Forum

Kuchenne porady

Elegancki łosoś na zimno-dobry przepis

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 17:54:56

    Na ważną dla mnie imprezę chciałam zrobić łososia na zimno,ale jest tak dużo przepisów,że nie sposób cokolwiek wybrać ;(
    Łososoś jest drogi i nie chciałabym "skitolić",a że nigdy tego nie robiłam,a mam chęć spróbować to pomślałam,że nikt mi lepiej nie poradzi ja Wy!
    W sumie nie mam zbyt dużo czasu na szperanie w 707 przepisach...
    Proszę poradźcie...

  • Autor: agik Data: 2010-08-15 18:22:00

    Jaśka-ale co chcesz zrobić z tego łososia?
    Jakąś przystawkę, czy co?

    Bo jak przystawkę- to spróbuj praliny z łososia, serka i pistacji z przepisu Kluko. Bardzo efektowne i bardzo dobre.
    http://wielkiezarcie.com/recipe39613.html

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 18:43:45

    Fajne to jest:)  ,ale moi domownicy pewnie by nie skosztowaliby tego znając składniki(oprócz mnie i córki oczywiście)
    Wolałabym ,żeby łosoś był np upieczony w dużym kawałku(choć niewykluczam mniejszych) i do tego jakieś dodatki np w postaci sosu czy coś w tym stylu

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 19:00:20

    Przejrzałam conieco i wpadło mi w oko i wyobraziłam sobie smak
    http://wielkiezarcie.com/recipe60820.html
    normalnie ślinka leci...co sądziecie o tym przepisie? bo skoro w polecanych to musi być dobry

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 19:25:02

    Do All nie śmiem się porównywać...a zresztą...brak mi cierpliwości do dekoracji :(

  • Autor: agik Data: 2010-08-15 19:35:21

    Ale on chyba na ciepło jest?
    A Ty chciałaś na zimno? czy nie doczytałam?

    Nie jadłam, ale mi sie wydaje, ze za duzo mocnych smaków jest w jednym, choć na pewno wydasz duuuużo pieniędzy na przygotowanie tego dania ;)

    A odnosnie polecanych-  gwarantują, ze przepis jest bez błędów metodologicznych, poprawnie napisany, estetycznie sfotografowany- a nie że koniecznie to bedzie gwarancja hiciora na Twoim stole ...

    Napisz PW do Tineczki, albo zerknij na Jej przepisy- tam jest przepis na tort z łososia- jesli rzeczywiście chcesz na zimno, a jesli chcesz na ciepło- to Aggusia ma fajny przepis na łososia.

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-15 19:39:20

    Agik, tort z lososia (moj) jest wspanialy, ale troche drogi moze? Nie mam pojecia jakie sa ceny w Polsce na potrzebne produkty:)

  • Autor: agik Data: 2010-08-15 19:49:15

    Na tort - troche ponad 50 zł.

    Na drugie danie- to nie wiem, bo nie wiem, jakie mają być te zaproponowane filety- kg fileta z łososia- to ok 30 zł.- więc myślę, że koszt podobny. No i to jeszcze zalezy na ile osób Jasia chce przygotować to danie- bo tort jest bardziej podzielny chyba?

    No i ostatecznie to nie wiem, co Jaśka chce zrobić?

    Jasia- jakiego rodzaju danie chcesz podać?
    Jako obiad, danie na kolację, czy przekąskę?
    Mnie się tez nie chce grzebać w kilkuset przepisach, żeby zgadnąć, co TY chcesz zrobić <foch> ;)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 19:50:22

    Coś w rodzaju zimniej przekąski:)

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-15 19:57:16

    Jasiu, ale na ile osob???

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 20:15:03

    coś ok 10  osób zakładając,że wszyscy będą jedli,bo np mój lubny i teściowa to konserwatyści w dziedzinie kulinarnej-nie to co ja i moje dziecięta:))))

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-15 21:34:39

    Jasiu, to naprawde proponuje ten tort z lososia, nie musisz dekorowac tak jak w moim przepisie. Ten tort jest taki pulchny i cudowny w smaku, nawet ci co nie lubia lososia zajadaja sie:)
    Mozesz udekorowac tylko swiezym koperkiem , cytryna i na co masz ochote i kase. Na przyklad dookola tortu swieze pomidorki koktajlowe, liscie roznych salat. Pamietaj, ze dzieci i kierowcy moga spokojnie jesc tort mimo konjaku, alkohol wyparuje w czasie pieczenia i tylko smak i aromat zostanie:)
    Acha, do tortu podaj tylko sos.

  • Autor: agik Data: 2010-08-15 20:05:38

    To chyba przepis Aggusi i przepis Sebka się nie nada...

    W torcie Tineczki przerażają Cie krewetki? Zastąp je czyms innym- dużo rzeczy pasuje do łososia, Tineczka na pewno coś podpowie, bo to zyczliwa dusza :)

    Mozesz jeszcze zrobić łososia w galarecie ;)- np winno- cytrynowej. Jak nie ma takiego przepisu na WŻ, to zaraz wymyślimy ;)))))))))))))))))))

  • Autor: tineczka Data: 2010-08-15 19:36:32

    Jasiu, ten przepis jest napewno dobry, ale podawany na goraco:)
    Moge Ci spokojnie zaproponowac moj przepis, losos jest podawany na zimno, bardzo dobry i do tego podaje sie zimny sos. Rybe i sos robi sie dzien wczesniej i dekoruje na nastepny dzien, zero stresu z gotowaniem tego samego dnia:)

    http://wielkiezarcie.com/recipe21329.html

    Pozdrawiam:)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-15 19:46:53

    No i będę mieć problem... chyba...bo jak na razie "z doskoku" zaglądam na forum i czytam przepisy...agusi mi się podoba(już dawno mam go w ulubionych),a i Twój tineczko też mi się spodobał
    I im więcej czytam tym bardziej jestem niepewna...a cena łososia w moich sklepach ok 40 zł za kg

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-15 20:23:23

    Jasiu nie na zimno ale doskonały. Jak na imprezę możesz zrobić wcześniej zostawić w piekarniku. Wspaniale się prezentuje na półmisku.
    Jest to przepis Śp.Pana Kuronia, doskonały smak i dla dorosłych i dla dzieci. Poza zakupem łososia to nie jest drogi przepis. Pomidory masz teraz świeże węc będzie jeszcze lepszy.  :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu