Forum

Kuchenne porady

Ser żółty.

  • Autor: reniapos Data: 2011-08-28 09:41:34

    Mam większą ilość sera żółtego. Zamroziłam porcje. Ser jest tarty. Znudziły nam się już zapiekanki. Poradżcie co zrobić jeszcze można? Widziałam przepisy rolad. Nigdy tego nie robiłam i niewiem czy to jest zjadliwe. Podzielcie się sprawdzonymi przepisami, ciekawymi i niepracochłonnymi. Pozdrawiam. Renata

  • Autor: mahika Data: 2011-08-28 10:08:31

    wszystko z serem jest zjadliwe.

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-08-28 11:21:59

    Naleśniki z pieczarkami i serem.

  • Autor: alicja_bt Data: 2011-08-28 11:25:41

    Ser możesz dodać do placków z cukini : na 80dag startej cukini 20dag sera; placuszki z piersi z kurczaka też sa świetne : podwujna pierś z kurczaka posiekana do tego 2jajka, 20dag startego sera 4-6 łyżek mąki ,można dodać posiekaną paprykę , sól i pieprz i łyżka majonezu. Ser można wykorzystac też do sałatek niedawno jadłam warstwową sałatkę ze śledziem i była wniej warstwa sera , zupy też można posypać serem zwłaszcza cebulową i gulaszową

     

  • Autor: Olciaa Data: 2011-08-28 11:33:43

    do startego sera dodac puszke kukurydzy,kilka ząbków czosnku(ilość wedle uznania) i majonez,pycha. mozna podawac na pieczywie lub jako "sałatka"

  • Autor: hope30 Data: 2011-08-28 11:44:22

    Jeśli masz ochotę na rolady,to u mnie w przepisach są dwie(na ciepło i zimno),polecam:)

    farsze możesz zmieniać w zależności od Waszych upodobań

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-08-28 15:10:41

    Witaj :):)

    Robiłam roladę serową jest pyszna. Zawsze robie ja na święta i wcale nie ma przy niej duzo roboty. Póżniej dodam przepis a teraz na szybciutko ci napiszę.

    50 dag sera najlepiej  gouda

    Nadzienie tutaj możesz dowolnie kombinwać ja robię takie

    2 serki topione ( jakie luisz) ja daje ementaler

    1/2 pęczka szczypiorku

    2 parówki

    1 -2 jajka ugdotowane

    Zagotowujesz wodę w garnku wrzucasz ser przykrywasz garnek i czekasz 10 minut.

    Dalej na stonicy rozkładasz folię aluminiową wyjmujesz ser po 10 minutach (  najlepiej wylewasz na sito)  kładziesz na folię i starasz się rozwałkować na prostokąt. Prostokat smarujesz wcześniej przygotowaną masą.  Przygotowanie masy : Do serka  dajesz pokrojoną w kostke parówkę i jajko, pokrojony szczypior, pieprz. wszystko razem mieszasz. Póżniej całość zwijasz w roladę. pomagając sobie folią.Całość ma być zawinięta w folię. Wstawiasz do lodówki  i masz przepyszną roladę :)

  • Autor: reniapos Data: 2011-08-29 13:03:15

    Dziękuję bardzo za podane propozycje. Wiem że zawsze mogę na Was liczyć

  • Autor: anqe Data: 2011-08-29 17:56:10

    właśnie przed chwilą zjadłam spóźniony błyskawiczny obiad z resztek z lodówki, która byłaa nadzwyczaj pusta - wyszedł z tego omlet z serem szczypiorkiem i pomidorkiem do tego pajda razowego chleba z masłem

Przejdź do pełnej wersji serwisu