych Oetkera to używam - bardzo dobre są do pizzy oraz do rogalików krucho-drożdżowych :D

  • Autor: Agapis Data: 2015-02-20 14:32:31

    Hybryda byłaby niezła, tylko co Gellwe na to?:D:D

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 14:42:25

    Może nie zauważy, bo byśmy dostali galaretką po twarzy :P

  • Autor: Agapis Data: 2015-02-20 15:01:38

    Jak poleją bitą śmietaną to staję w pierwszym szeregu:D

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-20 15:03:31

    Dobre dobre :)

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-02-20 17:04:39

    Mogę Ci rzucić kremem do tortów!

  • Autor: Agapis Data: 2015-02-21 08:10:50

    Bez profanacji proszę Godzę się tylko na lekko słodką bitą śmietankę, kremy za mocno idą w biodra.

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-21 19:48:03

    Nie musisz ich zjadać - zawsze można ich używać do bitew śmietanowych :D

  • Autor: Agapis Data: 2015-02-22 14:47:07

    Ty nie kuś, bo zaraz będzie trzeba ogłosić wielki konkurs na WŻ pod szumnym tytułem "Wojna kremowo - śmietanowa". Ciekawe kto sponsorowałby nagrody?

  • Autor: janeczka669 Data: 2015-02-20 18:58:03

    Ja również nie polecam.!!!

    Drożdży używam jedynie świeżych.

    Pozostałe produkty wcale nie zachwycają jakością niestety. Myślę, że najlepszą  reklamą  byłoby poprawienie jakości produktów :)))) Pewnie wiele osób  skutecznie się zniechęciło do firmy po dzisiejszej akcji reklamowej i będzie długo i sporym łukiem omijać jej produkty :)))

    Co do formy wprowadzenia reklamy.

    Poczułam się tak, jakbym wyglądając rano przez okno zobaczyła moje autko oblepione logiem firmy bez mojej zgody. 

    Tylko tyle i aż tyle.

  • Autor: pwyso Data: 2015-02-20 23:15:38

    ... chyba trzeba wrócić do kolekcjonowania przepisów w zeszycie jak moja babcia ... ale to mój wybór ...

    ps. pewnie to "młodych" i "kosmopolitów" nie dotyczy ... ale mając taką możliwość w dzisiejszych czasach internetu sprawdźcie jaką historię ma owa firma ... szczególnie w czasach wojennych ... 

  • Autor: stokrotka390 Data: 2015-02-21 16:59:56

    ...dodam od siebie, denerwuje mnie, ze reklama wprowadza w blad, bo pojawia sie u mnie w przepisach z drozdzami swiezymi, a takowych ta firma chyba nie ma w sprzedazy. Zupelny bezsens, ustawiony bez mojej zgody i na dodatek niezgodny z prawda, pozdrawiam wszystkich niepopierajacych.

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-21 17:44:29

    Ciekawe co wyjdzie - jak ktoś mało doświadczony napędzie 50 g drożdży suszonych - bo to jest sugerowane. Podając drożdże - w zasadzie w domyśle mamy świeże - bo one są najpopularniejsze. Gdy chodzi o drożdże suche - precyzujemy to.

    A teraz - każde drożdże sugerują zastosowanie Dr oetkera...

    Dopisano 15-02-21 20:25:19:

    Miało być nabędzie - a nie napędzie..hehehe

  • Autor: mggi63 Data: 2015-02-21 18:36:04

    No właśnie....

  • Autor: Wkn Data: 2015-02-21 20:37:39

    Właśnie przez tę całą zawieruchę odkryłam, że dr Oetker chyba produkuje drożdże świeże.

  • Autor: pwyso Data: 2015-02-22 21:16:52

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-22 21:19:51

    Jeszcze wszystkie dekoracje są reklamą dr oetkera.

    najśmieszniejsze - gdy dekoracje często nie zawierają w sobie czegokolwiek co mógłby produkować dr oetker.

    Chyba czkawką mu się odbije ta kampania reklamowa...

  • Autor: pwyso Data: 2015-02-22 21:21:17

    ja nie mam przepisu z dekoracjami, wiec odniosłem się jedynie do drożdży na moim profilu na WŻ ...

  • Autor: ekkore Data: 2015-02-22 21:43:35

    Właśnie dowiedziałam się ze swoich przepisów, że dr oetker stał się producentem zielonej świeżej pietruszki, parmezanu i czerwonej papryki świeżej...

    No popatrz jakie to dziwy. Używałam - i nie wiedziałam o tym. Pomroczność jasna - czy cu? ciekawe co jeszcze produkuje.

  • Autor: pwyso Data: 2015-02-22 21:45:46

    sie płaci sie wymaga ...

  • Autor: smaaakosh Data: 2015-10-01 13:10:36

    A ja używam z firmy Delecta ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu