Forum

Rozmowy wolne i frywolne

macie jakieś ciekawe propozycje?

  • Autor: dorota40 Data: 2006-01-23 14:15:50

    Kochane żarłoczki. Czy nie znudziło Wam się kiedyś mięsko?Czy czasami zdarzyło Wam się przygotować obiad składający się z zupki i czegoś bezmięsnego?Podzielcie się swoimi pomysłami i przepisami....proszę....Pozdrawiam dorota40.
    Wykluczam pizzę , spagetti i naleśniki bo to robię bardzo często...

  • Autor: zosia-k Data: 2006-01-23 14:21:57

    Ja dzisiaj robiłam kotlety z kaszy gryczanej i zupeke jarzynową  pozdrawiam

  • Autor: smakosia Data: 2006-01-23 14:41:11

    A ja kiedy chcę zjeść coś bezmięsnego, na ciepło i to na dodatek bardzo szybko, to robię sobie takie strasznie prymitywne danko. Gotuję woreczek kaszy jaglanej, w osobnym garczku rozpuszczam połowę ( lub więcej ) serka jogurtowego lub śmietankowego "Ostrowia", jak się rozpuści wsypuję już ugotowaną kaszę, mieszam razem przez 30 sekund  (na gazie), solę, pieprzę bardzo lekko, czasem dodaję koperku i gotowe. Kiedyś, będąc u rodziców gdy zgłodniałam zrobiłam sobie szybko takie jedzonko. Mama oczywiście bardzo się zdziwiła, że coś, co wygląda tak skromnie jest moim ulubionym daniem i "wciągam", to tak, że aż uszy mi się trzęsą :-). Potem dała się skusić i co...? Teraz sama jak ma ochotę na coś bezmięsnego to często robi sobie kaszę jaglaną z Ostrowią :-)

  • Autor: inka Data: 2006-01-23 15:04:42

    prawdę powiedziawszy to mięsko mi się jeszcze nie znudziło - ale z wygody czy oszczędności moge zjeść kalafior, placki ziemniaczane, latem wprost uwielbiam kartofelki , mizeria i np. jajko sadzone( choć nie lubię jajka w tej wersji) , tylko jak są upały to nie mam ochoty na mięso - i jeszcze coś co mi sie nie znudziło - wszelkiego rodzaju czekoladki hahahahaha i dużo innych rzeczy

  • Autor: pandora Data: 2006-01-23 22:20:30

     Nigdy w życiu nie widziałam kaszy jaglanej w woreczkach!!! Gdzie się to kupuje???
    p.

  • Autor: smakosia Data: 2006-01-24 09:53:51

    Użytkownik pandora napisał w wiadomości:
    >  Nigdy w życiu nie widziałam kaszy jaglanej w woreczkach!!! Gdzie się to
    > kupuje???p.

    O! Mamo! Co ja napisałam! Chyba wczoraj mózg mi przemarzł, bo oczywiście nie miałam na myśli kaszy jaglanej tylko JĘCZMIENNĄ. Przepraszam. A swoją drogą,  ciekawe jak by smakowało z jaglaną? :-)

  • Autor: smakosia Data: 2006-01-24 09:55:08

    Użytkownik smakosia napisał w wiadomości:
    > A ja kiedy chcę zjeść coś bezmięsnego, na ciepło i to na dodatek bardzo
    > szybko, to robię sobie takie strasznie prymitywne danko. Gotuję woreczek
    > kaszy jaglanej, w osobnym garczku rozpuszczam połowę ( lub więcej
    > ) serka jogurtowego lub śmietankowego "Ostrowia", jak się
    > rozpuści wsypuję już ugotowaną kaszę, mieszam razem przez 30 sekund  (na
    > gazie), solę, pieprzę bardzo lekko, czasem dodaję koperku i gotowe. Kiedyś,
    > będąc u rodziców gdy zgłodniałam zrobiłam sobie szybko takie jedzonko. Mama
    > oczywiście bardzo się zdziwiła, że coś, co wygląda tak skromnie jest moim
    > ulubionym daniem i "wciągam", to tak, że aż uszy mi się trzęsą :-).
    > Potem dała się skusić i co...? Teraz sama jak ma ochotę na coś bezmięsnego to
    > często robi sobie kaszę jaglaną z Ostrowią :-)

    Przepraszam wszystkich za pomyłkę - miałam zamiar napisać kasza jęczmienna a nie wiedzieć czemu pisałam jaglana.

  • Autor: emiloos Data: 2006-01-23 15:40:20

    Pierogi, pierogi, pierogi, naleśniki, makaron z serem białym, ryż z jabłkami zapiekany, gołąbki, kotleciki z ziemniaków, z kalafiora, z kaszy, jajka sadzone, placki ziemniaczane, makaron z brokułami i sosem cebulowym (jest u mnie w przepisach), łazanki, papryka faszerowana, faszerowane pieczarki, ziemniaczki z cebulą i z maślanką, ryż smażony z warzywami i jajkiem, kasza ze skwarkami ;) ... kurcze teraz nic mi do głowy nie przychodzi więcej...

    Poza tym jak mi się znudzi mięcho kurczacze czy czerwone to przeważnie jem rybę albo owoce morza np to: http://wielkiezarcie.com/przepis11157.html - ot tyle

  • Autor: emiloos Data: 2006-01-23 15:59:43

    Przypomniało mi się coś jeszcze, hihi, kotlety sojowe i wszelkiego rodzaju żarcie z proteiny sojowej - schabowe, mielone, flaczki, gulasz itp

    No i jeszcze racuszki z jabłkami - ale to już nie z soi.

  • Autor: ilka76 Data: 2006-01-23 16:00:53

    Jeśli nie mięsko to może rybka?
    Lub:
    Makaron z truskawkami. Truskawki rozmrażamy, dodajemy śmietanę lub jogurt naturalny i kawałeczek białego sera i ucieramy na jednolity sos. Polewamy ugotowany makaron. Pycha!
    Kluski leniwe z biaego sera.
    Placki z jabłkami.
    Ryż z jabłkiem i śmietaną.
    Makaron z sosem np. serowym rokpol
    schabowy z żółtego sera.
    Knedle, pyzy ...

  • Autor: Cewa2 Data: 2006-01-23 16:45:55

    Kopytka, kluski śląskie, racuchy z jabłkami, ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem, ser z patelni (Jamaica dzięki!), kalafiory panierowane, fasolka szparagowa po bretońsku z chlebem, paluszki rybne, jajko sadzone, mortadela panierowana, zapiekanka ziemniaczana z patelni, pierogi ruskie lub z mięsem lub z kapustą i grzybami, warzywa z patelni z sosem słodko kwaśnym Uncle Bens z ryżem, brokuły duszone z czosnkiem i bułeczką tartą.
    No sporo tego jest, a myślałam że je również pomysłów nie mam, a tu proszę- jak się siądzie, pomyśli i wypisze to całkiem dużo może tego być!!

  • Autor: Wróbelek Data: 2006-01-23 18:07:40

    To wtedy robi się u nas kotlety jajeczne(ale to Malućki je robi i nie mogę się podzielić przepisem bo go nie znam).
    Inne rzecz to makaron z truskawkami(mleko z truskawkami się miksuje, do tego trochę kawałków truskawek i tym polewa się makaron). Naleśniki z truskawkami. A wygląda to tak że robi się naleśniki a potem się przekłada: naleśnik, śmietana, naleśnik, zmiksowane truskawki, naleśnik, śmietana, naleśnik, zmielone truskawki. I tak kilka poziomów.
    leniwe z białym serem.
    kluski na parze ze śmietaną i cukrem
    jak sobie coś jeszcze przypomnę to nieomieszkam dopisać do tej listy

    POzdrawiam

  • Autor: till Data: 2006-01-23 18:48:15

    Tak, tak!!!! Kotlety z jajek, z koperkiem , mmmmmmmmmmmmmmmmmm......

  • Autor: skolopendra Data: 2006-01-23 21:10:58

    http://wielkiezarcie.com/przepis14284.html
    Właśnie zamieściłam nowy przepis. Mój mąż jest jaroszem i bardzo lubi te kotlety. (Dzisiaj były na obiad ;)))

  • Autor: dorota40 Data: 2006-01-23 22:33:48

    Ojej dziękuję wszystkim bardzo za tak wspaniałe pomysły.A jest w czym wybrać! Zachęcam do wpisywania następnych i korzystania z nich w ustalaniu domowego menu.Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję.Pozdrowienia dorota40

  • Autor: dorota40 Data: 2006-01-23 22:45:36

    Ojej chyba zaraziłam żarłocznych i wszystkie przepisy dzisiaj wpisane są bez mięska!

Przejdź do pełnej wersji serwisu