Forum

Kuchenne porady

komunia...

  • Autor: dajanka Data: 2008-01-30 09:40:29

    Żarłoczki, mam od mojej ciotki zamówienie na 30 ciast na komunię jej syna... Pomóżcie mi skomponować listę apetycznych przepisów. Jakie ciasta powinny się znaleźć na takiej uroczystości? Pozdrawiam serdecznie:)

  • Autor: Dun Saithne Data: 2008-01-30 11:17:30

    Ja też mam komunię córki, i potrzebuję ciasta ale nie trzydziesci tylko cztery.
      Proste w wykonaniu wyrafinowane w smaku i wygladzie;))).Jakieś trzy (pieczone )  i coś na zimno.
    Składniki  powinny być nie wyszukane bo nie wszystko jest w polskim sklepie.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  • Autor: agness Data: 2008-01-30 11:34:00

    W maju miałam komunie corci-był makowiec,sernik,snickers,szarlotka,i tort na bazie kremowki osob było 20 a ciasta i tak mi sie zostało.Jezeli na komuni jest najblizsza rodzina i sie ich zna choc troche gusta to jest problem z głowy...

  • Autor: K6SIC6 Data: 2008-01-30 11:49:01

    Użytkownik dajanka napisał w wiadomości:
    > Żarłoczki, mam od mojej ciotki zamówienie na 30 ciast na komunię jej syna...
    > Pomóżcie mi skomponować listę apetycznych przepisów. Jakie ciasta powinny się
    > znaleźć na takiej uroczystości? Pozdrawiam serdecznie:)
    Komunia mojego syna była w czerwcu.W ramach rewanżu kuzynki zaoferowały się,że upieką mi ciaso.Każda robiła po 2,3 sztuki.I tak: były szyszki i rurki z kremem,które znikały najszybciej,sernik na herbatnikach,cappucino,keks,snickers,aniołek i coś jeszcze tylko wypadło mi z głowy.Tort i sękacz zamówiłam w cukierni,bo tam są wypróbowane i najlepsze.Ciasto,które pozostało popakowałam w specialnie zakupione pojemniczki i przy wyjściu gości do domu rozdałam.Sądzę ,że byli z tego zadowoleni.

  • Autor: Mońcia Data: 2008-01-30 13:08:46

    dajanka,jesteś pewna że dobrze zrozumiałaś swoją ciocie??? 30 ciast???.Na komunie???Moim zdaniem to jest jakaś pomyłka.Po komunii z pewnością będzie jakiś obiad,potem dopiero kawa i ciasta....wszystko rozumiem....3,4 rodzaje ciast,ale 30?????Nawet przy założeniu,że impreza będzie tylko na słodko,bez obiadu to i tak liczba 30 ciast mnie poraża.Chyba,że będzie z 200 gości.....matko kochana,kto to wszystko zje????

  • Autor: dajanka Data: 2008-02-04 08:02:32

    Moniu jak się chce, to się da, chociaż może ją namówię, żeby trochę zredukowała ilość ciast (ja na wesele nawet 20 nie planuję... hi hi...)
    Zresztą mam do pomocy siostrę i pójdzie robota na 3 albo 4 piekarniki... Choć przyznam, że trochę mnie to przeraża:( Zobaczymy jak to będzie:)

  • Autor: dajanka Data: 2008-02-04 07:26:41

    Niestety chyba się nie pomyliłam:( To moja daleka ciotka i nie idę, ale ona ma chyba z dziesięcioro rodzeństwa, a jej mąż w podobie i zapraszają ich oczywiście z dziećmi... Choć nawet na tyle osób to dla mnie przerażająca ilość, to nie wnikam... W sumie to jej sprawa, że jej tego zoooostanie...

  • Autor: dajanka Data: 2008-02-04 07:39:11

    A, i dziękuję za podpowiedziane przepisy, teraz będę próbować:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu