Komentarze wystawione przez użytkownika teresas

  • Komentarz do Pierogi ruskie

    (autorstwa Wkn ) (2014-03-20 10:59)
    Bardzo dobry farsz. Ciasto często robię w wersji light - mąka i dobrze ciepła woda. Zaletą jest elastyczne ciasto, wadą - szybko wysycha i trzeba w miarę szybko robić pierogi, musi być też przykryte, ale to chyba właściwości wszystkich ciast pierogowych. Takie ciasto najlepiej nadaje się do farszów pikantnych.
    autor: teresas
  • Komentarz do sok z tarniny

    (autorstwa ewu ) (2012-09-28 21:27)
    Zrobiłam sok, jest bardzo dobry. Domownikom przypomina sok wiśniowy. Nasunęło mi to pomysł modyfikacji przepisu. Dodam do garnka lście wiśniowe (na wzór soku aroniowego) i spróbuję zagotowywać kilka razy całość. Trochę mnie niepokoi cyjanowodór w pestkach, ale przecież gdy się robi nalewkę z tarniny (na marginesie: jest bardzo dobra) to maceruje się to przez kilka tygodni w alkoholu i nikomu nie zaszkodziło. Według mnie wody można wlać tyle, aby owoce były tylko przykryte, sok powinien być bardziej esencjonalny. Reasumując - bardzo fajny przepis.
    autor: teresas
  • Komentarz do Pijana Śliwka Heli

    (autorstwa Petra ) (2012-04-11 10:42)
    Wykorzystalam jedynie przeis na krem, też go zmodyfikowałam, śliwki wmiksowalam do kremu. Upiekłam ciasto z przepisu "kora orzechowa". Muszę przyznać, że taka kompozycja bardzo do siebie pasuje.
    autor: teresas
  • Komentarz do Ciasto z budyniem delicjami i brzoskwiniam

    (autorstwa nutella ) (2012-04-11 10:24)
    Skorzystałam jedynie z przepisu na ciasto. Krem był z "pijana sliwka", dodałam do niego trochę kremu karpatkowego (zostalo mi z innego ciasta). Kompozycja ciasta orzechowego i kremu o smaku śliwki dało bardzo smaczny rezultat. Proponuję wykorzystać taką wersję.
    autor: teresas
  • Komentarz do Schab w oleju gotowany

    (autorstwa DorDa ) (2011-08-25 11:59)

    Skorzystałam z przepisu, tym sposobem przygotowałam karkowkę. Do marynaty dodałam pektosoli, dzięki temu zabiegowi mięso w środku nie zmieniło barwy. Wyszło mi lekko za słone, w przepisie brak danych co do ilości soli.

    Kilka uwag:

    - mięso można zapeklować sposobem  www.wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=343&Itemid=4 , z tym, że ja zamieniam połowę pektosoli na sól zwykłą  i daję 85 gram (sumarycznie) na 1 litr zalewy - w przyszłości zapekluję tym sposobem i ugotuję w oleju. Acha i nie daję czosnku tylko obierki z niego - sprawdzone wielokrotnie. Jak nie chcecie "chemii" to pewnie można dać samą sól.

    - garnek do gotowania mięsa odpowiednio wysoki (mnie wykipiało w trakcie wkładania mięsa do gotującego się oleju).

    Olej się gotował, nie było słychać żadnego "skwierczenia mięsa", jego temperatura wynosiła wtedy około100 stopni Celcjusa. 1,2 kg karkówki gotowałam około 1 godz. Pod koniec podwyższyłam płomień, aby zwiększyć temp. i lekko podpiec skórkę

    Generalnie dobry sposób przygotowania wędliny. Przynajmniej wiem co podaję na stół. Dzięki za przepis

    autor: teresas
  • Komentarz do Zupa szpinakowa - szybka zupa Popey-owa

    (autorstwa emiloos ) (2010-12-08 11:55)
    Zupka bardzo dobra, zwłaszcza z grzankami czosnkowymi, oczywiscie "własnej produkcji". Warta wypróbowania.
    autor: teresas
  • Komentarz do Kajzerki ach kajzerki

    (autorstwa teklunia ) (2010-08-11 09:57)
    Zrobiłam próbę upieczenia tych kajzerek. Ciasto było zbyt rzadkie, musiałam dodać mąki. Sprawdziłam na innych przepisach pieczywa, proporcje składników ciekłych do suchych wynoszą 1 do 2-2,5. Czyli na pół szklanki wody co najmniej szklanka mąki, oczywiście zależne to jest od tego jaka jest mąka. Pieczywo piekę już od jakiegoś czasu, nie jestem ekspertem ale taka praktyczna uwaga: ciasto po wyrobieniu powinno dać się uformować w kulkę, nie rozlewać się po naczyniu. Zachęcam do pieczenia, ten przepis może slużyć do tego. Oprócz składników proszę "włożyć serce" a efekt będzie napewno dobry.
    autor: teresas
  • Komentarz do Chinkali - kaukazki specjal

    (autorstwa skopolendra ) (2010-07-24 15:00)
    Gruzini podają chinkali bez żadnych dodatków. Mozna polać je tłuszczem, jak pierogi. Inny jest też sposób konsumpcji. Chinkali mozna jeść ręką, chwyta sie za rodzaj "trzonka", który powstał podczas lepienia, odgryza się kawałek ciasta i wypija rosołek ze środka, następnie konsumuje się pozostałość.  Można posłuzyc sie widelcem, z tym, że należy go wbić w tenże "trzonek". Inaczej cały rosołek wypłynie ze środka i efekt smakowy zniknie. Chinali po zlepieniu i ugotowaniu przypominają grzybek lub sakiewkę. Ważnym elementem jest lepienie, musi być dokładne, inaczej podczas gotowania rosołek wypłynie. Gruzini używają bardzo dużo kolendry. Tutaj do mieska można wkroić trochę swieżych listków. A generalnie bardzo smaczne i wcale nie trudne w wykonaniu.
    autor: teresas
  • Komentarz do Bagietki domowe z zakwasem z automatu

    (autorstwa skopolendra ) (2009-11-02 13:20)
     6 szklanek daje około 1 kg mąki, w zupełności wystarczy 50 g drożdzy. Bardzo ładnie formuje się bagietkę w następujacy sposób: ciasto uwałkować na stolnicy, zwinąć w roladę. Ważne aby  długość była odpowiednia do brytwanny. Pozostawić do wyrośnięcia.
    autor: teresas
  • Komentarz do Ananasy z cukini

    (autorstwa baska1512 ) (2009-09-30 15:12)
    Po raz drugi przerabiam cukinię na ananasy. Dobrym pomysłem wydawał się zapach lub galaretka ananasowa, ale ani jednego ani drugiego nie znalazłam (np Tesco). Przyszedł mi do głowy pomysł z sokiem ananasowym (w Lidlu akurat zakupiłam). Proporcja: 1 szl. soku, 4 szkl wody, 1 cukier waniliowy, cukier i kwasek do smaku, żeby  przypominał ten z puszki ananasów wydaje się wystarczająca. P.S ja dałam 5 szl wody i akurat zjedliśmy swieżego ananasa to ten głąb wkroiłam do zalewy. Do gotującej zalewy cukinię na 7 minut i do słoików. Cukinię mam w miarę cienką, młodą. Poeksperymentowałam z nią, część w kostkę, część krążki z wykrojonym środkiem
    autor: teresas
  • Komentarz do Adżika marinika

    (autorstwa marinik ) (2009-09-10 13:49)
    Przeczytałam przepis, komentarze i jedyne co pozostało to wziąć się za robotę. Zrobiłam z ilości podanych w przepisie tylko troche mniej cukru. Efekt? Swietne (cukru moglam dać jednak więcej, tyle ile podano w przepisie). Wyszło mi 26 słoiczkow po musztardzie 200g, to taka informacja o przybliżonej ilości gotowego produktu. Zachęcam do wypróbowania przez smakoszy ostrzejszych dodatków do wędlin, mięs i temu podobnych. Acha, porcja odłożona do śledzików, które już się przygotowywują :))
    autor: teresas
  • Komentarz do Chleb razowy z ziarnami Krysiowo-Bodkowy

    (autorstwa krysia64 ) (2009-08-28 22:00)
    Najpierw pozwolę sobie odpowiedzieć dla Pioli. Można wyrabiać w maszynie, tak robiła Mailgola. Natomiast pieczenie Krysia zalecała w piekarniku.
    Po tylu pochlebnych opiniach spróbowałam i ja. Wyrabiałam przez 5 min, zamiast oliwy dodałam olej, raczej nie czyni rożnicy. Wyszedł fajniusi chlebuś, nawet wyróśł (obawiałam się, że pójdzie w szerz na brytwannie) i smaczny.
    autor: teresas
  • Komentarz do Schab suszony

    (autorstwa marinik ) (2009-08-09 14:16)
    Potwierdzam pyszność tego schabu. Ja robię według przepisu ze strony "wedlinydomowe".
    autor: teresas
  • Komentarz do Zabielana zupa rybna - wyśmienita kasiuli

    (autorstwa kasiul_a ) (2009-08-07 15:48)
    Gotowałam tę zupkę z łososia. Podawałam z grzankami czosnkowymi (kromki bułki podpieczone na oleju i wycisniętym na patelnię czosnkiem). Naprawdę niezła w smaku, zapach gotowanej ryby mało wyczuwalny.
    autor: teresas
  • Komentarz do Pure ziemniaczane

    (autorstwa ekkore ) (2009-06-21 17:04)
    Bardzo smaczne, miękie  puszyste. Fajna, odmiana do obiadu, podałam z gulaszem. Zmieniło "rangę" tego pospolitego dania.
    autor: teresas
Pokaż więcej opinii
Przejdź do pełnej wersji serwisu