Forum

Gawędy o jedzeniu

Wasze WŻtowe hity

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-24 09:25:55

    Kiedy przeglądam strony WŻ, bardzo często, ale nie zawsze, kieruję się ilością pozytywnych komentarzy. Przypuszczam, że wiele osób tak robi. Jakie macie ukochane, wypróbowane i najsmaczniejsze na świecie przepisy, które śmiało możecie polecić każdemu???

  • Autor: promyczek71 Data: 2011-08-24 09:55:30

    Jaz czystym przekonaniem mogę zdecydowanie polecić Przepis - Jagodzinki Mojej mamy w/g Marty 33 http://wielkiezarcie.com/recipe45041.html

    Można je robić z tym co ma się akurat pod ręką a nie tylko z zastosowaniem jagód :)

    Polecam również bo dobrze smakuje i ciekawie wygląda - Kurczak w cieście francuskim w/g tekluni http://wielkiezarcie.com/recipe24200.html

    Dopisano 11-08-24 22:12:42:

    Polecam również Grochówkę w 10 minut - http://wielkiezarcie.com/recipe37811.html

    Naprawdę robi się ją ekspresowo a smakiem jestem zachwycona :)

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-24 19:55:45

    kurczaka robiłam już kilka razy, pyszota.........

  • Autor: Olciaa Data: 2011-08-24 11:05:33

    tego nic nie pobije! http://wielkiezarcie.com/recipe20270.html

    ja podaje te cudeńka z surówką z kapusty pekińskiej,cebuli i marchewki z majonezem,do tego smazone kawałeczki piersi z kurczaka,ser żółty i sos czosnkowo-koperkowy.

    pycha bomba kaloryczna.

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-24 11:51:57

    wyglada pycha:)

  • Autor: iwett Data: 2011-08-24 11:08:43

    a może by zrobić ranking na najlepszy przepis?! każdy najlepszy dostawałby plusa,serduszko lub gwiazdkę, kwiatuszka lub co inne wtedy nowicjusze wiedzieliby czym się kierować przy szukaniu przepisu.Prawdę powiedziawszy sama mam jeszcze z tym problem bo tyle tego jest!!!!

  • Autor: Ewelina1989 Data: 2011-08-24 11:23:58

    Proponuję oznaczyć przepisy, które mają bardzo dużą ilość komentarzy. (a najlepiej tych dobrych)

  • Autor: promyczek71 Data: 2011-08-24 11:41:22

    myślę, że takowa selekcja jest dokonana poprzez uzyskanie przez niektóre przepisy miana do polecanych. Takie przepisy obok swojego tytułu mają przyznaną gwiadkę.

    Jednak nie wszyscy zgłaszają swoje przepisy do polecanych a które również są warte takiego miana . Ja kieruję się swoim zmysłem kulinarnym czytając przepis i oceniam czy warto go wypróbować ...

  • Autor: iwett Data: 2011-08-24 11:52:38

    tak,tak,zgadza się ,tylko z tego co zauważyłam/ale może się mylę/ są to przepisy, które sami użytkownicy chcą aby znalazły się w polecanych /więc nie wszystkie!/ a ocenia je raptem paru fachowców od gotowania czyli najlepsi widząc po ich kulinarnych specjalach.Mnie chodzi głównie o to,by KAŻDY z WŻ-towców mógł oddać swój głos na daną potrawę zasługującą wg niego na achy, ochy i niebiańskie!!!!!! Można by póżniej wybrać najlepszą potrawę miesiąca, roku lub też najlepsze w danej kategorii.O MEDALU nie wspomnę!

  • Autor: belkot68 Data: 2011-08-24 15:26:04

    Ja przestalam patrzeć na komentarze.Kiedys zachęcona kilkudziesięcioma zachwytami zrobiłam bogracz i niestety niejadalny niewypał.Komentarzu na szczęście nie napisałam ale zrobiła to inna dziewczyna i dostało się jej po głowie że nawet wodę przypali.Następnym razem ugotowałam bogracz z innego przepisu i pychota ,często go robię,kilka innych  przepisów podobnie -komentarze pychotka a potrawy niejadalne.Niemiłe komentarze sa żle widziane i krytykowane.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 17:22:45

    Akurat ten komentarz o przypalonej wodzie napisałam ja i napisałam go w formie żartu:) a brzmiał on tak:

    Bogracz to jedna z łatwych i zarazem bardzo smakowitych potraw,  i jak Lusi słusznie zauważyła nie da się jej zepsuć. Widocznie orzeszek należy do osób, co nawet wodę przypalą:)

    W przepisie na  ten bogracz jest 8 stron komentarzy, są zdjęcia użytkowniczek które go zrobiły i bardzo im smakował, a tutaj wpada jeden orzeszek i pisze że ohyda, bo jej nie smakował, znajomej kucharce tez nie smakował.

    Nie każdy ma zdolności kulinarne i znam osobiście takie osoby że mimo że się starają potrawy im nie wychodzą , bo nie umieją ich odpowiednio doprawić.

    Sama mam zamiar zrobić bogracz na dniach i czytając składniki, wiem na pewno że ta potrawa będzie nam smakować.:)

    Moim hitem jest suszona polędwica evy67 i sypana szarlotka Wkn bez której nie mogę żyć, no i oczywiście Gyros renatyz36. Mam jeszcze dużo innych hitów:)

  • Autor: Laugasel Data: 2011-08-25 10:28:43

    Właśnie tu jest problem. Każdy ma przecież inne poczucie smaku. Ja naprzykład zawsze nie dosalam i nie daję zbyt dużo przypraw. Oprócz moich ukochanych majeranku i bazyli. A jak w przpisisie są zioła prowansalskie to ich nigdy nie dodaję , ponieważ nie cierpię ich smaku.

    A odnośnie nawet nie krytyki, ale wyrażania swojej oceny to może być potraktowane jako ...  .

    Jeśli chodzi o ilość produktów to też bywa różnie. np.z ilością maki w ciastach, ja zawsze muszę dawać trochę więcej , ale to raczej wynika z gatunku tutejszych mąk. Raz kupiłam sól, która była  mało słona. Podobnie z jajkami, jajko jajku nie równe. Kakao też bywa różne, idt idt.

    Ja zawsze jakoś modyfikuję przepisy i ogólnie jestem bardzo zadowolona z przepisów naszych. Czego nie mogę powiedzieć o przepisach z innych żródeł np. z czasopism.

  • Autor: Satina Data: 2011-08-24 17:03:10

    No do tego są polecane, nie możesz bez zgody autora oceniać jego przepisu:) Wg ciebie dany przepis będzie świetny, a dla innego będzie okropny, niejadalny:) Myślę, że to co zaproponowałaś jest nie sprawiedliwe:) A wprowadzając dodatkowe oznaczenia zaczełyby wprowadzać nie potrzebny chaos- myślę, że polecane wystarczają.

    Nie da się wprowadzić takiego rankingu, bo jak chcesz porównać ciasto z daniem głównym, trzeba byłoby robić kategorie, a na czym polegałoby ocenianie?- pewnie na ocenianie przepisu składałoby się w największej mierze zdjęcie, ale nie każdy ma super aparat i zna obsługę photoshop'a i nie da się takich przepisów porównać, byłoby to nie fair. Są jeszcze Ci co w ogole nie wrzucają fotek i tu już w ogóle sprawy by się pomieszały:)

    Ale fakt, że przepisów jest masa i pewnie dużo fajnych ominełam, bo nie chciało mi sie każdego po kolei oglądać i czytać:)

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-24 21:13:35

    Obiecuję wziąć to pod uwagę - i to całkiem niedługo. Tylko obiecajcie, że będziecie te kwiatuszki, czapeczki czy co tam jeszcze "doklikiwać", żeby projekcik nie umarł śmiercią naturalną w momencie, gdy się pojawi :)

  • Autor: f-K Data: 2011-08-24 21:53:14

    Bedziemy :)

  • Autor: Satina Data: 2011-08-25 09:37:10

    Jak będzie, to obiecuję się zająć:)

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-24 11:49:59

    ja uwielbiam poledwiczki Tineczki, 3 bit szwagra,rozowy torcik i krolik z koniakiem oraz wiele innych:) nie kieruje sie tylko komentarzami a tym co lubie :) pozdrawiam

  • Autor: agacik33 Data: 2011-08-24 12:28:02

    ja kieruje sie kombinacja przepisu i swoim smakiem, jesli cos wyglada apetyczne, to potem tez patrze na komentarze innych:) A z przepisów tutaj, polecam zdecydowanie to::)

    http://wielkiezarcie.com/recipe60.html

    zreszta pierwszy przepis,jaki robilam z tej stronki, warto sprobowac, swoja droga zoabczylam date mojego komentarza pod starym nikiem:) o rany, ale ja juz tu dłuugo jestem:)

    pozdrawiam

  • Autor: lalasek Data: 2011-08-24 13:33:00

    Przejrzałam swoje ulubione przepisy i wybrałam ;)

    Drożdżówka nocna,

    frytki z kurczaka z sosem z fety,

    grzyby jak ryby,

    gyros jak z knajpy,

    pączki wg Mamy Różyczki,

    piersi z kurczaka na szybko,

    polędwiczki wieprzowe pychota,

    pizza najlepsze ciasto cienkie,

    pulpeciki w sosie paprykowo-pieczarkowo-serowym,

    sałatka śledziowa,

    schab w śmietanie z pieczarkami i boczkiem,

  • Autor: Tercia Data: 2011-08-24 14:33:27

    szkoda że nie dalas linków, ja troche leniwa jestem...

    fajny wątek, znalazłam kilka ciekawych przepisów

    moje faforyty to;

    http://wielkiezarcie.com/recipe20025.html sposób na kurczaka

    http://wielkiezarcie.com/recipe47433.html świetny gulasz wołowy

    http://wielkiezarcie.com/recipe68690.html i ostatnio to ciasto, piekłam juz chyba z wszystkimi możliwymi owocami

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 14:50:21

    Byłem przekonany ,że też wymieniłem wcześniej te frytki z kurczaka ale widocznie nie. .więc nadrabiam zaległości bo też je lubię. Oto link:

    http://wielkiezarcie.com/recipe32113.html

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:17:09

    frytki są super, robiłam na imprezkę urodzinową :)

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 21:20:04

    ;)

    A tak to podobają mi się przepisy od:

    bronislawa70 ,Alll ,eNka ...ciekawe i apetycznie wyglądają. .

  • Autor: Satina Data: 2011-08-24 16:53:40

    Ja mam takie:

    http://wielkiezarcie.com/recipe37998.html

    http://wielkiezarcie.com/recipe15440.html

    Napewno nie oglądam przepisów bez zdjęć, czytam komentarze innych (jak mi się chce), ale nie sugeruję się nimi, jak robię coś od kogoś to zawsze zmodyfikuję wg siebie:)

  • Autor: bronislawa70 Data: 2011-08-24 20:20:32

    Polecam paszteciki z mięsa mielonego i pieczarek - Tulipany

    http://wielkiezarcie.com/recipe61766.html

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 20:34:50

    Swoich hitów raczej nie powinniśmy w tym wątku polecać:)

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 20:37:58

    Złośliwa jesteś nie pierwszy raz. Autorka zapodała przynajmniej jakiś link! Liczą się chęci!!!

    Zwracasz innym uwagi jakby byłaś conajmniej moderatorem (a nawet Ci tego nie robią)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 20:53:10

    Jeżeli można  chwalić swoje przepisy , to może powinnam wstawiać linki z przepisów różyczki , myślisz ze to byłoby fair?

    I jeszcze jedno dzieciaku, jak będę chciała dyskutować z dziećmi to mam ich trójkę i córkę prawie w twoim wieku., więc nie bądź bezczelny i nie prowokuj do kłótni.

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 20:56:08

    no to wstawiaj. a kto ci broni. jeju, ale masz problemy....

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 08:37:45

    akcja

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 20:58:23

    No coment :D

    P.S. Wątek dotyczy potraw a nie ile kto ma dzieci :D :D :D ha ha ha

    Mam nadzieję że twoje relacje z dziećmi są inne niż te oziębłe ze mną.

  • Autor: f-K Data: 2011-08-24 21:03:28

    Mamusiu, wyluzuj troszeczke, plsss.... :-)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 21:06:02

  • Autor: f-K Data: 2011-08-24 21:07:02

    dziexxx :-))

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-24 22:40:11

    Mamo Różyczki, nie sądzę, aby na miejscu było powoływanie się na wiek osoby, która z Tobą polemizuje. To są moim zdaniem chwyty poniżej pasa, a nie konstruktywna i merytoryczna dyskusja. Dla mnie dobry nauczyciel to taki, który nie szydzi i nie poniża. Czasem cierpliwością można zdziałać więcej niż upokarzaniem, naprawdę :)

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-24 22:37:00

    Kuchacik, szybko czytasz i umknęła Ci uśmiechnięta buźka na końcu wypowiedzi MR. Gdy się ją dostrzeże, wypowiedź nabiera nowego wymiaru - nie jest uszczypliwa - staje się po prostu przyjaznym sposobem na wyrażenie opinii, że mile widziane jest raczej promowanie przepisów innych niż swoje.

  • Autor: anqe Data: 2011-08-24 23:45:45

    może sama usmiechnieta buźka to za mało jak się prawie w każdym wątku robi przytyki innym forumowiczom, dla mnie to żenada że dorosła osoba tak się zachowuje a jeszcze większa, że moderatorzy na to nie reagują stwarza to wrażenie uprzywilejowania coniektóryc - zrozumiałabym obie Twoje odpowiedzi gdyby była to jednostkowa sytuacja ale niestety nie jest

    bardzo lubię WŻ - znalazlam tu wiele fajnych przzepisów i porad nie chciałabym wobec powyższego z tego rezygnować ale sytuacja fajna nie jest jak się czyta powtarzające się wciąż przytyki zaopatrzone celowo w uśmiechnniętą buźkę aby zawsze się można było na nią powołać czytaj obronić - tak jak napisałam żenada

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-25 08:45:29

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie znam się na żartach i dlatego stawiam buźki żeby nikt moich postów nie odbierał za złośliwe.To nie moje zachowanie jest żenujące, ale Twoje! Bo weszłaś w ten wątek nie po to żeby podać swoje hity, prawda?

    A Tak przy okazji, jak już coś do kogoś piszesz to bądź na tyle łaskawa i rozpoczynaj zdania z dużej litery, bo mnie to bardzo razi i wygląda mi to na brak szacunku do osoby do której się zwracasz.Znaki interpunkcyjne też by się przydały.Nie wiem jak odbierzesz mój post,ale uśmiechniętej buźki tutaj nie będzie.

  • Autor: dorotask Data: 2011-08-25 10:25:05

    MR , Ty też nie podałaś swoich hitów .

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-25 10:34:10

    Pewna jesteś ze nie podałam? To przeczytaj mój pierwszy post od góry nr.12 do samego końca. Nie wkleiłam tylko linków, ale myślę że jak ktoś będzie chciał znaleźć to wpisze tytuł w wyszukiwarkę i szybko mu wyskoczy:)

  • Autor: agik Data: 2011-08-25 10:35:25

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie znam się na żartach i dlatego stawiam buźki
    żeby nikt moich postów nie odbierał za złośliwe.To nie moje
    zachowanie jest żenujące, ale Twoje! Bo weszłaś w ten wątek nie po to
    żeby podać swoje hity,

    No, popatrz:), to identycznie, jak Ty zaczęłaś udział w tym wątku :)

    Też weszłaś sobie w wątek, jak w swój i nie podałaś hitów :)

    :)

    :)

    :)

    Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.

    P.S. Zauważyłaś, że dodałam uśmiech? :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-25 10:41:27

    Jak przeczytasz dokładnie, to hity znajdziesz:)

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-24 23:31:22

    Kuchacik a gdzie Ty widzisz złośliwość w poście mojej mamy? Uważam Cię za równego gościa, chyba nie chcesz żebym zmieniła o Tobie zdanie:)) weź się ogarnij facet i nie naskakuj na moją mamę bez powodu Pozdrowionka:)

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-08-25 12:01:46

    Ludu i znów awantura! Olać!!!!! Ja sie boję czytać jak odpowiada MR, bo od razu na forum robi się nieprzyjemnie. Ani to konkretne, ani merytoryczne wypowiedzi, tylko takie emocjonalne z przytykiem. Niekonstruktywne. I potem te bzdurne przepychanki, jak dzieci w piaskownicy. A zawsze mnie uczono "ustąp głupszemu". Więc ustąpcie, olejcie, bo będa wieczne kótnie. A ile można czytać coś takiego? To się staje nudne! Jak ktoś napisał poniżej. Żenada!

    Dopisano 11-08-25 12:15:35:

    Żeby nie było sporów i przepychanek, bo każdy będzie bronił swoich racji założyłam nowy wątek "Mój kulinarny Hit z WŻ". Tam możecie się pochwalić swoimi Hitami przyznając im miejsca.

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 13:10:34

    Magda , nie życzę sobie żebyś czepiała się mojej mamy, bo nie masz powodów! Ludzie co was opętało? napisała tylko że lepiej nie wstawiać swoich przepisów, i co w tym złego?

    Ma rację, bo to inni powinni chwalić nasze przepisy , a nie my!

    Wypowiedzi mojej mamy wg ciebie nie są ani konkretne ani metoryczne? To poczytaj swoje wypowiedzi w wątkach które zakładasz.Uważasz się za bardzo mądrą , skoro piszesz coś takiego cytuje:

    A zawsze mnie uczono "ustąp głupszemu".  możesz mi wyjaśnić o kim to piszesz? bo chyba nie o mojej mamie.

    Mnie wystarczy ten wątek i w nim wstawiłam swoje hity,w Twoim nie mam zamiaru brać udziału.

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-25 13:37:36

    broniac swojej mamy rozmywasz sie co do istoty sprawy bo nie chodzi tu o post w ktorym mowi ze nie nalezy "hitowac" swoich przepisow z czym ja sie osobiscie zgadzam

    no ale coz jestes tylko dzieciakiem nikt z toba nie bedzie dyskutowal a w szczegolnosci magda bo gdyby chciala podyskutowac z bobasem to ma swojego w domu

    a teraz zobacz post 29 w tym temacie i pomysl jak sie czulas po przeczytaniu mojego posta

    co do tematu wszystkie przepisy ktore dodalem do ulubionych wyprobowalem i sa moimi hitami ;]

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 13:57:08

    Czuje się normalnie, jestem już kilka lat na Wż i wiele tutaj przeszłam, płakałam,śmiałam się, buntowałam  i zabierałam swoje przepisy. Na szczęście wydoroślałam i mam mocną psychikę, nawet Twój post, nie działa na mnie:) Muszę przyznać że wcale nie oczekiwałam odpowiedzi od Magdy, mimo że zadałam jej pytanie.

    Wcale się nie dziwię mojej mamie że napisała kuchacikowi tak jak napisała, skoro wyjechał do niej z tekstem że jest złośliwa a racji nie miał!  bo w tym poście nie było nic złośliwego.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-25 14:08:19

    Czuje się normalnie, jestem już kilka lat na Wż i wiele tutaj przeszłam,
    płakałam,śmiałam się, buntowałam  i zabierałam swoje przepisy. Na
    szczęście wydoroślałam i mam mocną psychikę, nawet Twój post, nie
    działa na mnie:) Muszę przyznać że wcale nie oczekiwałam odpowiedzi od
    Magdy, mimo że zadałam jej pytanie. Wcale się nie dziwię mojej mamie że
    napisała kuchacikowi tak jak napisała, skoro wyjechał do niej z tekstem że
    jest złośliwa a racji nie miał!  bo w tym poście nie było nic
    złośliwego.

    A świstak siedzi i zawija w sreberka...

    Wiemy ,wiemy ..Twoja Mama nigdy się nie myli i nie ma nic złośliwego na myśli tylko inni ...Po prostu idealna! ;););)

    P.S. Jak taka osoba na zło odpowiada złem ..skoro ma takie dobre serduszko ;)

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 14:24:18

    Siedzi świstak przed kompem i zmienia sobie co 5 min avatary i nie wiem kim jest:) Pilnuj swojem matki mądralo, a od mojej z daleka proszę.

    Ciekawa jestem gdzie są moderatorzy,  pozwalają robić nagonkę na jedną osobę.?

  • Autor: makusia Data: 2011-08-25 14:30:51

    Proszę zakończyć prywatne wycieczki  , wątek dotyczy zupełnie czego innego, tego typu dyskusje ( jeśli macie ochotę)  można prowadzić na "priw" lub gg. 

  • Autor: agik Data: 2011-08-25 14:39:55

    Hmmm

    A czemu piszesz do Kuchacika?

    Przecież to nie Kuchacik robi za pilota tych "wycieczek"...

  • Autor: Krystyna911 Data: 2011-08-25 14:45:07

    Hmmm A czemu piszesz do Kuchacika? Przecież to nie Kuchacik robi za
    pilota tych "wycieczek"...

    tak samo się z lekka zdumiałam

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 14:56:53

    Pani Krysiu to trzeba uważać, bo takie zdumienie grozi przypaleniem ciacha w piekarniku.

  • Autor: agik Data: 2011-08-25 14:59:12

    Nadal chcesz twierdzić, że w Twoich ( Waszych) postach nie ma złośliwości i personalnych przytyków? Niemerytorycznych, pozbawionych sensu- poza wbiciem szpili?

    I za ofiarę niewinną robić?

    Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-08-25 15:14:45

    No i jeszcze niedaleko pada jabłko od jabłoni

    Im kultura niższa, tym naśladownictwo bardziej rozwinięte

    A u niektórych kultura tylko w jogurcie

    A ja...

    Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu, o!

    Milczenie jest złotem mówi przysłowie, więc się zastosuję i będę konsekwentna bez względu na prowokujące wypowiedzi

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 15:23:16

     Agik, już nie jestem tą dziewczynką na którą lałaś wiadra wody, a ja płakałam po kątach..Wiec daruj sobie, znam Cię bardzo dobrze , milczysz ostatnio na Wż ,ale jak coś się zaczyna dziać to Ty jesteś pierwsza do wsadzania szpili jak to określiłaś.I to już wszystko co mam Ci do powiedzenia,

  • Autor: agik Data: 2011-08-25 15:38:11

    Jest wręcz na odwrót :)

    Wcale nie milczę, udzielam się bardzo skutecznie :) Unikam wszelkich awantur i staram się nie czytać wybranych uzytkowników.

    Czasem mi się przeleje. Tak, jak teraz. Twoje (Wasze) wpisy gwałca moje poczucie sprawiedliwości. Wbijacie ( wbijasz) aroganckie szpile. Bezsensowne, i tak szczerze mówiąc śmieszne: bo to takie nachalne jest poszukawanie w co można się wbić małym komarzym żądełkiem. Ani to lotne, ani zabawne.

    A na koniec: w płacz, jak biedną małą Różyczkę i jej mamusię leją, za niewinność. Jakie straszne nagonki robią... Źli ludzie i zły świat.

    Niewinność?

    Widocznie większej liczbie uzytkowników się przelało, nie tylko mnie.

    Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2011-08-25 15:40:26

    Witam,mało tu piszę,ale czytam dużo,nie podoba mi się ta dyskusja,temat był super,niestety złośliwości stanowczo za dużo....

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-25 15:02:03

    a ja sie dziwie bo moim zdaniem dyskwalifikowanie kogos z dyskusji ze wzgledu na wiek jest tak jak napisala wkn ciosem ponizej pasa i takie stawianie sprawy mocno rani denerwuje lub irytuje adresata 

    z pewnoscia gdybys byla uczestniczka dyskusji nie chcialabys byc postrzegana jako osoba ktorej wypowiedzi sa nic nie warte bo padaja z ust nastolatki

    skoro kuchacik napisal o twojej mame ze jest zlosliwa jest wiele form rewanzu ale ta akurat do mnie nie przemawia

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-25 15:25:25

    Zrewanżuję się , spoko:)Może kiedyś się spotkamy na jakimś zjeździe Wż:) wtedy rewanż będzie na 100%

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-25 14:07:02

    broniac swojej mamy rozmywasz sie co do istoty sprawy bo nie chodzi tu o post
    w ktorym mowi ze nie nalezy "hitowac" swoich przepisow z czym ja sie osobiscie
    zgadzam no ale coz jestes tylko dzieciakiem nikt z toba nie bedzie dyskutowal
    a w szczegolnosci magda bo gdyby chciala podyskutowac z bobasem to ma swojego
    w domu a teraz zobacz post 29 w tym temacie i pomysl jak sie czulas po
    przeczytaniu mojego posta co do tematu wszystkie przepisy ktore dodalem do
    ulubionych wyprobowalem i sa moimi hitami ;]

    Cóż za pedagogiczna myśl "jesteś tylko dzieciakiem i nikt z tobą nie będzie dyskutował" - brawo ,brawo inteligencji i podejścia do sprawy ;];];]  (ja dałem uśmiech a Ty nie. Ja nie mam nic złośliwego na myśli, Ty tak ;) ).Dobry przykład ,że wiek nie ma znaczenia jak "mądra" jest dana osoba.

    No cóż. .Life is life.

  • Autor: Kormag Data: 2011-08-25 14:46:37

    nie zrozumiales tego wpisu w ogole... szkoda

  • Autor: Wkn Data: 2011-08-25 15:38:14

    I chyba właśnie to niezrozumienie Twoich słow przez Kuchacika postawiło kropkę na "i".

    Za łby wzięły się dwie silne osobowości w różnym wieku - dobrze, że więcej dymu im z łepetyn nie poszło w zaćmieniu i rozemocjonowaniu (kto przeczyta to słowo szybciej niż w sekundę? :)).

    Nie uważam kłótni, która wykluła się bez sensu i nie wiadomo skąd za wybitnie szkodliwą i wartą rozdawania banów. Sądzę, że z większych nieporozumień można wyjść nie tyle zwycięsko, co z rozsądkiem. A rozsądek na pewno nie podpowiada brnięcia wyłącznie w udowadnianie komuś, że jest np. młodszy, mniej wprawny w pisaniu poprawną polszczyzną, mniej merytoryczny w wypowiedziach, mniej aktywny na forum/w przepisach, mniej mądry, mniej miły, mniej skromny, itd. itp.

    a teraz do rzeczy, czyli po łbie na czerwono:

    Kuchaciku - młody wiek nie usprawiedliwia zupełnej swobody wypowiedzi, rozumiem, że mogłeś się czuć urażony postem MamyRóżyczki, ale odnoszę wrażenie, że nie ustępujesz jej pola w uporze i pochopności

    MamoRóżyczki - czasem małe przepraszam pozwala wyjść z honorem z każdej dyskusji, natomiast uparte brnięcie w próbę udowadniania swojej racji kończy się wylaniem paru wiader lodowatej wody zaczerpniętej przez innych użytkowników.

    Magdaityle - po co prowokujesz? Celowo? Jeśli tak, przestań, bo ani to kulturalne ani regulaminowe. Można wypowiedzieć swoje zdanie w inny sposób, nie uciekając się do sarkazmu, ironii, przewrotności czy bezpośrednich złośliwości i przytyków.

    niebieska-różyczko - niedobra to obrona, jeśli za pomocą oskarżeń staje się po stronie kogoś, kto sam nie jest bez winy. Choć oczywiście rozumiem Twoją reakcję, czy raczej próbuję ją zrozumieć, uważam, że jest bezcelowa, a może i szkodliwa.

    jeszcze parę innych przykłądów można by wyciągnąć, ale po co... Na tym koniec, choć oczywiście znajdzie się kilka osób, która określą decyzję Wkn jako słabiutką, bezpłciową i strachliwą, a może i pełną hipokryzji, komercyjną i cholera wie jaką (piiiip cenzura wlazła za późno), trudno - nie będę na ten temat dyskutować - zamykam wątek i zapraszam do nowego:

    http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=428926&post=428926

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 20:50:01

    A dlaczego? zabrania regulamin? 

    Bardzo fajny przepis.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 20:53:39

    Odpowiedź do mnie ?

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 20:55:36

    przecież podpiełam sie do MR.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 20:59:17

    A rzeczywiście ;)

    Moja nieuwaga.

    Przepraszam;)

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 08:41:53

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 20:55:37

    Regulamin nie zabrania, ale myślałam że lepiej pochwalić sprawdzone hity innych użytkowników, niż swoje:)nasze pochwalą inni i ocenią.Wcale nie zaprzeczam że przepis jest fajny, ale lepiej niech ocenią go inni , a nie my sami:)

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 20:56:42

    oj tam, czepiasz się. wyluzuj :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 20:59:24

    Mahiko absolutnie nie czepiam, tylko jakbym podała link do jakiegoś swojego przepisu , to mógłby ktoś napisać że jemu akurat nie smakuje, a tak ocenią go inni.:)

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:05:02

    jakby babcia miała wąsy....

    po co wyprzedzac fakty, wyluzuj.

    wstaw ten przepis który tak lubisz nawet jeśli jest babci.

    dlaczego własciwie ktoś by miał pisał że nie lubi twojego przepisu. nie zauwazyłam zeby takie komentarze padały odnośnie innych.

    kazdy wstawia to co lubi.

    lubisz jakiś przepis NR szczególnie, to sobie go wstaw.

    to nie konkurs :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 21:08:24

    Ja lubię wszystkie przepisy mojej córki, ale linków wstawiać nie będę, za dużo tego:)

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:09:04

    jakiś najulubieńszy to chyba by się znalazł, co?

    taki jeden, szczególny...

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-24 21:21:19

    Może lepiej niech inni wstawią linki , jeżeli coś im zasmakuje:)

  • Autor: makusia Data: 2011-08-24 21:40:31

    Dlaczego nie?
    Bronisława ma ciekawe przepisy , a przez to że na forum wypowiada się rzadko, mało osób o tym wie:)
    Więc wstawiajmy "swoje hity" i korzystajmy, a nie przegadujmy się i nie kłóćmy, nie tędy droga:) 

  • Autor: beata66 Data: 2011-08-24 21:50:13

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 22:25:58

    To ja z swoich polecam :

    *Ciasto miodowe

    *Sałatka z zupy chińskiej

    *Gyros

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:01:26

    Bardzo lubię to:

    Kolacja z resztek - http://wielkiezarcie.com/recipe11455.html

    rurki nadziewane w kotlecie - http://wielkiezarcie.com/recipe62498.html

    kotlety mięsno makaronowe - http://wielkiezarcie.com/recipe62217.html

    Dopisano 11-08-24 21:13:35:

    dużo mam ulubionych. nazbieralo się.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 21:03:34

    Pierwszy przepis usunięty (autor usunął przepis?)

    Drugi (link aktywny):

    http://wielkiezarcie.com/recipe62498.html

    Trzeci (link aktywny):

    http://wielkiezarcie.com/recipe62217.html

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:06:33

    pierwszy u mnie działa, mam go w ulubionych.

    nie wiem, nie znam się, Duniasza ma usunięte konto to moze dlatego.

    http://wielkiezarcie.com/recipe11455.html

    zapomniałam ze tu trzeba aktywowac linki. dzieki.

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 21:13:04

    Ten przepis Ci się wyświetla tylko dlatego ,że masz go w ulubionych. Ale nawet wstawienie linka aktywnego nie "przywraca" tego przepisu - pozostaje ci go tu przepisać : P hihihihi ;)

    P.S. Jak zaczęłaś to musisz skończyć : P hihihihihihihi

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:14:47

    Nie wiem co na to Dunia by powiedziała

    ale jak coś to chętnie wkleję :]

    zastanówmy się. mogę czy nie :]

  • Autor: kuchacik Data: 2011-08-24 21:15:26

    Zapytajmy WKN ;)

  • Autor: mahika Data: 2011-08-24 21:16:07

    no własnie :]

  • Autor: f-K Data: 2011-08-24 21:56:07

    Wstaw wlasna wersje tego przepisu z podaniem zrodla inspiracji :)

    A tak na marginesie. Czy mowicie o tych pysznych racuszkach na bazie zmiksowanej zupy?

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 08:45:23

    nie pokazuje tego przepisu:)

  • Autor: agik Data: 2011-08-24 21:07:00

    Autor się usunął stąd.

    Tez lubię ten przepis i często praktykuję, jak mi zostaje odrobinka zupy.

  • Autor: makusia Data: 2011-08-24 21:54:15

    Nie jestem w stanie wpisać wszystkich :)))

    Ale chociaż parę dodam:

    Drink Żubroń

    Grzyby ala Ryby

    Uszka wigilijne pod dyktando Zosi

    Ciasto pijana śliwka

    Gyros słatka

    Pomidory z fetą

    Śledzik ulubiony wg taty Rózyczki

    i langosze Madziorka...

  • Autor: f-K Data: 2011-08-24 22:16:09

    Moj hit to salatka pieczarkowa: http://wielkiezarcie.com/recipe1995.html

  • Autor: Tercia Data: 2011-08-25 13:27:15

    Moj hit to salatka pieczarkowa:
    http://wielkiezarcie.com/recipe1995.html 

    No właśnie, skusiłam sie iloscią komentarzy i klapa... nie smakowała nam ta sałatka, wyrzuciłam całą... 

  • Autor: 100-krotka Data: 2011-08-25 13:39:46

    Pyszna sałatka pieczarkowa to taka:

    ser żółty, pieczarki w zalewie, pomidor, szczypiorek, szynka, majonez

  • Autor: Tercia Data: 2011-08-25 13:46:50

    Dzieki wypróbuję

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2011-08-24 23:18:36

    Moim hitem są rogaliki bez jajek makusi.

    http://wielkiezarcie.com/recipe22027.html

    Pierogi ruskie Wkn.

    http://wielkiezarcie.com/recipe116.html

    Sernik niesamowity Glumandy

    http://wielkiezarcie.com/recipe16662.html

    Udka pieczone z jarzynami z przepisu Glumandy

    http://wielkiezarcie.com/recipe20524.html

    Jest jeszcze wiele innych wspaniałych przepisów

  • Autor: agik Data: 2011-08-25 00:10:46

    Jesli chodzi o przepis, to zdecydowanie bogracz - bardzo często robię, bardzo często z własnymi modyfikacjami, ale podsawą zawsze jest ten przepis.

    Chętnie wracam też do tej karkówki.

    Jesli chodzi o autorów- to bardzo podobają mi się przepisy Anay, mam wrażenie, że są absolutnie autorskie, powstałe dzięki jej wyobraźni, i nie sa to przepisy poskładane z 4 innych właśnie opublikowanych na różnych stronach kulinarnych.

    Z tego samego powodu lubię przepisy Kluko. Są po prostu fajne.

    Chętnie korzystam z przepisów Skopolendry i Glumandy. Wydają mi się jednocześnie wykwintne i swojskie.

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 08:58:40

    ten ryz to bajera dodalam do ulubionych:D ja kochac ryz , tylko z mlekiem fuu nie lubie:D

  • Autor: marikka23 Data: 2011-08-25 08:34:41

    No proszę, jakie cuda podajecie. Nawet osobiste wycieczki ich nie przygaszą.....A myśłałam, że mi się dostanie za taki wątek.... Pomysł z "rankingiem" bardzo fajny, ciekawe, czy wypali... A od tych pyszności, które podajecie, zrobiłam się głodna, a jeszcze śniadania nie jadłam.....Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!!!

  • Autor: makusia Data: 2011-08-25 11:09:19

    Teraz powinno być ok:)

  • Autor: ulla* Data: 2011-08-25 10:58:31

    Ciekawe przepisy podajecie!! Każdy chyba ma długą listę tych ulubionych,nie sposób wypisać w jednym poście.Kilka moich(ale to kropla w morzu):

    Pasztet i pączki wg Mamy Różyczki;

    Donaty (Wkn) i inne;

    Rolada biszkoptowa z makiem (justine75)

    Ciasta i biszkopty ireny sikory, ilki76, megii013,

    Kluseczki twarogowe na słodko (Misiadełko) dzieci lubią!

    Biszkopt wiśniowo serowy (aloalo),

    Pasta kanapkowa z awokado (eNka),

    Przepisy skopolendry (klopsiki z kalafiorem,inne),marioli2000 ,kasiul_i, bronislawy70,renatyz26,bahusa,itd.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-25 11:08:35

    Ten przepis w naszym domu też jest wielkim hitem.Cordon bleu.

    http://wielkiezarcie.com/recipe63342.html

    Oraz napoleonka z przepisu ekkore.

    http://wielkiezarcie.com/recipe23210.html

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 11:36:29

    u mnie cordon bleu to piers z kurczaka z serem zoltym i szynka i nawet zadko je robie tylko kupuje gotowce , mrozone :) i tez sa dobre

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-08-25 11:48:26

    Tutaj nie ma szynki, są pieczarki.

    Daga a tak przy okazji, dawno cię nie widziałam, chyba dużo schudłaś, bo wyglądasz super :)

  • Autor: daga26 Data: 2011-08-25 12:06:17

    stoje w miejscu teraz:) pracuje nie ma czasu na bzdury , w pracy sama waga spadnie:D

  • Autor: madziorek Data: 2011-08-25 11:54:06

    LAngosze :))) mniam mniam - polecam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu